• Pasowanie na Czytelnika a autorem

• 18.01.2024 20:08

• Pasowanie na Czytelnika a autorem
      • 17 listopada uczniowie klasy I SP zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W obecności swoich starszych kolegów z klasy II SP złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na Czytelników przez autorkę wierszy Panią Ewę Walentynę Maciejewską, członka Kępińskiego Koła Literatów, która gościła w tym dniu w naszej szkole. Z rąk Wicedyrektora Zespołu Szkół Pani Mileny Sikory uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Klasa III przekazała swoim kolegom i koleżankom własnoręcznie wykonane zakładki do książek oraz słodycze. Wychowawczyni kl. I Pani Monika Bartkowiak w imieniu swoich wychowanków podziękowała autorce wręczając jej laurkę. Teatrzyk ,,Jak Się Patrzy" przedstawił sztukę na podstawie książki H. Łochockiej: "Jak Wróbelek Elemelek uczył się literek". Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. W role aktorów wcieliły się uczennice kl. IV: Wiktoria Nawrocka, Lena Pawlik, Marta Skiba, Nadia Sołtysiak, Lena Powroźnik, Matylda Czeszejko - Sochacka oraz Anna Diachenko. Następnie autorka opowiadała o swojej twórczości, czytała wiersze. Podziękowania i wspólne zdjęcie było podsumowaniem niecodziennego, sympatycznego, literackiego spotkania.