Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą panią Wiesławą Maciej przygotowali dla całej społeczności szkolnej apel z okazji Dnia Drzewa. Prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, starali się wzbudzić wśród słuchaczy zainteresowanie przyrodą i zwiększyć świadomość ekologiczną. Zarówno młodsi, jak i starsze koleżanki i koledzy, mogli dowiedzieć się jakie znaczenie dla ludzi i zwierząt mają drzewa. Przedstawiona część artystyczna była ciekawą lekcją przyrody. Występ wszystkim bardzo się podobał. Za włożony wysiłek uczniowie zostali nagrodzeni brawami.
Jesienne Prezentacje Chórów Szkół Południowej Wielkopolski
1W Dzień Papieski, 16 października 2021roku, Chór Violino uczestniczył w Ostrowie WLKP w Jesiennych Prezentacjach Chórów Szkół Południowej Wielkopolski w ramach Programu Śpiewająca Polska - Akademia Chóralna 2021r. W roli "życzliwych osób" - jury - chórzystów i dyrygentów oceniali: Grażyna Wolter-Kaźmierczak - dyrygent, profesor Uczelni, członek Katedry Chóralistyki i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Jerzy Wojtaszek - emerytowany dyrygent, pedagog i animator kultury. Chór Violino zaprezentował się cudownie. Zaśpiewaliśmy: "Pięknie żyć", "Bębenek" z repertuary Jana Krutula, "Kukułeczka". Wszystkim prezentacjom przysłuchiwała się organizator i kurator regionalny Klaudia Szubert. Miło było wreszcie spotkać się z zaprzyjaźnionymi chórami, posłuchać prezentacji oraz "naładować baterie". Opiekun zespołu Danuta Wieczorek
XXI Dzień Papieski pod hasłem ,,Nie lękajcie się”.
6Pamiętając o 43. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża oraz XXI Dniu Papieskim pod hasłem ,,Nie lękajcie się” w naszej szkole 15 i 18 października przeprowadziliśmy zbiórkę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Zbiórka ta jest prowadzona przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy kwotę 1001,70 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce. Opiekunowie akcji Wiesława i Ryszard Maciej.
Stypendia Wójta Gminy Trzcinica
2819 października 2021 roku w Zespole Szkół w Laskach po raz czternasty wręczono stypendia Wójta Gminy Trzcinica.
W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Grzegorz Hadzik, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk, Sekretarz Gminy Renata Ciemny, dyrektorzy i wicedyrektorzy Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach, wychowawcy wyróżnionych uczniów oraz stypendyści wraz z rodzicami.
Stypendia dla uczniów zostały przyznane w czterech kategoriach: wyróżnienia za wyniki w nauce, osiągnięcia w nauce, za osiągnięcia sportowe oraz za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej.
Otwarcia uroczystości dokonała prowadząca Katarzyna Kuboszek. Wójt Gminy Grzegorz Hadzik pogratulował wszystkim stypendystom ich rodzicom oraz dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom. Podziękował także za pomoc w przygotowanie uroczystości Zespołowi Szkół w Laskach, a także za występ chórowi „Violino”.
Każdy stypendysta otrzymał list gratulacyjny wraz ze stypendiami, a rodzice listy gratulacyjne i róże.
Za wyniki w nauce przyznano stypendia uczniom, którzy mogą pochwalić się osiągnięciem w roku szkolnym 2020/2021 średniej ocen co najmniej 5,4 w klasach IV-VI i co najmniej 5,3 w klasach VII-VIII.
Z Zespołu Szkół w Laskach są to: Wiktor Biczysko, Zofia Grycman, Martyna Laske, Milena Mikołajczyk, Jakub Pogoda, Paulina Wróbel, Zofia Gość, Gracjan Pacyński, Amelia Rosielewska, Patryk Bakalarz, Zofia Bogacz, Jan Bonczol, Róża Giel, Lena Grycman, Maja Grycman, Oliwia Laske, Martyna Namyślak, Emilia Rabiega, Jakub Dudziak, Martyna Hojeńska, Olga Muszalska, Wiktoria Podejma i Adrian Żurawa.Za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej przyznano stypendium dla Huberta Żeleźniaka z Zespołu Szkół w Laskach.
Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzymał: Jakub Dumin z Zespołu Szkół w Laskach.
GRATULUJEMY!!!
http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2021/10/21/stypendia-wojta-gminy-trzcinica/
Pasowanie na ucznia oraz DEN
23Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania na pierwszoklasistę. Całość rozpoczęła Msza Św. następnie przy udziale Dyrekcji, zaproszonych gości i rodziców uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści musieli zaprezentować swoje umiejętności. Zostały zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wierszyki oraz udzielanie odpowiedzi na szereg pytań. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowe najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom złożyli Wójt Gminy Grzegorz Hadzik oraz Sekretarz Gminy Renata Ciemny. Samorząd Uczniowski w imieniu społeczności uczniowskiej złożył życzenia oraz wręczył nauczycielom słodki upominek a Chór Violino wyśpiewał "Serdeczne życzenia" oraz "Pięknie żyć".
XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół JP2
7 października uczniowie z pocztem sztandarowym i opiekunami uczestniczyli na Jasnej Górze w XXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół noszących imię Świętego Jana Pawła II. Tegoroczny zjazd odbył się pod hasłem ,,Nie lękajcie się". Na wałach Jasnogórskich powiewało ok. 200 sztandarów, a na placu przed klasztorem zgromadziło się ok. 8 tysięcy uczniów z całej Polski. http://rodzina.org.pl/
Dzień Chłopca - najsympatyczniejszy kolega z klasy:)
4Zgodnie z tradycją, podczas Dnia Chłopca, uczniowie klas I - III SP tego dnia wybierają najsympatyczniejszego kolegę z klasy. W tym roku zostali nimi: Olivier Wojciechowski - kl. I, Antoni Jokiel - kl. II i Mikołaj Bargiel - kl. III. Gratulujemy!
Starsi uczniowie świętowali we własnych klasach😊 Wszystkim chłopcom tym dużym i tym małym życzymy samych pomyślnych chwil🌺
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Biblioteka szkolna przygotowała i zaprezentowała głośne czytanie wybranych fragmentów dzieła Adama Mickiewicza pt. ,,Pan Tadeusz", zachęcając tym samym do przeczytania całej lektury.
Uczniowie klas VIIIa i VIIIb: Lena Grycman, Kamila Parzonka, Maja Maciejewska, Lena Nawrot, Emilia Rabiega, Martyna Namyślak, Zofia Bogacz, Marta Ptak, Maja Grycman, Amelia Dumin, Patryk Bakalarz, Bartosz Baum wcielając się w rolę narratorów zaprezentowali m.in. inwokację, bitwę z Moskalami, polowanie na niedźwiedzia, opisy przygody, obyczaje, przedstawili także głównych bohaterów utworu. Głośne czytanie odbyło się na powietrzu. Całość uwieńczył wspólnie zatańczony polonez.
Europejski Tydzień Sportu
10W akcję Europejski Tydzień Sportu zaangażowała się cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami. Uczniowie tańczyli podczas przerw. Młodsi uczniowie bawili się wyśmienicie grając w murarza. Na przerwach oraz lekcjach odbyły się rozgrywki między klasami, mini konkurencje sportowe. Został zorganizowany Quiz Sportowy, Turniej Siatkarski. W ramach obchodów Dnia Chłopca odbył się Turniej Piłkarski.
Rozgrywając mecze w różnych dyscyplinach sportowych czy tańcząc na przerwach każdy sportowiec świetnie się bawił.
Wszystkim zawodnikom, uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za wspaniale spędzony tydzień!
VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację
9VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice a odbyły się w Ośrodku Naukowo - Edukacyjnym " Dwór Myśliwski" w Ustroniu.
Zawody te cieszą się wśród uczniów naszej szkoły ogromną popularnością, dlatego nic dziwnego, że liczna grupa naszych reprezentantów stanęła na starcie. Po ukończeniu biegu każdy mógł zjeść ciepły posiłek, wypić herbatkę oraz uzupełnić straty energetyczne słodyczami.
Oto wyniki:
Dwie nasze zawodniczki: Zofia Gość i Alicja Ertel trzykrotnie stawały na podium odbierając medale za:
Alicja - II miejsce w kat. K - 10 Open, I miejsce w kat. K-10 Powiat oraz I miejsce w kat. Drużyna.
Zofia – I miejsce w kat.K-12 Open, I miejsce w kat. K-12 Powiat oraz III miejsce w kat. Drużyna.
Srebrny medal w kat. K-10 Powiat, wywalczyła Zofia Zimoch, która wspólnie z Alicją Ertel, Kamilą Kłodnicką, Oliwią Wiśniewską, Wiktorią Skibą, Hanną Woźnicą, Nikolą Sołtysiak odebrała także złoty medal w kat. K-10 Drużyna.
W kat. M – 10 też mamy swoich laureatów: Hubert Żeleźniak, Dawid Biczysko, Szymon Banaś zajęli kolejno I, II i III miejsce, a wspólnie z Hubertem Jeżem, Jakubem Pastusiakiem, Wojciechem Nawrotem, Franciszkiem Lorencem, Kamilem Kanclerzem, Stanisławem Stanisławkiem wywalczyli I miejsce w kat M-10 Drużyna.
Kolejni zawodnicy na podium to Martyna Laske, Zofia Grycman, Zofia Gość, które zostały udekorowane brązowym medalem w kat. K-12 Drużyna.
Dwukrotną medalistką została też Maja Grycman, która została udekorowana brązowym medalem : kat. K - 14 Powiat oraz srebrnym wraz z Leną Nawrot, Emilią Rabiegą, Amelią Dumin, Różą Giel, Oliwią Laske, Mają Maciejewską w kat. K - 12 Drużyna.
Czas na kategorię M 14: Patryk Bakalarz, Jakub Noculak, Krzysztof Jeż, Bogumił Kłodnicki, Jakub Pilarczyk także stanęli na podium zdobywając II miejsce w kategorii: Drużyna.
Organizatorzy oraz Wójt Gminy Łęka Opatowska ufundowali dwie nagrody specjalne: dla najmłodszego uczestnika zawodów - tę nagrodę otrzymał Stanisław Stanisławek z klasy I oraz dla zawodniczki, która najwytrwalej szukała kolejnego punktu – tę nagrodę otrzymała Wiktoria Skiba z klasy III.
Zawody to dla nas ogromne doświadczenie i sprawdzenie siebie. Jesteśmy dumni zarówno z siebie jak i z kolegów.
Po przekroczeniu linii mety przez kolejnych zawodników, jak i podczas wręczania medali, wspólnie z p. Dyrektor, p. Dorotą i p. Sławką nie żałowaliśmy braw i gratulacji.
Realizacji projektu „Dobre wsparcie na starcie"
Stowarzyszenie APERTUS zaprasza do udziału w realizacji projektu „Dobre wsparcie na starcie, czyli wczesna wielospecjalistyczna rehabilitacja dzieci z południowego krańca Wielkopolski”. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.
W celu zgłoszenia dziecka do udziału w zajęciach należy wypełnić Kartę uczestnika i złożyć ją w sekretariacie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem lub wysłać na adres: apertus.slupia@gmail.com
karta_uczestnika.pdf do pobrania
Wycieczki szkolne
W miesiącu wrześniu w naszej szkole odbyło się kilka wycieczek szkolnych.
7- Klasa V z wychowawczynią oraz członkowie Drużyny Jana Pawła II wzięli udział w wycieczce rowerowej w okolice Remiszówki gdzie znajdują się symboliczne groby konfederatów barskich. Uczniowie zapalili znicze oraz wysłuchali krótkiej historii dotyczącej wydarzeń z tamtego okresu.
-
Uczniowie klasy V, VI i VII wybrali się na wycieczkę do Wrocławia gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Hali Stulecia, a następnie odbyli spacer z przewodnikiem po pięknym wrocławskim rynku. Odwiedzili również park trampolin gdzie świetnie się bawili.
-
Na swoją pierwszą wycieczkę wraz w wychowawcą do Kalisza wybrała się klasa 2. Uczniowie obejrzeli w kaliskim teatrze spektakl "Tadek Niejadek", który dostarczył im wielu wrażeń. Kolejną emocjonującą przygodą był pobyt w parku rozrywki "Jump Planet", gdzie szaleństwom nie było końca.
-
W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klasy I, II, III odwiedzili posterunek policji w Laskach. Policjanci pan M. Żłobiński i Z. Pośpiech oprowadzili dzieci po pięknym i nowoczesnym budynku🙂 oraz odpowiedzieli o swojej pracy. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach🚙🛴🚲 Dziękujemy Policjantom za ciekawą i praktyczną lekcję
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
Drodzy Rodzice i Uczniowie!
1 września 2021r zapraszamy na Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 do Zespołu Szkół w Laskach które odbędzie się w dwóch grupach wg harmonogramu:
• Msza Święta - godz. 8:00• Uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej w Laskach - godz. 8:45
• dzieci przyjęte od 01.09.2021 roku do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Laskach - godz. 10:00
Przy sprzyjającej pogodzie - na boisku szkolnym, w razie niepogody - w sali gimnastycznej. Obowiązkowe maseczki oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku szkolnego.
Na w/w spotkaniach zostaną przekazane podstawowe informacje związane z organizacją pracy Zespołu Szkół w Laskach w roku szkolnym 2021/2022.
Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022 dostępne również po zalogowaniu w dzienniku elektronicznym ZS w Laskach.
❗Dowóz na godz. 8:00 wg poniższego harmonogramu:
Nowa Wieś - 7:25
Smardze - 7:40
Granice - 7:45
Laski - 7:50Pozdrawiam Dyrektor Zespołu Szkół Hanna Smyrek
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – jak przygotować się na wizytę rachmistrza?
Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową formą udziału w badaniu jest samospis przez Internet. Możemy go zrealizować samodzielnie na własnym urządzeniu elektronicznym – komputerze, tablecie, smartfonie lub w punktach spisowych zorganizowanych m.in. przez urzędy gmin. Możemy też zadzwonić na infolinię 22 279 99 99 i wybrać opcję „Spis na żądanie”, wtedy spisze nas rachmistrz telefoniczny – od razu lub w umówionym terminie. https://spis.gov.pl/
Od maja pracują też rachmistrze, którzy aż do teraz wykonywali swoje zadania wyłącznie telefonicznie. Dzwonią oni do mieszkańców województwa z numeru 22 828 88 88 lub numeru infolinii. Już od 23 czerwca będziemy mogli spotkać ich w swojej miejscowości. Ruszają do pracy w terenie by umożliwić wypełnienie obowiązku spisowego wszystkim tym, którzy – z różnych względów – nie mogli tego uczynić przez Internet lub telefonicznie.
Wielu mieszkańców województwa czekało na ten moment, wielu pytało rachmistrzów kiedy będą mogli spotkać się z nimi bezpośrednio. To zarówno Ci, którzy z powodu braku dostępu do komputera, złego stanu zdrowia, bądź innych przyczyn, nie mogli wypełnić samodzielnie formularza spisowego, czy dotrzeć do punktu w urzędzie gminy. Zanim jednak rachmistrz zapuka do naszych drzwi warto się do tego spotkania przygotować. Co zatem powinniśmy wiedzieć? Jak rozpoznać rachmistrza? Jak sprawdzić jego tożsamość? O co rachmistrz może zapytać, a jakich pytać zadawać nie może?
Jak się przygotować do wizyty rachmistrza!
Rachmistrz spisowy to osoba, która przeszła przeszkolenie, zdała egzamin i została zatrudniona przez urząd statystyczny do realizacji spisu na terenie województwa. Wyposażona ona została w identyfikator ze zdjęciem, na której widnieje imię i nazwisko rachmistrza, a także numer identyfikatora. Posiada także urządzenie elektroniczne – smartfon – z którego odczytuje pytania spisowe i na którym zapisuje nasze odpowiedzi.
Możemy też, zanim wpuścimy rachmistrza do domu i przekażemy mu informacje, sprawdzić tożsamość rachmistrza. Możemy to uczynić na dwa sposoby: poprzez aplikację: sprawdź tożsamość rachmistrza na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99. W obu przypadkach podając imię, nazwisko i numer identyfikacyjny rachmistrza, którego chcemy sprawdzić. Wiele gmin opublikowało listę rachmistrzów w gazetach gminnych lub na stronie internetowej.
Formularz spisowy zawiera szereg pytań, począwszy od pytania o PESEL, datę urodzenia, adres zamieszkania, stan cywilny, przynależność do mniejszości narodowych i etnicznych, związków wyznaniowych i kościołów, związków partnerskich, posiadanego orzeczenia o niepełnosprawności i samooceny zdrowia, migracje i aktywność zawodową po warunki mieszkaniowe – w tym powierzchnię mieszkania, rodzaj własności i tytułu prawnego do zamieszkania, liczbę pokoi i kuchni, sposób ogrzewania i instalacje. Przed spotkaniem z rachmistrzem warto przejrzeć ich listę lub odwiedzić wersję demonstracyjną formularza – obie dostępne na spis.gov.pl. Można zastanowić się czy chcemy odpowiadać na pytania o niepełnosprawności, religię i związki partnerskie – udzielenie na nie odpowiedzi nie jest obowiązkowe, choć warto to zrobić. Jeśli zdecydujemy, że tak dobrze jest zadbać o własną prywatność, aranżując spotkanie w sposób gwarantujący nam prywatność.
Rachmistrz nie może nas pytać o: numer dowodu osobistego, konto w banku, pin do karty, wartość oszczędności, wysokość dochodów, wartość mieszkania czy domu, posiadany majątek, w tym samochody, wartościowe przedmioty. Nie może nas prosić o okazanie, ani podpisanie jakichkolwiek dokumentów. Aby zrealizować wywiad rachmistrz nie musi oglądać mieszkania. Jeśli chcemy, i mamy takie warunki, możemy rachmistrza przyjąć np. w ogrodzie. Co więcej, rachmistrz nie może od nas żądać wpuszczenia do mieszkania czy domu. Nie może kopiować przekazanych przez nas danych z urządzenia, na które od razu powinien wprowadzać informacje. Nie ma potrzeby robienia notatek. Nie może też udostępniać zebranych danych osobom trzecim, nawet jeśli o dane te zapytają nasi bliscy.
Zasady te sprawiają, że wszystkie formy udziału w spisie gwarantują ten sam, wysoki poziom bezpieczeństwa, a żadne dane osobowe nie zostaną udostępnione czy rozpowszechnione, chronione są bowiem tajemnicą statystyczną. Wszystkie osoby pracujące przy spisie składają przyrzeczenie jej zachowania.
Spiszmy się bo: Liczymy się dla Polski!
Podsumowanie VII edycji programu „mPotęga” dofinansowanego przez mBank
W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach realizowane były dwa projekty w ramach VII edycji programu „mPotęga” dofinansowanego przez mBank.
W klasach 4-6 uczniowie uczestniczyli w warsztatach origami i haftu matematycznego. Podsumowaniem obu tych działań były zajęcia otwarte na świeżym powietrzu dla rodziców i uczniów pod hasłem realizowanego projektu „Bawmy się wspólnie matematyką”. Był to aktywnie spędzony czas, podczas którego powstały prace z origami i haftu. Wszystkie dzieła uczniów można podziwiać na wystawie na holu szkoły.
Uczniowie klas 7-8 tworzyli wielkoformatowe gry planszowe, z których podczas przerw chętnie korzystała cała społeczność szkolna. Ci uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w grach, w nagrodę pojechali na wycieczkę rowerowa do pobliskiego Arboretum. Na miejscu wykorzystano stworzone gry, by jeszcze raz wspólnie zabawić się matematyką.
Projekt „Zabawmy się Matematyką” zakończono turniejem „Kocham Cię Matematyko”, w ramach którego starsi uczniowie zmagali się z konkurencjami matematyczno – sportowymi przy pomocy stworzonych podczas projektu gier. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji obu zadań, wykazując się dużą kreatywnością i duchem walki.
Koordynatorzy projektu: nauczyciel matematyki Milena Sikora oraz wicedyrektor i nauczyciel przedmiotów przyrodniczych Ewa Mikołajczyk liczą na to, że w przyszłości uda się zrealizować kolejne projekty pokazujące, że nauka matematyki może być przyjemna.
Bezpieczne wakacje z kartą rowerową.
7 czerwca w Miasteczku Ruchu Drogowego w Baranowie uczniowie klasy 4 i 5 Szkoły Podstawowej w Laskach pod czujnym okiem Policji oraz opiekuna zaliczali egzamin praktyczny na kartę rowerową. .
3Młodzi rowerzyści wcześniej musieli zdać egzamin teoretyczny wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem polegał na prawidłowym pokonaniu toru na terenie miasteczka drogowego, który zawierał m.in. wyjazdy z dróg podporządkowanych oraz przejazd przez rondo. Wszystkie dzieci były doskonale przygotowane do egzaminu, dlatego zakończył się on pozytywnie dla każdego z nich.
Po zakończonym egzaminie policjanci rozmawiali z nowymi rowerzystami uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych oraz noszenie odblasków. Na koniec policjanci gratulowali uczniom zdobycia pierwszego „prawa jazdy”.
W przeddzień egzaminu, do dzieci trafiły również gadżety – odblaski i książeczki edukacyjne mówiące o przepisach ruchu drogowego ufundowane przez Wójta Gminy Trzcinica. Do egzaminu przygotowywała uczniów nauczyciel techniki Danuta Wieczorek.
Realizujemy w naszej szkole projekty z mPotęgi.
W klasach 4-6 zakończyliśmy warsztaty z origami i zaczęliśmy haft matematyczny. Liczne prace z origami matematycznego można podziwiać na szkolnym korytarzu.
Starsi uczniowie z klas 7-8 przygotowali dla uczniów naszej szkoły quizy matematyczny. W wybranym dniu, podczas przerw, uczniowie udostępniali kody gier, w które mogli grać wszyscy chętni uczniowie. Niepokonaną zwyciężczynią quizów matematycznych okazała się Zofia Gość z klasy 6. Serdecznie gratulujemy!
Ale to nie koniec, jeszcze czeka na naszych uczniów Turniej gier,, Kocham Cię Matematyko,,. Uczniowie klas 4-6 będą mieli okazję jeszcze trochę pohaftować. O naszych dalszych działaniach będziemy jeszcze pisać, ale już dziś dziękuję wszystkich zaangażowanym w projekt za wsparcie i pomoc.
M. Sikora-nauczyciel matematyki ZS w Laskach.
Seniorze, rachmistrzowie nie chodzą po domach!
Na początku maja 2021 roku do mieszkania 78-letniej seniorki z Łobza (województwo zachodnio-pomorskie) zapukała około 50-letnia kobieta, która podała się za rachmistrza spisowego. Oszustka zmanipulowała seniorkę, aby ta wpuściła ją do mieszkania, prosząc o szklankę wody. Gdy seniorka poszła do kuchni, przestępczyni ukradła pieniądze i uciekła. Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora przypomina, że rachmistrzowie do odwołania nie chodzą po domach w celu przeprowadzenia spisu powszechnego!
W ramach ogólnopolskich kampanii społeczno-edukacyjnych Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!, Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora prowadzi akcję, której celem jest zwiększenie świadomości i edukacja w zakresie weryfikacji autentyczności rachmistrzów spisowych w trakcie trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 organizowanego przez Główny Urząd Statystyczny.
„Jak bezpiecznie się spisać? Porady dla seniorów” – LIVE Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Głosu Seniora i Głównego Urzędu Statystycznego:
https://www.youtube.com/watch?v=BSLhWXxDFVc
„Na ten moment, do odwołania, możemy przyjąć jako stuprocentowy pewnik, że żaden rachmistrz nie będzie chodził po mieszkaniach. Jeżeli teraz ktoś przyszedłby powołując się na spis powszechny wiadomo, że jest oszustem. W ogóle nie chodzimy po domach.” – mówił dr Dominik Rozkrut, Prezes Głównego Urzędu Statystycznego
„Jeśli ktoś do nas zapuka, zadzwoni przez domofon i powie, że jest rachmistrzem to jest to oszustwo i zgłaszamy sprawę na policję. Rachmistrzowie do odwołania nie chodzą po domach. Bardzo ważna informacja i przekazujmy znajomym i sąsiadom.” – mówił Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Głosu Seniora
Seniorze, sprawdź Rachmistrza! – obejrzyj najnowszy film w Głos Seniora TV: https://www.youtube.com/watch?v=-_ZACWEVa_8
Najbezpieczniejszą i najbardziej rekomendowaną metodą jest samospis internetowy przez formularz wyłącznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystyczne dostępny pod adresem spis.gov.pl. Osoby, które mają problem z dokonaniem samospisu internetowego powinny zasięgnąć pomocy u członków rodziny (np. dzieci czy wnuków) lub sąsiadów.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych, gdyż wtedy sami inicjują kontakt i nie muszą obawiać się czy zgłaszająca się do nich osoba jest prawdziwym rachmistrzem spisowym.
Przed podaniem danych każdego rachmistrza należy zweryfikować samodzielnie poprzez zakładkę „Sprawdź rachmistrza” na stronie spisu lub dzwoniąc na infolinię spisową pod numerem 22 279 99 99.
Dołącz do akcji Głosu Seniora i nie daj się oszukać!
Więcej informacji na:
https://www.youtube.com/user/GlosSenioraTV/videos
https://glosseniora.pl/stop-manipulacji/
https://www.facebook.com/GlosSeniora
https://www.facebook.com/ogolnopolskakartaseniora
https://www.facebook.com/StopManipulacjiNieDajSieOszukac
https://www.instagram.com/glosseniora/
https://www.instagram.com/karta_seniora/
Kontakt dla mediów:
Patryk Schmidt
Specjalista ds. promocji
+48 664 001 221
Ewa Hołota
PR Manager
+48 533 573 412
"Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów"
Zaproszenie na wydarzenie "Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów"
14 maja o godzinie 14:00 na Live pt. "Jak bezpiecznie się spisać? Porady spisowe dla seniorów". Wydarzenie współorganizowane jest przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora i Główny Urząd Statystyczny.
Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/279745873890289
1 kwietnia 2021 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 (Dz. U. z 2019 poz. 1775, z późn. zm.), udział w spisie jest obowiązkowy. Każdy z obywateli musi zezwolić na udostępnienie części swoich danych osobowych. Problem w tym, że chęć na ich pozyskanie mają także osoby działające niezgodnie z prawem, a moment na oszustwa pod pozorem spisu powszechnego jest doskonały z punktu widzenia przestępców.
Jak spisać się bezpiecznie? Jak zweryfikować rachmistrza spisowego? Na te oraz inne pytania odpowie w najbliższy piątek (14 maja) o godzinie 14:00 dr Dominik Rozkrut, szef Główny Urząd Statystyczny. Moderatorem spotkania on-line będzie Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Głosu Seniora.
Transmisja na żywo odbędzie się równocześnie na:
- https://www.facebook.com/GlosSeniora/
- https://www.facebook.com/mripsRP/
- https://www.youtube.com/user/MPiPSRP
Udział w wydarzeniu on-line jest bezpłatny!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w Polsce
1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, którym objęte są wszystkie osoby zamieszkujące w kraju stale lub czasowo w nim przebywające, a także osoby przebywające czasowo za granicą, jeśli posiadają tu adres stałego zameldowania.
Jak można wziąć udział w spisie? Czytaj więcej poniżej!Jak można wziąć udział w spisie?
Podstawową formą udziału w badaniu jest samospis przez Internet, czyli udzielanie odpowiedzi na pytania poprzez aplikację internetową dostępną pod adresem: https://spis.gov.pl. Aplikacja jest dostosowana do różnych typów urządzeń, w tym także do tabletów i telefonów komórkowych. Dla użytkowników gospodarstw domowych, którzy nie posiadają dostępu do Internetu urząd gminy zorganizował punkt do samospisu, zapewniając w nich także wsparcie ze strony pracowników urzędu po wcześniejszym umówieniu wizyty pod nr telefonu 62 78 15 000.
Przewidziane są również dwie inne formy udziału w spisie: wywiad telefoniczny, który przeprowadzi rachmistrz (zada takie same pytania, jakie są w formularzu elektronicznym) oraz wywiad bezpośredni w miejscu zamieszkania osoby biorącej udział w spisie, z udziałem rachmistrza terenowego (jeśli kontakt osobisty będzie bezpieczny).
Można również zadzwonić na infolinię pod numerem 22 279 99 99 (wew. 1) i wybrać opcję połączenia z rachmistrzem, który przeprowadzi spis telefonicznie. Wszystkie formy gwarantują taki sam - wysoki - poziom bezpieczeństwa i poufności zebranych danych.
Udział w badaniu, zgodnie z ustawą z 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., jest obowiązkowy!
Na jakie pytania trzeba będzie odpowiedzieć?
W spisie ludności i mieszkań zbierane będą dane dotyczące: struktury demograficznej, w tym – płci, wieku, stanu cywilnego prawnego i faktycznego, poziomu wykształcenia, aktywności zawodowej, w tym m.in. – zawodu wykonywanego, lokalizacji miejsca pracy, wymiaru czasu pracy, źródeł utrzymania (ale nie wysokości dochodów), niepełnosprawności, kraju pochodzenia, obywatelstwa, przynależności narodowo-etnicznej i języka jakim posługujemy się w domu, wyznania, migracji wewnętrznych i zagranicznych, składu osobowego i rodzaju więzi członków rodzin i gospodarstw domowych, a także warunków mieszkaniowych.
W badaniu zbierane są dane według stanu na dzień 31 marca 2021 r.
Po co zbierane są dane?
Dane w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań zbierane są na potrzeby analiz demograficznych i społecznych będących podstawą wielu działań i decyzji z zakresu polityki społecznej kraju na każdym poziomie, od gminy po województwo. W ostatnich latach wielokrotnie zmagaliśmy się z brakiem aktualnych informacji określających sytuację rodzin, w tym np. liczby dzieci w rodzinach, w tym dzieci „pierwszych”, rodzin utrzymujących się wyłącznie z niezarobkowych źródeł, czy sytuację rodzin z osobami z niepełnosprawnościami i zakres potrzebnego im wsparcia. Coraz częściej padają pytania o liczbę cudzoziemców, w tym dzieci cudzoziemców przybywających do Polski w celach zarobkowych, którym należy zapewnić wsparcie np. w procesie edukacyjnym. Wciąż aktualne są pytania o skalę emigracji zarobkowej z Polski. Komisja Europejska rekomenduje by na te i inne pytania szukać odpowiedzi w spisach przeprowadzanych co dziesięć lat w roku kończącym się na „1”, umożliwiających nie tylko analizę sytuacji wewnątrz pojedynczego kraju, ale także na dokonanie porównań międzynarodowych, czy analizę sytuacji społeczno-gospodarczej w Unii Europejskiej, jako całości.
Czy potrzebne będą jakieś dokumenty?
Aplikacja spisowa nie przewiduje załączania żadnych dokumentów: dowodu osobistego, aktu urodzenia, świadectw ukończenia szkoły czy aktu własności mieszkania. Choć warto sobie przypomnieć najważniejsze fakty.
Kto będzie miał dostęp do danych?
Wszystkie dane, bez względu na sposób ich przekazania, natychmiast przesyłane są na serwery Głównego Urzędu Statystycznego. Dostęp do nich będą mieli wyłącznie pracownicy, którzy przed podjęciem pracy składają ślubowanie: „Przyrzekam, że będę wykonywać swoje prace na rzecz statystyki publicznej z całą rzetelnością, zgodnie z etyką zawodową statystyka, a poznane w czasie ich wykonywania dane jednostkowe zachowam w tajemnicy wobec osób trzecich.” Takie samo przyrzeczenie składają rachmistrze spisowi. Za naruszenie tajemnicy statystycznej, czyli udostępnienie danych zebranych od respondentów, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Urzędy gmin, podobnie jak wszyscy inni użytkownicy danych statystycznych (w tym organy administracji rządowej i samorządowej), otrzymają informacje w postaci zestawień dla określonych obszarów. Przy czym zostaną one przedstawione w taki sposób i tylko pod takim warunkiem, że niemożliwe będzie dotarcie do danych osobowych.
Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać
Konkurs różańcowy pod hasłem ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać" został rozstrzygnięty.
Udział w nim wzięło 40 uczniów klas I-III. Każdy uczestnik został nagrodzony na apelu wybraną przez siebie książeczką. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Hanna Smyrek. Nie zabrakło również słodkości, które ufundował ks. proboszcz Waldemar Wiertelak. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu tak różnorodnych różańców. Opiekun konkursu Ryszard Maciej.
Apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
13 listopada w Zespole Szkół w Laskach odbył się apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
30Piękną akademię przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z najmłodszymi kolegami pod opieką Pani Doroty Cłapy, Wiesławy Trzęsickiej i Wiesławy Maciej. Nad stroną muzyczną czuwała Pani Danuta Wieczorek.
Po uroczystości Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik wraz z Sekretarz Gminy Panią Aleksandrą Fusek i Dyrektorem Zespołu Szkół Panią Hanną Smyrek wręczyli nagrody za konkurs pt. ,,Polska mój dom, moja Ojczyzna”
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Przedszkole:
I miejsce: Olaf Piędzioch
III miejsce: Kajetan Pitach
Klasy I-III
I miejsce: Helena Bogacz
II miejsce: Maja Kofel
III miejsce: Oliwier Mega
III miejsce: Zuzanna Żeleźniak
Wyróżnienia: Maja Marchewka, Martyna Żurawka
Klasy IV-VI
III miejsce: Alicja Ertel
Klasy VII-VIII
II miejsce Dawid Biczysko
Pani Renata Marc
Dzień Seniora w Laskach.
Dzień Seniora w Laskach to bardzo miła, serdeczna i pełna uroku uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach we współpracy z Gminą Trzcinica.
7"W mej pięknej wiosce, wśród lasów i pól..." to słowa piosenki którą podczas imprezy zaśpiewał Seniorom Chór Violino. Wspólnie z solistkami zaprezentowaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz rozrywkowej: Witajcie w naszej bajce, Bębenek, Sweet Child O'Mine, Bella Mamma, Dom, Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Wysłuchaliśmy również pięknych piosenek przygotowanych przez Chór Laskowianie.
Dziękujemy organizatorom KGW w Laskach za zaproszenie oraz pyszny posiłek przygotowany dla zespołu.
materiał ze strony:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61557433315510
,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców
48,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców.
24 października w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 28 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblisty Czesława Miłosza. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczącą Komisji Oświaty i Promocji Powiatu Kępińskiego Pani Regina Marczak, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Pani Renata Gość, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Weronika Ciura, lokalny poeta Pani Krystyna Pluta, emerytowane nauczycielki Zespołu Szkół w Laskach Pani Elżbieta Kowalik oraz Adela Wawrzyniak oraz miłośnicy poezji. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Renata Adamska-G
Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotyczno-Religijnych w Kępnie
W niedzielę 20 października 2024 r. w Kościele Parafialnym Świętego Marcina w Kępnie odbył się PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNO-RELIGIJNYCH.
W przeglądzie udział wzięło 13 chórów i zespołów z całego powiatu kępińskiego.2Organizatorami przeglądu byli:
1. Kępiński Chór Męski “CANTAMUS”
2. Stowarzyszenie Świętego Marcina w Kępnie
3. Parafia Świętego Marcina w Kępnie.
Europejski Dzień Języków Obcych
9Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.
Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny zorganizowane zostały obchody tego święta.
W tym roku klasy VII-VIII brały udział w Eurupejskim Quizziz- konkursie wiedzy o krajach Europy.
A klasy IV-VI miały za zadanie wykonanie plakatu o jednym państwie europejskim i zaprezentowanie go na drzwiach swojej klasy.
Klasy I-III zostały poproszone o wybranie jednego kraju i przygotowanie pokazu prezentującego jego stroje.
Przygotowane prezentacje, stroje, zaangażowanie i kreatywność zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nad całością obchodów czuwała Pani Kinga Kossek - Trelińska. Brawo :)
Dzień Papieski - ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia"
W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża czyli 16 października 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II Ewangelia starości i cierpienia”.
Z tej okazji przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę dla fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia", która promuje nauczanie Świętego Jana Pawła II. Zebraliśmy kwotę 1810zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie papieskiej fundacji.
Uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Trzcinica.
16 października 2024 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Trzcinica. Podczas uroczystości, którą prowadziła pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Anna Bielińska wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik pogratulował osiągnięć dydaktycznych, sportowych i artystycznych wszystkim stypendystom oraz ich rodzicom, a także dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i opiekunom. Podziękował za włożony trud, wysiłek i godne reprezentowanie Gminy Trzcinica.
Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia klasy 1
14 października w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie i pasowane na uczniów. Zapraszamy do fotorelacji.
28
Modlitewne spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
XXIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, która odbyła się 10 października 2024 roku zgromadziła na placu przed Szczytem Jasnogórskim około 160 szkół i 6,5 tysiąca uczestników. Naszą szkołę reprezentowała grupa 23 uczniów wraz z pocztem sztandarowym i opiekunami.
3W tym roku spotkanie modlitewne, jak i Dzień Papieski odbyło się pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II, Ewangelia starości i cierpienia”
Wycieczka do Wrocławia
Uczniowie klasy 4 i 5SP wraz z przewodnikiem przemierzali ulice Wrocławia szlakiem krasnali. Poznawali przy tym historię stolicy Dolnego Śląska i brali udział w rekonstrukcji jej początków. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w kręgielni, gdzie niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki w grze w kręgle, a inni doskonalili swoje dotychczasowe umiejętności. Była to cudowna wycieczka :)
Noc w szkole
Klasa II postanowiła zobaczyć jak wygląda szkoła nocą. Okazało się, że również o tej porze w szkole może być ciekawie. Zabawa w chowanego, piżamowy pokaz mody, gry planszowe, bitwa na poduszki, wędrówki w ciemnościach, rozmowy, żarty... Z pewnością na długo zapamiętamy ten wspólny czas.
8
Dzień Chłopca w klasach 1-3SP
4Z okazji Dnia Chłopaka w klasach 1-3 odbył się konkurs na ,,Najsympatyczniejszego Chłopca" .
Oto wyniki z poszczególnych klas:I a - Nikodem Czajkowski
I b - Olivier Rybak
II - Filip Laske
III - Ihnat Leonov
Serdecznie gratulujemy a wszystkim chłopcom małym i dużym życzymy zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.
II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke
4 października br. odbyła się w naszej szkole II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke. To już po raz drugi mieliśmy okazję uczcić pamięć wspaniałego nauczyciela matematyki, metodyka i autora podręczników do matematyki, który pracował w naszej szkole i przez wiele lat pomagał swoim uczniom polubić królową nauk. Wśród zaproszonych gości znalazła się córka p. Feliksa –p. Maria Wąsala z mężem –Romanem oraz wnuczką- Zosią. Zaszczycił nas też swoją obecnością wójt gminy Trzcinica – p. Grzegorz Hadzik, który objął patronatem ten konkurs.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Czytelnicze świętowanie
29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała głośne Czytanie dla klas I-III i IV-VIII.8Uczniowie klas I-III wysłuchali pięknie przeczytanej książki Marii Kownackiej (140. rocznica urodzin pisarki) pt. ,,Kredka kolegi Edka”. Lektorami byli uczniowie z klas V i VI: Lena Pawlik, Marta Skiba, Wiktoria Skiba, Zofia Gnacy, Oliwia Trzęsicka, Oliwia Wiśniewska, Hanna Woźnica. Następnie zaproszono dzieci do wspólnej zabawy plastycznej😃
Z kolei uczniowie klas IV-VIII wysłuchali fragmentu książki Juliusza Słowackiego : ,,Kordian” - ,,Bajki o Janku, co psom szył buty”. Lektorzy z klas VII i VIII: Zofia Zimoch, Kamila Kłodnicka, Maja Sołtysiak, Weronika Ptak, Magdalena Nawrot, Radosław Grabowski oraz Paulina Wróbel, Martyna Laske, Anna Jeż brawurowo i z polotem zaprezentowali swoje teksty. W rolę Kordiana wcielił s
Apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej
Klasa V wraz z wychowawczynią Panią Kingą Kossek - Trelińską przygotowała dla społeczności szkolnej apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej.
Celem apelu było przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych wydarzeniach z naszej historii, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.
Miejmy w pamięci słowa Ireny Sendlerowej, która uratowała 2500 żydowskich dzieci.
„Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
Wrześniowe wycieczki klasowe i nie tylko :)
Akcja ,,Sprzątanie świata"
3W środę 11 września klasa V wraz z wychowawczynią Pania Kingą Kossek- Trelińska oraz pod opieką Pana Ryszarda Macieja wyruszyła na wycieczkę rowerową po Gminie Trzcinica🚲 Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz poznanie zabytków i miejsc najbliższej okolicy. Po przebytych kilometrach, udaliśmy się na pyszną pizze do Pizerii Seba, gdzie mogliśmy trochę odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni :)
Lekcje w "Wiacie Edukacyjnej"
Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy na lekcjach języka angielskiego skorzystać z naszej nowej Wiatki Edukacyjnej wykorzystując ją jako miejsce do przeprowadzenia lekcji opartej na „Running dictation” czyli biegające dyktando.
4
W czwartek i piątek uczniowie klas V, VI i VII na lekcjach j. angielskiego z panią Kingą ćwiczyli mówienie, słuchanie, pisanie i zapamiętywanie łącząc to z aktywnością fizyczną.
Zespół klasowy został podzielony na pary lub małe grupy. W różnych miejscach dookoła wiaty umieszczone zostały teksty dla poszczególnych grup. W danej rundzie każdy z uczniów pełnił jedną z ról, tj. albo pisał, albo biegł do wyznaczonego miejsca, aby przeczytać, zapamiętać i podyktować zdanie osobie zapisującej tekst. Następnie uczniowie wymieniali się tekstami i sprawdzali poprawność zapisu, stosując informację zwrotną.
Lekcje dostarczyły mnóstwo radości uczniom, a celem lekcji
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolego 2024/2025
W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Rok szkolny rozpoczeliśmy wspólą mszą świętą. Po mszy udaliśmy się do szkoły by tam uczestniczyć w apelu inaugurującym rok szkolny. Pani Dyrektor Hanna Smyrek oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Fotorelacja
33
Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać
Konkurs różańcowy pod hasłem ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać" został rozstrzygnięty.
Udział w nim wzięło 40 uczniów klas I-III. Każdy uczestnik został nagrodzony na apelu wybraną przez siebie książeczką. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Hanna Smyrek. Nie zabrakło również słodkości, które ufundował ks. proboszcz Waldemar Wiertelak. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu tak różnorodnych różańców. Opiekun konkursu Ryszard Maciej.
Apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
13 listopada w Zespole Szkół w Laskach odbył się apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
30Piękną akademię przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z najmłodszymi kolegami pod opieką Pani Doroty Cłapy, Wiesławy Trzęsickiej i Wiesławy Maciej. Nad stroną muzyczną czuwała Pani Danuta Wieczorek.
Po uroczystości Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik wraz z Sekretarz Gminy Panią Aleksandrą Fusek i Dyrektorem Zespołu Szkół Panią Hanną Smyrek wręczyli nagrody za konkurs pt. ,,Polska mój dom, moja Ojczyzna”
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Przedszkole:
I miejsce: Olaf Piędzioch
III miejsce: Kajetan Pitach
Klasy I-III
I miejsce: Helena Bogacz
II miejsce: Maja Kofel
III miejsce: Oliwier Mega
III miejsce: Zuzanna Żeleźniak
Wyróżnienia: Maja Marchewka, Martyna Żurawka
Klasy IV-VI
III miejsce: Alicja Ertel
Klasy VII-VIII
II miejsce Dawid Biczysko
Pani Renata Marc
Dzień Seniora w Laskach.
Dzień Seniora w Laskach to bardzo miła, serdeczna i pełna uroku uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach we współpracy z Gminą Trzcinica.
7"W mej pięknej wiosce, wśród lasów i pól..." to słowa piosenki którą podczas imprezy zaśpiewał Seniorom Chór Violino. Wspólnie z solistkami zaprezentowaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz rozrywkowej: Witajcie w naszej bajce, Bębenek, Sweet Child O'Mine, Bella Mamma, Dom, Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Wysłuchaliśmy również pięknych piosenek przygotowanych przez Chór Laskowianie.
Dziękujemy organizatorom KGW w Laskach za zaproszenie oraz pyszny posiłek przygotowany dla zespołu.
materiał ze strony:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61557433315510
,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców
48,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców.
24 października w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 28 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblisty Czesława Miłosza. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczącą Komisji Oświaty i Promocji Powiatu Kępińskiego Pani Regina Marczak, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Pani Renata Gość, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Weronika Ciura, lokalny poeta Pani Krystyna Pluta, emerytowane nauczycielki Zespołu Szkół w Laskach Pani Elżbieta Kowalik oraz Adela Wawrzyniak oraz miłośnicy poezji. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Renata Adamska-G
Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotyczno-Religijnych w Kępnie
W niedzielę 20 października 2024 r. w Kościele Parafialnym Świętego Marcina w Kępnie odbył się PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNO-RELIGIJNYCH.
W przeglądzie udział wzięło 13 chórów i zespołów z całego powiatu kępińskiego.2Organizatorami przeglądu byli:
1. Kępiński Chór Męski “CANTAMUS”
2. Stowarzyszenie Świętego Marcina w Kępnie
3. Parafia Świętego Marcina w Kępnie.
Europejski Dzień Języków Obcych
9Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.
Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny zorganizowane zostały obchody tego święta.
W tym roku klasy VII-VIII brały udział w Eurupejskim Quizziz- konkursie wiedzy o krajach Europy.
A klasy IV-VI miały za zadanie wykonanie plakatu o jednym państwie europejskim i zaprezentowanie go na drzwiach swojej klasy.
Klasy I-III zostały poproszone o wybranie jednego kraju i przygotowanie pokazu prezentującego jego stroje.
Przygotowane prezentacje, stroje, zaangażowanie i kreatywność zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nad całością obchodów czuwała Pani Kinga Kossek - Trelińska. Brawo :)
Dzień Papieski - ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia"
W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża czyli 16 października 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II Ewangelia starości i cierpienia”.
Z tej okazji przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę dla fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia", która promuje nauczanie Świętego Jana Pawła II. Zebraliśmy kwotę 1810zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie papieskiej fundacji.
Uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Trzcinica.
16 października 2024 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Trzcinica. Podczas uroczystości, którą prowadziła pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Anna Bielińska wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik pogratulował osiągnięć dydaktycznych, sportowych i artystycznych wszystkim stypendystom oraz ich rodzicom, a także dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i opiekunom. Podziękował za włożony trud, wysiłek i godne reprezentowanie Gminy Trzcinica.
Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia klasy 1
14 października w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie i pasowane na uczniów. Zapraszamy do fotorelacji.
28
Modlitewne spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
XXIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, która odbyła się 10 października 2024 roku zgromadziła na placu przed Szczytem Jasnogórskim około 160 szkół i 6,5 tysiąca uczestników. Naszą szkołę reprezentowała grupa 23 uczniów wraz z pocztem sztandarowym i opiekunami.
3W tym roku spotkanie modlitewne, jak i Dzień Papieski odbyło się pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II, Ewangelia starości i cierpienia”
Wycieczka do Wrocławia
Uczniowie klasy 4 i 5SP wraz z przewodnikiem przemierzali ulice Wrocławia szlakiem krasnali. Poznawali przy tym historię stolicy Dolnego Śląska i brali udział w rekonstrukcji jej początków. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w kręgielni, gdzie niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki w grze w kręgle, a inni doskonalili swoje dotychczasowe umiejętności. Była to cudowna wycieczka :)
Noc w szkole
Klasa II postanowiła zobaczyć jak wygląda szkoła nocą. Okazało się, że również o tej porze w szkole może być ciekawie. Zabawa w chowanego, piżamowy pokaz mody, gry planszowe, bitwa na poduszki, wędrówki w ciemnościach, rozmowy, żarty... Z pewnością na długo zapamiętamy ten wspólny czas.
8
Dzień Chłopca w klasach 1-3SP
4Z okazji Dnia Chłopaka w klasach 1-3 odbył się konkurs na ,,Najsympatyczniejszego Chłopca" .
Oto wyniki z poszczególnych klas:I a - Nikodem Czajkowski
I b - Olivier Rybak
II - Filip Laske
III - Ihnat Leonov
Serdecznie gratulujemy a wszystkim chłopcom małym i dużym życzymy zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.
II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke
4 października br. odbyła się w naszej szkole II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke. To już po raz drugi mieliśmy okazję uczcić pamięć wspaniałego nauczyciela matematyki, metodyka i autora podręczników do matematyki, który pracował w naszej szkole i przez wiele lat pomagał swoim uczniom polubić królową nauk. Wśród zaproszonych gości znalazła się córka p. Feliksa –p. Maria Wąsala z mężem –Romanem oraz wnuczką- Zosią. Zaszczycił nas też swoją obecnością wójt gminy Trzcinica – p. Grzegorz Hadzik, który objął patronatem ten konkurs.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Czytelnicze świętowanie
29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała głośne Czytanie dla klas I-III i IV-VIII.8Uczniowie klas I-III wysłuchali pięknie przeczytanej książki Marii Kownackiej (140. rocznica urodzin pisarki) pt. ,,Kredka kolegi Edka”. Lektorami byli uczniowie z klas V i VI: Lena Pawlik, Marta Skiba, Wiktoria Skiba, Zofia Gnacy, Oliwia Trzęsicka, Oliwia Wiśniewska, Hanna Woźnica. Następnie zaproszono dzieci do wspólnej zabawy plastycznej😃
Z kolei uczniowie klas IV-VIII wysłuchali fragmentu książki Juliusza Słowackiego : ,,Kordian” - ,,Bajki o Janku, co psom szył buty”. Lektorzy z klas VII i VIII: Zofia Zimoch, Kamila Kłodnicka, Maja Sołtysiak, Weronika Ptak, Magdalena Nawrot, Radosław Grabowski oraz Paulina Wróbel, Martyna Laske, Anna Jeż brawurowo i z polotem zaprezentowali swoje teksty. W rolę Kordiana wcielił s
Apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej
Klasa V wraz z wychowawczynią Panią Kingą Kossek - Trelińską przygotowała dla społeczności szkolnej apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej.
Celem apelu było przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych wydarzeniach z naszej historii, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.
Miejmy w pamięci słowa Ireny Sendlerowej, która uratowała 2500 żydowskich dzieci.
„Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
Wrześniowe wycieczki klasowe i nie tylko :)
Akcja ,,Sprzątanie świata"
3W środę 11 września klasa V wraz z wychowawczynią Pania Kingą Kossek- Trelińska oraz pod opieką Pana Ryszarda Macieja wyruszyła na wycieczkę rowerową po Gminie Trzcinica🚲 Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz poznanie zabytków i miejsc najbliższej okolicy. Po przebytych kilometrach, udaliśmy się na pyszną pizze do Pizerii Seba, gdzie mogliśmy trochę odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni :)
Lekcje w "Wiacie Edukacyjnej"
Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy na lekcjach języka angielskiego skorzystać z naszej nowej Wiatki Edukacyjnej wykorzystując ją jako miejsce do przeprowadzenia lekcji opartej na „Running dictation” czyli biegające dyktando.
4
W czwartek i piątek uczniowie klas V, VI i VII na lekcjach j. angielskiego z panią Kingą ćwiczyli mówienie, słuchanie, pisanie i zapamiętywanie łącząc to z aktywnością fizyczną.
Zespół klasowy został podzielony na pary lub małe grupy. W różnych miejscach dookoła wiaty umieszczone zostały teksty dla poszczególnych grup. W danej rundzie każdy z uczniów pełnił jedną z ról, tj. albo pisał, albo biegł do wyznaczonego miejsca, aby przeczytać, zapamiętać i podyktować zdanie osobie zapisującej tekst. Następnie uczniowie wymieniali się tekstami i sprawdzali poprawność zapisu, stosując informację zwrotną.
Lekcje dostarczyły mnóstwo radości uczniom, a celem lekcji
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolego 2024/2025
W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Rok szkolny rozpoczeliśmy wspólą mszą świętą. Po mszy udaliśmy się do szkoły by tam uczestniczyć w apelu inaugurującym rok szkolny. Pani Dyrektor Hanna Smyrek oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Fotorelacja
33