• Rok szkolny i czytelniczy 2023/2024 zaczynamy…

17.01.2024 22:40

04.09.2023 uroczyście przywitaliśmy nowy rok szkolny 🙃 🌷 Po uroczystej Mszy Świętej zebranych przed szkołą uczniów przywitała Pani Dyrektor Hanna Smyrek, życzenia pomyślności przekazał również Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik 🌼  Biblioteka życzy wszystkim aktywnym czytelnikom wielu inspiracji, zaczerpniętych z …książek.

• Nagrody, podziękowania,..czyli zakończenie roku szkolnego 2022/2023

18.01.2024 22:22

Społeczność szkolna usłyszała  ostatni dzwonek w tym roku szkolnym. Pani Dyrektor Hanna Smyrek wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, a Pani Agnieszka Zimoch nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie, którzy przeczytali najwięcej książek w całym roku szkolnym również otrzymali nagrody książkowe. A byli to:
      -Vladyslawa Horobiuk –kl. I
      - Julia Zapolna -kl.II
      - Lena Pawlik - kl.III
      - Klaudia Gawlik – kl. IV-VI
      - Oliwia Walczak – kl.VII-VIII

Z kolei, za pracę na rzecz biblioteki nagrody książkowe otrzymali uczniowie klasy VIII:
      Amelia Rosielewska, Zofia Gość, Maria  Żurawa, Julia Składnikiewicz. Gratulujemy Czytelnikom i Absolwentom i życzymy  rozwijania pasji czytania oraz slonecznych wakacji z…książką

Wyjątkowe spotkanie z poetą

18.01.2024 22:27
      Wyjątkowe spotkanie z poetą

10 czerwca 2023 roku w Domu Ludowym w Laskach miało miejsce niecodzienne wydarzenie literackie pn. „Paryż pod dachami mojego dzieciństwa” Yolandy Podejmy - Eloyanne połączony z promocją tomików wierszy: “W melancholię wtargnął kot”, “Pomieszane stopy, pomieszane języki” oraz “Zamazała mnie mgła”. Nasza szkoła była współorganizatorem spotkania. Poetka ze wzruszeniem odtwarzała wspomnienia związane z Laskami, skąd pochodzi. Podczas spotkania autorskiego  poetka dzieliła się nie tylko wspomnieniami, ale również swoją artystyczną codziennością paryskiego życia. Ponadto podpisywała swoje książki Czytelnikom. Otrzymała od wszystkich miłośników poezji i sympatyków twórczości  ciepłe gratulacje wraz z życzeniami dalszych twórczych inspiracji. Spotkanie uświetnił występ uczniów naszej szkoły, którzy przepięknie recytowali wiersze autorki. Wszyscy spisali się na 6. Ponadto mogliśmy podziwiać śpiew Pani Krystyny Pluty, lokalnej poetki-inicjatorki literackiego przedsięwzięcia, pokaz taneczny Mażoretek Rewia z Osiecznej. Wystąpił też muzyk Francois Martineau. Było to prawdziwa uczta dla ducha.

Dzień Patrona 2023

18.01.2024 22:29
      Dzień Patrona 2023

Zespół Szkół w Laskach po raz XIX obchodził Dzień Patrona Świętego Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. którą odprawił ksiądz Krystian Kowalski, a o oprawę muzyczną zadbał chór szkolny. Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wziąć udział w uroczystej akademii. Później wszyscy wysłuchali ,,Koncertu Dziecięcych Serc", podczas którego przypomniane zostały wciąż bardzo aktualne słowa Jana Pawła II. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru ,,Violino". Na korytarzu i w bibliotece szkolnej można było podziwiać kilka wspaniałych wystaw okolicznościowych. Dzień Patrona upłynął wszystkim w uroczystej i podniosłej atmosferze. Zapraszamy do fotorelacji z działań bibliotecznych.

VIII Gminny Konkurs Czytelniczy: ”Mistrz Pięknego Czytania”

18.01.2024 22:47
      VIII Gminny Konkurs Czytelniczy: ”Mistrz Pięknego Czytania”

W ZS w Trzcinicy odbyła się kolejna edycja zmagań w głośnym czytaniu dla uczniów klasy: III, IV i V SP ze Szkoły Podstawowej w Laskach oraz w Trzcinicy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z kl. III: Matylda Czeszejko-Sochacka, Lena Pawlik, z kl. IV: Jakub Nasiadek, Hanna Woźnica, z kl. V: Radosław Grabowski, Zofia Zimoch Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Pokazali, że lubią i potrafią pięknie czytać.

Komisja w składzie: Pani Lucyna Banaś, Pani Maria Wąsala oraz Pani Lidia Jerczyńska z uznaniem wysłuchała popisów w czytaniu i wyłoniła zwycięzców

Tytuł "Mistrza Pięknego Czytania" w kategorii klasy III otrzymała Lena Pawlik, a w klasie V Radosław Grabowski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy rozwijania pasji czytelniczych.