• V Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

• 17.01.2024 22:57
      • V Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

• 26 października w naszej szkole odbył się V Jubileuszowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 27 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblistki Wisławy Szymborskiej . W Komisji Konkursowej zasiedli minn. lokalni poeci: Pani Ewa Walentyna Maciejewska, Pan Piotr Wieczorek, którzy po wysłuchaniu ciekawych interpretacji wierszy wyłonili zwycięzców. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Lenka Pawlik z kl.IV oraz Martyna Laske z kl. VII, która zajęła I miejsce w kategorii klas: VII-VIII. Gratulujemy.
        A tak przedstawiają się wyniki konkursu:
        W kategorii klas IV-VI
        I miejsce: Zofia Małolepsza,
        II miejsce Martyna Gania,
        III miejsce Małgorzata Nawrot;
        Wyróżnienia: Grzegorz Bąk, Lena Andrys, Aurelia Kulesza, Maja Bączkiewicz.
        Kategoria klasy VII-VIII
        I miejsce Martyna Laske, -ZS Laski, czyli my
        II miejsce Zuzanna Dyla,
        III miejsce Bianka Bielińska;
        Wyróżnienia: Małgorzata Rabiega oraz Paulina Musiała

Wszyscy recytujący otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodką niespodziankę. Podczas trwania konkursu zaproszeni lokalni poeci: Pani Jadwiga Miesiąc oraz Pani Krystyna Pluta zaprezentowały swoje wiersze. Wszyscy mogli także obejrzeć  wystawkę tomikw poezji lokalnych twórców z księgozbioru biblioteki szkolnej. Konkurs upłynął w literackiej atmosferze i dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Nad całością konkursu czuwała Pani Renata Marczak .Dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć