V Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

17.01.2024 22:57
      V Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

26 października w naszej szkole odbył się V Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 27 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblistki Wisławy Szymborskiej . W Komisji Konkursowej zasiedli minn. lokalni poeci: Pani Ewa Walentyna Maciejewska, Pan Piotr Wieczorek, którzy po wysłuchaniu ciekawych interpretacji wierszy wyłonili zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Lenka Pawlik z kl.IV oraz Martyna Laske z kl. VII, która zajęła I miejsce w kategorii klas: VII-VIII. Gratulujemy.
      A tak przedstawiają się wyniki konkursu:
      W kategorii klas IV-VI
      I miejsce: Zofia Małolepsza,
      II miejsce Martyna Gania,
      III miejsce Małgorzata Nawrot;
      Wyróżnienia: Grzegorz Bąk, Lena Andrys, Aurelia Kulesza, Maja Bączkiewicz.
      Kategoria klasy VII-VIII
      I miejsce Martyna Laske, -ZS Laski, czyli my
      II miejsce Zuzanna Dyla,
      III miejsce Bianka Bielińska;
      Wyróżnienia: Małgorzata Rabiega oraz Paulina Musiała

Wszyscy recytujący otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodką niespodziankę. Podczas trwania konkursu zaproszeni lokalni poeci: Pani Jadwiga Miesiąc oraz Pani Krystyna Pluta zaprezentowały swoje wiersze. Wszyscy mogli także obejrzeć  wystawkę tomikw poezji lokalnych twórców z księgozbioru biblioteki szkolnej. Konkurs upłynął w literackiej atmosferze i dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Nad całością konkursu czuwała Pani Renata Marczak .Dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

III Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

17.01.2024 22:53
      III Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

23.10.2023r. w Zespole Szkół w Laskach w ramach wewnątrzszkolnych konkursów recytatorskich organizowanych przez bibliotekę szkolną oraz nauczycieli polonistów odbyła się  kolejna III edycja- eliminacje do ,,V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Lokalnych”. Uczestnicy przygotowali do recytacji dwa utwory, pierwszy autorstwa Wisławy Szymborskiej i drugi lokalnego twórcy .Tomiki poezji czekały na chętnych recytatorsów w bibliotece
      Oto wyniki:
      - I miejsce - Lena Pawlik
      - II miejsce- Zofia Zimoch
      wyróżnienie- Maja Kołodziej oraz Radosław Grabowski

Serdecznie wszystkim gratulujemy .Podczas konkursu jury wyłoniło kandydata, który będzie reprezentował naszą szkołę podczas V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniem tym będzie Lena Pawlik. Serdecznie gratulujemy i życzymy jej dalszych sukcesów.

Ścieżka literacka… czyli ,,Hobbit” kreatywnie

17.01.2024 22:47
      Ścieżka literacka… czyli ,,Hobbit” kreatywnie

W ramach zajęć czytelniczych oraz lekcji języka polskiego uczniowie klasy VI przygotowali i zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy V ścieżkę literacką, czyli jak zachęcić czytelnika do przeczytania książki / lektury J.R.R. Tolkiena ,,Hobbit”.Uczniowie kl. VI pracując metodami aktywnymi omówili kreatywnie lapbooki, mapy myśli, mapy książki, metryczki książki, zagadki literackie, w których zawarli swoją przygodę z książką. Dodatkowym atutem ich wystąpienia były pomysłowe przebrania za bohaterów ,,Hobbita”. Samorząd Uczniowski wybrał uczniów prezentujących najciekawsze przebranie. Byli to Milena Lewandowicz oraz Jakub Pastusiak a biblioteka szkolna nagrodziła zwycięzców książkami Pani Dyrektor Hanna Smyrek wręczyła uczniom kl. VI podziękowanie za przygotowanie niecodziennej i ciekawej lekcji literackiej. Wydarzenie czytelnicze zostało zorganizowane w ramach projektu,, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwaw Polsce ” i dostarczyło wszystkim dużo pozytywnych wrażeń.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 🙂

17.01.2024 22:39
      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 🙂

29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania😁 📚 Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała głośne czytanie dla klas I-III oraz IV-VIII w ramach projektu ,, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w Polsce". Uczniowie klas I-III wysłuchali pięknie przeczytanych fragmentów książki M. Rusiaka ,, Szalik czyli o Wisławie Szymborskiej dla dzieci”🥰 🥰 Lektorami byli uczniowie klasy VI - Nikola Sołtysiak, Magdalena Nawrot, Klaudia Gawlik, Weronika Ptak, Zosia Zimoch, Jakub Stężały, Maja Kołodziej oraz Radek Grabowski😁 😁