• Witamy na stronie Chóru Violino
    • Koncert Kolęd Ostrów Wielkopolski 2019
    • 10 - lecie Chóru Violino
    • MARZEC 2007

W marcu 2007 roku w Zespół Szkół w Laskach - jako jedyny w rejonie i powiecie - przystąpił do realizacji II Edycji Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska" będącego pod patronatem Narodowego Centrum Kultury oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt współfinansowany ze środków unijnych. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie szkoły odbywają się zajęcia dydaktyczne z śpiewu, które to zapoczątkowały powstanie chóru szkolnego. Dzięki zajęciom uczniowie rozwijają swoją muzykalność, osobowość wrażliwość i szacunek jaki niesie sztuka. Opiekę metodyczną i merytoryczną w regionie sprawuje koordynator regionalny Południowej Wielkopolski - Jerzy Wojtaszek z siedziba w Ostrowie Wielkopolskim. Patronat nad zespołem objął wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.
      Dyrygentem
      i opiekunem chóru jest Danuta Wieczorek.