Szkolny konkurs czytelniczy: „Ptaki w bajkach, baśniach, legendach i znanych wierszach”
24.12.2020 10:44Szkolny konkurs czytelniczy: „Ptaki w bajkach, baśniach, legendach i znanych wierszach” rozstrzygnięty.Wraz z nadejściem jesieni, w pierwszy weekend października miłośnicy ptaków obchodzą Europejskie Dni Ptaków.
W związku z tym wydarzeniem, idąc tropem poszukiwaczy skrzydlatych ulubieńców, biblioteka szkolna zaprosiła czytelników do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem: „Ptaki w bajkach, baśniach, legendach i znanych wierszach”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas: 2, 3a, 3b SP.
Zadanie edukacyjne polegało na wyszukaniu jak największej ilości tytułów utworów, w których pojawiły się ptaki.
W szkolnych zmaganiach wzięło udział 16 uczniów, których prace były wzorowo przygotowane i zaprezentowane. Liczba wyszukanych utworów była naprawdę imponująca. Wśród prac pojawiły się nawet małe albumy, które zasługują na szczególną uwagę i zauważenie czytelników. Wszystkie prace będą stanowiły wspaniałą pomoc w szkolnej bibliotece oraz zostaną udostępnione innym użytkownikom biblioteki szkolnej.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki z rąk wicedyrektor ZS w Laskach Pani Ewy Mikołajczyk.
A oto laureaci:
Klasa II SP: Piotr Smiatacz, Zofia Gnacy, Wojciech Nawrot
Klasa IIIa SP: Marcel Treliński, Hubert Żeleźniak
Klasa III SP: Julia Frydrych
Gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacjiLapbooki o II wojnie światowej klasy IV
24.12.2020 10:17Lapbooki o II wojnie światowej klasy IV SP Joanna Papuzińska: „Asiunia”Uczniowie klasy IV SP lubią nowinki edukacyjne.
Na przełomie września i października, na zajęciach czytelniczych pracowali metodami aktywnymi w oparciu o przeczytaną na głos książkę Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia.
„Asiunia” to historia małej 9- letniej dziewczynki, dla której wojna rozpoczęła się tuż po piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.
Uczniom książka bardzo się podobała. Podczas głośnego czytania z uwagą notowali najważniejsze wydarzenia z życia bohaterki oraz rozmawiali o wojnie, nie wykraczając poza bezpieczne obrazy i emocje.
Na kolejnych zajęciach przygotowali materiały dodatkowe na temat historycznego września 1939 roku. Następnie posiadając już niemałą wiedzę i umiejętności z młodszych klas na temat lapbooków, pracowali aktywnie w grupach.
I tak powstały interesujące wartościowe lapbooki o pamiętnym wrześniu 1939r. w oczach dzieci.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z prac oraz jej wyników.
Akcja czytelnicza ”Przerwa na Czytanie”
09.11.2020 22:36I Międzynarodowa i V Ogólnopolska akcja bicia rekordu pod hasłem:„Przerwa na czytanie”14 października2020r. społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach wzięła udział w
I Międzynarodowej i V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem: „Przerwa na czytanie” z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Czytanie odbyło się w październiku, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcanie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Udział w biciu rekordu czytania na przerwie był dobrowolny a czytających można było spotkać w bibliotece szkolnej, na korytarzach, w salach lekcyjnych, podczas przerw oraz podczas lekcji. W czytaniu na przerwie wzięły udział całe klasy wraz z wychowawcami lub przedstawiciele klas, uczniowie, którzy lubią i umieją czytać oraz ci, którym czytanie sprawia satysfakcję wraz z nauczycielami obecnymi tego dnia w szkole. Łącznie w akcji wzięło udział 120 osób. Uczniowie czytali ulubione książki z własnych biblioteczek domowych oraz wypożyczone z biblioteki szkolnej. Na szkolnych korytarzach zostały wywieszone plakaty informujące o wydarzeniu, np. strefy czytania.
Czytanie na przerwie odbywało się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
Wbrew powszechnej opinii, zorganizowana akcja pokazała, że są jeszcze wspaniali, młodzi ludzie, którzy doceniają wartość czytania i bardzo im za to dziękujemy oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Organizator akcji w szkole Renata Marczak.Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
12.10.2020 19:04Młodzież czyta swoim młodszym kolegom.29 września w naszej szkole odbyło się głośne czytanie. W tym roku do czytania wybrano lekturę J. Słowackiego pt. „Balladyna”. Dzieło polskiego romantyzmu było podstawą 9. odsłony Narodowego Czytania 2020 roku pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Adresatem głośnego czytania w szkole byli uczniowie klas IV, VI, VIIa, VIIb a lektorami były uczennice kl. VIII: Julita Grzesińska, Wiktoria Podejma, Wiktoria Błoch, Aleksandra Fiołka, Olga Muszalska. Ponadto biblioteka szkolna zaopatrzyła się w pamiątkowy stempel Narodowego Czytania 2020 umieszczony na egzemplarzu książki „Balladyna"