Dlaczego warto czytać?

18.01.2024 21:34

Dlaczego warto czytać?

W ramach realizowanego projektu NPRCZ  jednym z zadaniem było przeprowadzenie pogadanek, prelekcji  z uczniami oraz Rodzicami nt wpływu czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży. Nauczyciel bibliotekarz przeprowadził pogadanki w klasach I-VII Iw maju 2023r.,ciekawy materiał prezentowano także na wystawkach w holu szkoły oraz w bibliotece. Pogadanke nt wartości płynących z czytania dla Rodziców przeprowadziła bibliotekarz Książnicy Pedagogicznej w Kępnie Pani Ewa Szalek na ogólnym Zebraniu Rodziców klas I-VIII w październiku 2023r.

Spotkanie autorskie z warsztatami literackimi o cyberprzemocy.

18.01.2024 20:36
      Spotkanie autorskie z warsztatami literackimi o cyberprzemocy.

W ramach realizowanego przez ZS projektu NPRCZ biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie autorskie połączone z warsztatami nt cyberprzemocy z Panią Ewą Martynkien, pisarką, laureatką Literackiej Nagrody im. Astrid Lindgren ,scenarzystką, reżyserką. Adresatami spotkania byli uczniowie klas: IV-V oraz VI-VIII.  Autorka opowiadała o swojej twórczości, prezentowała swoje ciekawe książki, rozdawała autografy na pomysłowych własnoręcznie wykonanych zakładkach oraz dokonywała pamiątkowych wpisów do książek. Inspiracją do aktywności uczniów była książka autorki: "Jak zdobyć supermoce".Autorka czytała uczniom fragmenty książki, które stały się tematem dyskusji, wymiany poglądów nad postępowaniem bohaterów oraz pojęciem cyberprzemocy w internecie. Uczniowie pracowali w grupach metodami aktywnymi. Były to aktywne warsztaty wprowadzające uczniów w literacki świat cyberprzemocy.

Jak Wróbelek Elemelek uczył się literek

18.01.2024 20:27
      Jak Wróbelek Elemelek uczył się literek

Z wizytą  do przedszkola udali się aktorzy szkolnego teatrzyku: „Jak Się Patrzy” z klasy IV Wiktoria Nawrocka, Matylda Czeszejko-Sochacka, Lena Powroźnik, Ania Diachenko, Marta Skiba, Nadia Sołtysiak. Uczennice tym razem przygotowały i zaprezentowały przygodę sławnego Wróbelka Elemelka z książki „O Wróbelku Elemelku” H. Łochockiej. Przedszkolacy bardzo uważnie śledzili losy Wróbelka Elemelka pokazane im przez ich starszych kolegów. Po obejrzeniu sztuki odpowiadali z treści, czyli  to co ,zobaczyli i usłyszeli. Następnie wskazywali po kolei, która rola podobała im się najbardziej. Wspólne spotkanie było bardzo udane.

Laurka dla Kubusia Puchatka

18.01.2024 20:16
      Laurka dla Kubusia Puchatka

23 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-IV do udziału w szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym: "Laurka dla Kubusia Puchatka." Warunkiem udziału w konkursie było przeczytanie jednego opowiadania o przygodach bajkowego bohatera. Na konkurs wpłynęły 34 prace. Jury konkursowe: P. Magdalena Skóra, P. Dorota Cłapa, P. R. Marczak. Maja Moskal i Ania Diachenko oceniły wszystkie prace i wyłoniły zwycięzców.
      Oto wyniki: z kl. I SP: I miejsce- Nikola Kłodnicka, II miejsce-Zuzanna Trzęsicka, III miejsce-Laura Trelińska, Wyróżnienie-Zuzanna Dłubak.
      Klasy :II-IV I miejsce- Jakub Dusza, II miejsce-Malwina Biczysko, III miejsce-Kacper Biczysko, Oliwier Mega; wyróżnienie: Bartosz Reclik, Alicja Ertel.

Wyróżnieni uczniowie z rąk Wicedyrektor P. Mileny Sikory otrzymali dyplomy oraz książki. W tym dniu wszyscy uczestnicy konkursu przyszli do biblioteki z pluszowymi ulubieńcami i   obdarowano słodkim "co nieco". Różnorodne, pomysłowe prace plastyczne uczniów możemy podziwiać na wystawce w holu szkoły. Zapraszamy do obejrzenia.

Pasowanie na Czytelnika a autorem

18.01.2024 20:08

Pasowanie na Czytelnika a autorem

17 listopada uczniowie klasy I SP zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W obecności swoich starszych kolegów z klasy II SP złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na Czytelników przez autorkę wierszy Panią Ewę Walentynę Maciejewską, członka Kępińskiego Koła Literatów, która gościła w tym dniu w naszej szkole. Z rąk Wicedyrektora Zespołu Szkół Pani Mileny Sikory uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Klasa III przekazała swoim kolegom i koleżankom własnoręcznie wykonane zakładki do książek oraz słodycze. Wychowawczyni kl. I Pani Monika Bartkowiak w imieniu swoich wychowanków podziękowała autorce wręczając jej laurkę. Teatrzyk ,,Jak Się Patrzy" przedstawił sztukę na podstawie książki H. Łochockiej: "Jak Wróbelek Elemelek uczył się literek". Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. W role aktorów wcieliły się uczennice kl. IV: Wiktoria Nawrocka, Lena Pawlik, Marta Skiba, Nadia Sołtysiak, Lena Powroźnik, Matylda Czeszejko - Sochacka oraz Anna Diachenko. Następnie autorka opowiadała o swojej twórczości, czytała wiersze. Podziękowania i wspólne zdjęcie było podsumowaniem niecodziennego, sympatycznego, literackiego spotkania.