• Ścieżka literacka… czyli ,,Hobbit” kreatywnie

• 17.01.2024 22:47
      • Ścieżka literacka… czyli ,,Hobbit” kreatywnie
      • W ramach zajęć czytelniczych oraz lekcji języka polskiego uczniowie klasy VI przygotowali i zaprezentowali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy V ścieżkę literacką, czyli jak zachęcić czytelnika do przeczytania książki / lektury J.R.R. Tolkiena ,,Hobbit”.Uczniowie kl. VI pracując metodami aktywnymi omówili kreatywnie lapbooki, mapy myśli, mapy książki, metryczki książki, zagadki literackie, w których zawarli swoją przygodę z książką. Dodatkowym atutem ich wystąpienia były pomysłowe przebrania za bohaterów ,,Hobbita”. Samorząd Uczniowski wybrał uczniów prezentujących najciekawsze przebranie. Byli to Milena Lewandowicz oraz Jakub Pastusiak a biblioteka szkolna nagrodziła zwycięzców książkami Pani Dyrektor Hanna Smyrek wręczyła uczniom kl. VI podziękowanie za przygotowanie niecodziennej i ciekawej lekcji literackiej. Wydarzenie czytelnicze zostało zorganizowane w ramach projektu,, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwaw Polsce ” i dostarczyło wszystkim dużo pozytywnych wrażeń.