• Adopcja Serc

• „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”- zainspirowani słowami, naszego patrona Jana Pawła II, uczniowie wraz z gronem pedagogicznym podjęli decyzję o przystąpieniu do akcji Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego: Adopcja Serca. Celem tej szlachetnej akcji jest wspieranie dzieci w Afryce. W comiesięcznych akcjach, organizowanych przez uczniów i ich wychowawców, będziemy zbierali pieniążki na jedno dziecko z kraju afrykańskiego. Jest to niezwykłe połączenie działalności uczniowskiej z czynieniem miłosierdzia – tak bardzo potrzebnego we współczesnym świecie. W taki oto sposób dajemy przykład dużym i małym, że każdy może dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu lepszego świata. Bo przecież w każdym z nas jest dobro, trzeba ja umieć wykorzystać.
            Koordynatorem naszej szkolnej akcji jest pan Piotr Czarnasiak, który czuwa nad prawidłowym przebiegiem każdego przedsięwzięcia.