18 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbył się Gminny Konkurs Grafiki Komputerowej pod hasłem ,,Dzieci świata". Uczniowie klas trzecich prezentowali swoje umiejętności rysowania w programie Paint. Wykonane prace były ciekawe i bardzo dokładnie wykonane.
W konkursie:
I miejsce zajął Jakub Nasiadek - SP Laski i Filip Stasiak - SP Trzcinica
II miejsce zdobył Bartosz Friedrich - SP Laski
III miejsce Paulina Pieles - SP Trzcinica
Dziękujemy Wójtowi Gminy Trzcinica za sponsorowanie nagród. Wszystkim uczestnikom konkursu gratujemy!Życzymy dalszych sukcesów.
Gminny Konkurs Grafiki Komputerowej
26
XIII Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Laskach
13 maja 2022 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach, po dwuletniej przerwie, odbył się XIII Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Pani dyrektor Hanna Smyrek przywitała uczestników konkursu, opiekunów dzieci i młodzieży oraz komisję, życząc wszystkim dobrej zabawy. Następnie przekazała głos konferansjerom Martynie Namyślak, Zosi Gość i Ani Chursinie. Uczniowie w profesjonalny sposób urozmaicali przedstawienie zapowiadając uczestników w językach obcych.
46W konkursie wzięło udział 25 wykonawców, uczniów z ZS w Laskach i ZS w Trzcinicy, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe w trzech grupach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII-VIII SP. Piosenki były wykonywane w języku angielskim i ukraińskim. Wszyscy uczestnicy byli znakomicie przygotowani, wykazując się zarówno talentem wokalnym, jak i dobrą znajomością języków obcych.
Jury w składzie: Iwona Maciejewska, Wiktoria Bielińska, Elżbieta Kowalik, Kinga Kossek - Trelińska wyłoniła zwycięzców:
Kategoria klasy I-III SP:
I miejsce Oliwia Trzęsicka (ZS Laski)
II miejsce Wiktoria Nawrocka (ZS Laski)
III miejsce Lena Powroźnik (ZS Laski)wyróżnienia Filip Stasiak (ZS Trzcinica), Malwina Biczysko (ZS Laski)
Kategoria klasy IV-VI SP:
I miejsce Magdalena Parzonka (ZS Laski)
II miejsce Iga Mikołajczyk (ZS Laski)
III miejsce Alicja Pietrzak (ZS Trzcinica)Kategoria klasy VII- VIIISP:
I miejsce Jokiel Michalina (ZS Trzcinica)
II miejsce Alicja Czekała (ZS Trzcinica)
III miejsce Patryk Bakalarz (ZS Laski)wyróżnienia Julia Pietrzyk (ZS Trzcinica)
Nagrodę specjalną przyznał również Samorząd Uczniowski który obradował w składzie: Róża Giel, Nadia Woźnica, Oliwia Laske, Wiktoria Skiba. Nagroda samorządu trafiła do Kamili Parzonki z Lasek.
Uczniów do konkursu przygotowywali: z Zespołu Szkół w Laskach: Wiesława Maciej, Alicja Błażejewska, Wiesława Trzęsicka, Monika Bartkowiak, Danuta Wieczorek, z Zespołu Szkół w Trzcinicy: Agnieszka Podejma – Wróblewska, Agnieszka Napierała.
Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz dyrektor Hanna Smyrek którzy pogratulowali serdecznie laureatom i uczestnikom konkursu. Organizacją konkursu zajęli się Danuta Wieczorek, Wiesława Trzęsicka, Monika Bartkowiak.
Do zobaczenia za rok!
Gminna Mała Olimpiada Matematyczna w Laskach
W Zespole Szkół w Laskach odbyła się po raz kolejny Gminna Mała Olimpiada Matematyczna. Po dłuższej przerwie pandemicznej uczniowie klas III z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania zadań. Do konkursu uczniów przygotowywały: p. Alicja Gatner, p. Grażyna Grześniak, p. Wiesława Maciej.
Oto wyniki:
I miejsce - Julia Kruber i Remigiusz Kaczmarek
II miejsce - Nina Strycharek
III miejsce - Antoni Kuboszek
Dziękujemy Wójtowi Gminy Trzcinica za sponsorowanie nagród. Wszystkim uczestnikom konkursu Gratujemy!
Projekt ekologiczny - akcja segregowania odpadów.
W kwietniu przystąpiliśmy do ekologicznej akcji segregowania odpadów. Aby można było właściwie segregować odpady, powstał projekt ekologiczny. I tak w ramach projektu:
1. Odbył się quiz wiedzy ekologicznej.
2. Uczniowie klas 1-4SP uczestniczyli w wycieczce do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Olszowie.
3. Otrzymaliśmy specjalistyczne kosze.1.Quiz wiedzy ekologicznej.
Aby lepiej zrozumieć prawidłowe selekcjonowanie odpadów chętni uczniowie z klas IV-VIII przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów kampanię informacyjno-edukacyjną dotyczącą prawidłowego gospodarowania odpadami. Na lekcjach przyrody i biologii przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące segregacji.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi - 25 kwietnia - wszyscy uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w quizie ekologicznym na temat segregacji odpadów.
Oto wyniki:
Klasy IV - VI
I miejsce - Mateusz Mikisz
II miejsce - Marcel Treliński oraz Zosia Zimoch
III miejsce - Martyna Laske, Zosia Grycman, Klaudia Stężały, Hubert Żeleźniak, Weronika Ptak oraz Nikola Sołtysiak
Klasy VII - VIII
I miejsce - Lena Grycman oraz Zofia Gość
II miejsce - Krzysztof Jeż
III miejsce - Fabian Paduch, Patryk Bakalarz, Bogumił Kłodnicki, Emilia Rabiega oraz Aleksandra Pogoda
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!62. Wycieczka klas 1-4 do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Olszowie.
Uczniowie zwiedzili zakład i uczestniczyli w ciekawej lekcji ekologicznej związanej z gospodarką odpadami. Była to wspaniała lekcja, która poszerzyła w dużym stopniu wiadomości uczniów i na pewno wpłynie na ich postawę proekologiczną.
6
VII ,,Bieg im. Hrabiego Wężyka”
W sobotę 7 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu odbyła się kolejna VII już edycja ,,Biegu im. Hrabiego Wężyka”. Zespół Szkół w Laskach reprezentowało 30 uczniów, którzy rywalizowali w 3 kategoriach: klas I - III, IV- VI i VII –VIII.Biegi odbywały się na terenie parku otaczającego szkołę, na dystansach dostosowanych do wieku zawodników(od 400 do 800 m).
8Ogromną radość sprawiło nam oglądanie na podium naszych uczniów.
Oto wyniki:
Bogumił Kłodnicki - I miejsce.
Karol Woźniak – II miejsce ,
Wiktor Biczysko - III miejsce,
Milena Mikołajczyk- III miejsce,
Oprócz sportowej rywalizacji i walki o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji wszyscy biorący udział w biegu otrzymali pamiątkowe medale. Zawodników ugoszczono również kiełbaską z grilla oraz słodką niespodzianką. Wielu z naszych młodszych kolegów po raz pierwszy brało udział w tych zawodach, atmosfera tak przypadła im do gustu, że już dziś zadeklarowali udział w kolejnej edycji.
Święto Konstytucji 3 Maja
6 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI i VII pod opieką wychowawcy Pani Magdaleny Skóry. Po uroczystości nastąpiło wręczenie nagród w Gminnum Konkursie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja organizowanym przez Urząd Gminy w Trzcinicy.
11W naszej szkole wyróżnienie otrzymali:
W kategorii przedszkole:
II miejsce - Kacper Biczysko
wyróżnienie - Gracjan Domagała
wyróżnienie - Tobiasz Kowaliński
W kategorii klas I-III szkoły podstawowej:
I miejsce - Jakub Dusza
II miejsce - Lena Pawlik
III miejsce - Bartosz Jendrasiak
wyróżnienie - Adam Jeż
W kategorii klas IV - VIII szkoły podstawowej:
I miejsce - Maja Grycman
II miejsce - Zofia Gość
Nagrody wręczyli Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik oraz Dyrektor ZS w Laskach Pani Hanna Smyrek.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców
5 maja 2022r w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców. Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach: klasy IV - VI oraz klasy VII - VIII.
Zmaganiom recytatorów przysłuchiwali się zaproszeni goście: Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Pani Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Sekretarz Gminy Trzcinica Pani Renata Ciemny, sołtys wsi Laski Pani Karolina Giel, Pani Jadwiga Miesiąc i Pani Krystyna Pluta (lokalne poetki) oraz Wiktoria Podejma absolwentka naszej szkoły.29W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół powiatu kępińskiego, ich recytacje oceniało jury w składzie:
p. Jolanta Maryniak, p. Renata Adamska - przewodnicząca, p. Agnieszka Kałka, p. Marcelina Kuboszek, p. Piotr Wieczorek
Nagrodzeni uczniowie to:
Kategoria klas IV - VI
Paulina Musiała - SP. nr 3 w Kępnie -- I miejsce
Bianka Bielińska - SP w Trzcinicy -- II miejsce
Natalia Ilska - SP w Krążkowych -- III miejsce
Milena Kądziela - SP w Donaborowie -- wyróżnienie
Aurelia Kulesza - SP w Drożkach -- wyróżnienie
Kategoria klas VII - VIII
Natasza Hanas - SP nr 3 w Kępnie -- I miejsce
Łukasz Papiór - SP w Trzcinicy oraz Ida Żółtaszek - SP nr 2 w Kępnie -- 2 miejsce
Maja Grycman - ZS w Laskach -- 3 miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!
Podczas obrad jury obecni na sali mogli wysłuchać recytacji poezji Pani Jadwigi Miesiąc i obejrzeć wystawę prac plastycznych Wiktorii Podejmy Uwieńczeniem konkursu było wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom Książki ufundowane zostały przez Wójta Gminy Trzcinica, Starostę Powiatu Kępińskiego oraz Dyrektor ZS w Laskach Panią Hannę Smyrek. Spotkanie z poezją upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze Organizacją konkursu zajęły się Pani Renata Marczak oraz Pani Magdalena Skóra przy współudziale uczniów, nauczycieli oraz pracowników ZS w Laskach
IX edycja Powiatowego Konkursu - Sprawni w Przyszłym Zawodzie
22 kwietnia 2022 roku, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie odbyła się IX edycja konkursu "Sprawni w Przyszłym zawodzie". Naszą szkołę reprezentowali Lena Nawrot, Emilia Rabiega, Patryk Bakalarz i Jakub Kominek - uczniowie klas 8.
2Konkurs polegał na wykonywaniu zadań sprawnościowych oraz rozwiązywaniu testów przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i pod ich opieką. Przeprowadzany był w przystosowanych do tego klasopracowniach Centrum Kształcenia Ustawicznego m.in.: agrobiznesu, logistyki, fryzjerstwa, sprzedaży i handlu, elektrotechniki, budownictwa i projektowania oraz mechaniki pojazdowej i ślusarstwa. Uczniów oceniało jury konkursowe w składzie: dyrektor mgr Barbara Howis, przewodniczący Zespołu nauczycieli Przedmiotów Zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Katarzyna Biernat.
IV Gminny Konkurs Czytelniczo - Plastyczny
W dniu 21 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Czytelniczo - Plastyczny. Przygotowaniem do konkursu zajęły się pani Wiesława Trzęsicka, pani Wiesława Maciej i pani Monika Bartkowiak.
3Zadaniem drugoklasistów było wykonanie pracy plastycznej do otrzymanego tekstu pt. „Drzewo Alfabetu”. Komisja w składzie pani Danuta Wieczorek, pani Renata Marczak, pani Weronika Ciura oraz pani Katarzyna Kuboszek oceniała estetykę, pomysłowość i zrozumienie tekstu prac wykonanych przez uczestników konkursu. Wyłonionych zostało czterech laureatów:
I miejsce – Antoni Jokiel SP Laski, Wiktoria Kulak SP Trzcinica
II miejsce – Michalina Nolbert SP Trzcinica
II miejsce – Wiktoria Nawrocka SP Laski
Laureatom życzymy kolejnych sukcesów!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki a laureaci nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika. Opiekunom dzieci za trud włożony w ich przygotowanie do konkursu wręczono podziękowania w formie dyplomów. Pani dyrektor Hanna Smyrek podziękowała wszystkim za przyjemną atmosferę oraz zaangażowanie.
Etap gminny - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Zapobiegamy Pożarom"
18 marca 2022 roku odbyło się wręczenie nagród dla laureatów etapu gminnego ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom".
Na szczeblu gminnym komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Waloszczyk, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Zbigniew Grześniak, wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP oraz Dawid Gościniak, pracownik Urzędu Gminy Trzcinica, wyłoniła najlepsze prace w poszczególnych grupach wiekowych.
W naszej szkole nagrody zostały wręczone przez Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, druha Pana Krzysztofa Waloszczyka oraz Panią Dyrektor Hanna SmyrekWyniki:
Kategoria Przedszkole
I miejsce - Gabriela Bukowska
III miejsce - Kacper Wojciechowski
Wyróżnienie: Oliwier Mega, Tobiasz Kowaliński, Kacper BiczyskoKategoria klas I - IV
II miejsce - Franciszek Lorenc
Wyróżnienie: Radosław Grabowski
Kategoria klas V - VIII
II miejsce - Lena Przybylska
III miejsce - Amelia Rosielewska
Wyróżnienie: Sebastian Wronka
Nagrody zostały wręczone przez Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, druha Pana Krzysztofa Waloszczyka oraz Panią Dyrektor Hanna Smyrek
Wszystkim serdecznie gratulujemy zaangażowania oraz pięknych prac!
Wyniki Powiatowego Konkursu na ilustracje do tomiku „NAJPIĘKNIEJSZA BAJKA”
Wyniki Powiatowego Konkursu na ilustracje do tomiku „NAJPIĘKNIEJSZA BAJKA” zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Chojęcinie.
2Wręczenie nagród odbyło się w klasach. Dzieci odebrały nagrody z rąk pani dyrektor.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.
Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Powyżej prace laureatów I miejsc, które znalazły się w wydanej książce pt. "Najpiękniejsza bajka".
Klasa I SP „Majowa królowa”
Miejsce I - Oliwia Kowalińska
Miejsce II - Aurelia Stężały
Miejsce III - Olga Nawrot
Miejsce III - Karolina Kanclerz
Klasa II SP Najpiękniejsza bajka z cyklu przygód "O kocie Filemonie"
Miejsce I - Matylda Czeszejko - Sochacka
Miejsce III - Lena Pawlik
Klasa III SP „Leniuszkowo”
Miejsce I - Piotr Smiatacz
Miejsce III - Hanna Woźnica
Klasa IV SP "Bajka o dwóch myszkach"
Miejsce I - Julia Frydrych
Powstanie Wielkopolskie świętem państwowym oraz 40 rocznica wprowadzenie stanu wojennego.
27 grudnia 1918 roku wybuchło w Poznaniu Powstanie wielkopolskie, którego celem był powrót Wielkopolski do Rzeczpospolitej po 123 latach zaborów.
Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel upamiętniajacy to wydarzenie.
Apel zorganizowała klasa 8b pod opieką historyk pani Aliny Gawlik. Uczniowie otrzymali pamiątkową zakładkę do książki o tematyce Powstania Wielkopolskiego.13 grudnia 1981 roku to dla Polaków dzień szczególny bowiem 40 lat temu Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim wprowadziła na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej stan wojenny.
W tym okresie internowano wielu działaczy "Solidarności". Były też ofiary śmiertelne, w tym 9 górników z kopalni "Wujek". Na ulicach miast pojawiło się wojsko i czołgi.
Życie Polaków zostało ograniczone m.in. brakiem łączności telefonicznej, możliwości swobodnego przemieszczania się czy godziną milicyjną.
Stan wojenny został zniesiony 22 lipca 1983 roku. Uczniowie naszej szkoły zapalili znicz na symbolicznym grobie żołnierzy i bohaterów narodowych. Opiekun Alina Gawlik
Wesołych Świąt!!!
Najserdeczniejsze życzenia
Cudownych świąt Bożego Narodzenia,
Ciepła i wielkiej radości,
Miłych oraz hojnych gości,
Pod choinką dużo prezentów,
A w Waszych sercach, wiele sentymentów,
oraz Nowego Roku 2022 w którym wszystko się uda.
Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i obsługi
oraz uczniowie Zespołu Szkół w LaskachPrace konkursowe na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową" napisaną w języku angielskim. Konkurs przeprowadził Samorząd Uczniowski wraz z Panią Alicją Błażejewską.
Oto zwycięzcy:🏆W kategorii klas 1-3:
1 miejsce: Hubert Jeż - klasa 3
2 miejsce: Franciszek Lorenc - klasa 3
3 miejsce: Matylda Czeszejko-Sochacka - klasa 3👏🏻Wyróżnienia otrzymali:
Filip Kanclerz - klasa 3
Zosia Gnacy - klasa 3
Oliwia Trzęsicka - klasa 3🏆W kategorii klas 4-8:
1 miejsce: Wiktor Lorenc - klasa 7 oraz Kamila Kłodnicka - klasa 4
2 miejsce: Paulina Wróbel - klasa 5
3 miejsce: Marcel Treliński - klasa 4
👏🏻Wyróżnienia otrzymali:
Radek Grabowski - klasa 4
Maja Białek - klasa 7
Piotr Piecha - klasa 4
Święty Mikołaj w Szkole 🎅
6 grudnia naszą szkołę odwiedził wspaniały gość - Święty Mikołaj wraz z pomocnikami. Obdarował wszystkich naszych uczniów, nauczycieli i pracowników. Włączył się on również w akcję pierwszej klasy, która wypiła kwaśny cytrynowy sok dla chorej Jagódki. Mikołaj pochwalił również to, jak pięknie została udekorowana nasza szkoła na zbliżające się święta.
28
Podsumowanie projektu „Dobre wsparcie na starcie" - wczesna wielospecjalistyczna rehabilitacja dzieci
Dzieci w wieku przedszkolnym z naszego przedszkola wzięły udział w realizacji projektu „Dobre wsparcie na starcie, czyli wczesna wielospecjalistyczna rehabilitacja dzieci z południowego krańca Wielkopolski organizowanego przez Stowarzyszenie Apertus”. Udział w zajęciach Sensoplastyka przyczynił się do optymalnego rozwoju każdego dziecka, a jednocześnie był to czas fantastycznej zabawy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wziąć udział w kolejnych projektach.
1
siepomaga.pl dla Mateusza Słowikowskiego
Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły za wielkie serce, wsparcie finansowe na leczenie Mateusza Słowikowskiego. kliknij tutaj siepomaga.pl
Internetowy Kiermasz dla MateuszaPierwszą inicjatywą było nominowanie nas do pajacyków dla Mateusza przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie. Uzbieraliśmy łącznie kwotę 844,80zł i przekazaliśmy na zbiórkę. Nominowaliśmy Zespół Szkół w Trzcinicy 😊.
2Kolejna akcja pochodziła z inicjatywy Pani Ireny Zimoch i było to wykonanie przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców stroików świątecznych. Nasze przepiękne ozdoby świąteczne wspólnie z innymi zostały sprzedane podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Kępnie. Pieniądze zebrane ze sprzedaży wsparły chorego Mateusza. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się do akcji.
Pasowanie klasy I na czytelnika
,,Witajcie w naszej bajce" - czyli Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem imprezy czytelniczej jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W naszej szkole impreza odbyła się 26 listopada 2021 roku i obfitowała w wiele niespodzianek.12W ramach uroczystego spotkania pierwszoklasiści najpierw wysłuchali piosenki w wykonaniu uczennic klasy 3 SP: Hani Woźnicy, Wiktorii Skiby, Zofii Gnacy, Oliwii Wiśniewskiej oraz Oliwii Trzęsickiej.
Następnie uczniowie zostali zaproszeni do zabaw z książką.
W ramach aktywności twórczej wykonali interesujące prace plastyczne, których inspiracją była niezwykła książka obrazkowa Iwony Chmielewskiej pt. "Cztery zwykłe miski". Po wykonaniu i prezentacji swoich dzieł pierwszoklasiści udali się pociągiem klasy 1 w podróż do magicznej krainy. Po drodze zatrzymali się na stacjach: Bajkowo, Baśniowo, Zagadkowo oraz Czytankowo oraz odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Pierwszoklasiści poradzili sobie z zadaniem świetnie.
W bibliotece, do której dotarli bardzo szybko, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że ,,zawsze będą kochać i szanować książki". Następnie Dyrektor ZS Pani Hanna Smyrek dokonała aktu pasowania każdego z uczniów na czytelnika i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz książki, które ufundowała Rada Rodziców ZS. Nie zabrakło także niespodzianki w postaci prezentu dla biblioteki.... książki, którą wręczyli świeżo upieczeni czytelnicy.
O cenną dla biblioteki niespodziankę zadbała wychowawczyni pierwszaków: Pani Wiesława Trzęsicka. Na zakończenie pobytu w magicznej krainie czytelnicy klasy 1 obejrzeli krótkie przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Żuk" przygotowane i zaprezentowane przez teatrzyk Jak Się Patrzy w składzie: Paulina Wróbel, Anna Jeż, Magdalena Parzonka, Martyna Laske, Zofia Grycman, które wszystkim bardzo się podobało.Ponadto podczas uroczystości najmłodsi czytelnicy z klasy 1 obowiązkowo zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania książek z biblioteki, wysłuchali próśb książek, które przekazali im starsi koledzy z klasy 2 SP: Marta Skiba, Antek Jokiel i Jakub Dumin.
Nowi czytelnicy obejrzeli także specjalnie na tę okazję przygotowany filmik z głośnym czytaniem przygód Kubusia Puchatka. W role bohaterów książki wcielili się uczniowie klasy 8a, 8b: Lena Grycman, Maja Grycman, Zosia Bogacz, Martyna Namyślak, Lena Nawrot, Maja Maciejewska, Kamila Parzonka, Marta Ptak oraz Bartosz Baum, filmik opracował Patryk Bakalarz.
Imprezę czytelniczą zakończono słodką niespodzianką przygotowaną przez Radę Rodziców klasy 1 SP oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Obchody Święta Niepodległości 11 Listopada
W naszej szkole obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy 9 listopada ,,Biegiem dla niepodległej" który to zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki wychowania fizycznego pani Małgorzata Drzazga i Dorota Cłapa.
W tym roku bezkonkurencyjne okazały się klasy V i VIIIb, którym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ogromne zaangażowanie, zaś Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich nagród. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i słodyczy cała społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała Hymn Państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".511 listopada o godzinie 10 w Kościele Parafialnym w Laskach odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. proboszcz Rafał Czmyr. Eucharystie swoim śpiewem ubogacił Chór Violino. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Wielkopolskim, Żołnierzom Wojska Polskiego, Więźniom Obozów Zagłady, Uczestnikom Walki Podziemnej. Zapalono także znicze przy tablicy pamiątkowej obok Posterunku Policji w Laskach.
1Uczestniczyliśmy w pięknym apelu z okazji 11 listopada przygotowanym przez klasę 8a wraz z wychowawcą panią Mileną Sikora. Starania ósmoklasistów wywarły na nas niesamowite wrażenie i wiele nas nauczyły.
11Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Wójt Gminy Trzcinica ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu gminy Trzcinica pt. „11 listopada – pocztówka dla Niepodległej”. Oto wyniki:
Przedszkole
II miejsce- Tobiasz Kowaliński
III miejsce - Natalia Parzonka
Wyróżnienia: Laura Trelińska
Klasa I-III
III miejsce – Matylda Czeszejko – Sochacka
Wyróżnienia – Hanna Woźnica, Jakub Dumin
Klasa IV-VIII
I miejsce- Filip Góra
III miejsce - Radosław Grabowski
GRATULUJEMY!!!
Konkurs różańcowy dla klas I-IIISP wraz z rodzicami
5Konkurs różańcowy został zorganizowany w naszej szkole już po raz 24. Adresowany był do dzieci klas I – III i ich rodziców. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę najmłodszym uczniom na słowa naszego patrona, który mówił ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W konkursie wzięło udział 45 uczniów. Wszystkie różańce zostały nagrodzone. Pamiątkowe dyplomy i książeczki wręczyła uczniom na uroczystym apelu dyrektor Hanna Smyrek. Dziękujemy księdzu proboszczowi Rafałowi Czmyrowi za ufundowanie nagród książkowych, a Radzie Rodziców za słodkości. Podziękowania kierujemy również do Rodziców za pomoc w przygotowaniu tak oryginalnych różańców. Organizator konkursu pan Ryszard Maciej.
Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać
Konkurs różańcowy pod hasłem ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać" został rozstrzygnięty.
Udział w nim wzięło 40 uczniów klas I-III. Każdy uczestnik został nagrodzony na apelu wybraną przez siebie książeczką. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Hanna Smyrek. Nie zabrakło również słodkości, które ufundował ks. proboszcz Waldemar Wiertelak. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu tak różnorodnych różańców. Opiekun konkursu Ryszard Maciej.
Apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
13 listopada w Zespole Szkół w Laskach odbył się apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
30Piękną akademię przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z najmłodszymi kolegami pod opieką Pani Doroty Cłapy, Wiesławy Trzęsickiej i Wiesławy Maciej. Nad stroną muzyczną czuwała Pani Danuta Wieczorek.
Po uroczystości Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik wraz z Sekretarz Gminy Panią Aleksandrą Fusek i Dyrektorem Zespołu Szkół Panią Hanną Smyrek wręczyli nagrody za konkurs pt. ,,Polska mój dom, moja Ojczyzna”
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Przedszkole:
I miejsce: Olaf Piędzioch
III miejsce: Kajetan Pitach
Klasy I-III
I miejsce: Helena Bogacz
II miejsce: Maja Kofel
III miejsce: Oliwier Mega
III miejsce: Zuzanna Żeleźniak
Wyróżnienia: Maja Marchewka, Martyna Żurawka
Klasy IV-VI
III miejsce: Alicja Ertel
Klasy VII-VIII
II miejsce Dawid Biczysko
Pani Renata Marc
Dzień Seniora w Laskach.
Dzień Seniora w Laskach to bardzo miła, serdeczna i pełna uroku uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach we współpracy z Gminą Trzcinica.
7"W mej pięknej wiosce, wśród lasów i pól..." to słowa piosenki którą podczas imprezy zaśpiewał Seniorom Chór Violino. Wspólnie z solistkami zaprezentowaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz rozrywkowej: Witajcie w naszej bajce, Bębenek, Sweet Child O'Mine, Bella Mamma, Dom, Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Wysłuchaliśmy również pięknych piosenek przygotowanych przez Chór Laskowianie.
Dziękujemy organizatorom KGW w Laskach za zaproszenie oraz pyszny posiłek przygotowany dla zespołu.
materiał ze strony:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61557433315510
,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców
48,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców.
24 października w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 28 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblisty Czesława Miłosza. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczącą Komisji Oświaty i Promocji Powiatu Kępińskiego Pani Regina Marczak, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Pani Renata Gość, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Weronika Ciura, lokalny poeta Pani Krystyna Pluta, emerytowane nauczycielki Zespołu Szkół w Laskach Pani Elżbieta Kowalik oraz Adela Wawrzyniak oraz miłośnicy poezji. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Renata Adamska-G
Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotyczno-Religijnych w Kępnie
W niedzielę 20 października 2024 r. w Kościele Parafialnym Świętego Marcina w Kępnie odbył się PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNO-RELIGIJNYCH.
W przeglądzie udział wzięło 13 chórów i zespołów z całego powiatu kępińskiego.2Organizatorami przeglądu byli:
1. Kępiński Chór Męski “CANTAMUS”
2. Stowarzyszenie Świętego Marcina w Kępnie
3. Parafia Świętego Marcina w Kępnie.
Europejski Dzień Języków Obcych
9Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.
Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny zorganizowane zostały obchody tego święta.
W tym roku klasy VII-VIII brały udział w Eurupejskim Quizziz- konkursie wiedzy o krajach Europy.
A klasy IV-VI miały za zadanie wykonanie plakatu o jednym państwie europejskim i zaprezentowanie go na drzwiach swojej klasy.
Klasy I-III zostały poproszone o wybranie jednego kraju i przygotowanie pokazu prezentującego jego stroje.
Przygotowane prezentacje, stroje, zaangażowanie i kreatywność zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nad całością obchodów czuwała Pani Kinga Kossek - Trelińska. Brawo :)
Dzień Papieski - ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia"
W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża czyli 16 października 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II Ewangelia starości i cierpienia”.
Z tej okazji przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę dla fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia", która promuje nauczanie Świętego Jana Pawła II. Zebraliśmy kwotę 1810zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie papieskiej fundacji.
Uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Trzcinica.
16 października 2024 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Trzcinica. Podczas uroczystości, którą prowadziła pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Anna Bielińska wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik pogratulował osiągnięć dydaktycznych, sportowych i artystycznych wszystkim stypendystom oraz ich rodzicom, a także dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i opiekunom. Podziękował za włożony trud, wysiłek i godne reprezentowanie Gminy Trzcinica.
Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia klasy 1
14 października w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie i pasowane na uczniów. Zapraszamy do fotorelacji.
28
Modlitewne spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
XXIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, która odbyła się 10 października 2024 roku zgromadziła na placu przed Szczytem Jasnogórskim około 160 szkół i 6,5 tysiąca uczestników. Naszą szkołę reprezentowała grupa 23 uczniów wraz z pocztem sztandarowym i opiekunami.
3W tym roku spotkanie modlitewne, jak i Dzień Papieski odbyło się pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II, Ewangelia starości i cierpienia”
Wycieczka do Wrocławia
Uczniowie klasy 4 i 5SP wraz z przewodnikiem przemierzali ulice Wrocławia szlakiem krasnali. Poznawali przy tym historię stolicy Dolnego Śląska i brali udział w rekonstrukcji jej początków. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w kręgielni, gdzie niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki w grze w kręgle, a inni doskonalili swoje dotychczasowe umiejętności. Była to cudowna wycieczka :)
Noc w szkole
Klasa II postanowiła zobaczyć jak wygląda szkoła nocą. Okazało się, że również o tej porze w szkole może być ciekawie. Zabawa w chowanego, piżamowy pokaz mody, gry planszowe, bitwa na poduszki, wędrówki w ciemnościach, rozmowy, żarty... Z pewnością na długo zapamiętamy ten wspólny czas.
8
Dzień Chłopca w klasach 1-3SP
4Z okazji Dnia Chłopaka w klasach 1-3 odbył się konkurs na ,,Najsympatyczniejszego Chłopca" .
Oto wyniki z poszczególnych klas:I a - Nikodem Czajkowski
I b - Olivier Rybak
II - Filip Laske
III - Ihnat Leonov
Serdecznie gratulujemy a wszystkim chłopcom małym i dużym życzymy zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.
II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke
4 października br. odbyła się w naszej szkole II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke. To już po raz drugi mieliśmy okazję uczcić pamięć wspaniałego nauczyciela matematyki, metodyka i autora podręczników do matematyki, który pracował w naszej szkole i przez wiele lat pomagał swoim uczniom polubić królową nauk. Wśród zaproszonych gości znalazła się córka p. Feliksa –p. Maria Wąsala z mężem –Romanem oraz wnuczką- Zosią. Zaszczycił nas też swoją obecnością wójt gminy Trzcinica – p. Grzegorz Hadzik, który objął patronatem ten konkurs.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Czytelnicze świętowanie
29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała głośne Czytanie dla klas I-III i IV-VIII.8Uczniowie klas I-III wysłuchali pięknie przeczytanej książki Marii Kownackiej (140. rocznica urodzin pisarki) pt. ,,Kredka kolegi Edka”. Lektorami byli uczniowie z klas V i VI: Lena Pawlik, Marta Skiba, Wiktoria Skiba, Zofia Gnacy, Oliwia Trzęsicka, Oliwia Wiśniewska, Hanna Woźnica. Następnie zaproszono dzieci do wspólnej zabawy plastycznej😃
Z kolei uczniowie klas IV-VIII wysłuchali fragmentu książki Juliusza Słowackiego : ,,Kordian” - ,,Bajki o Janku, co psom szył buty”. Lektorzy z klas VII i VIII: Zofia Zimoch, Kamila Kłodnicka, Maja Sołtysiak, Weronika Ptak, Magdalena Nawrot, Radosław Grabowski oraz Paulina Wróbel, Martyna Laske, Anna Jeż brawurowo i z polotem zaprezentowali swoje teksty. W rolę Kordiana wcielił s
Apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej
Klasa V wraz z wychowawczynią Panią Kingą Kossek - Trelińską przygotowała dla społeczności szkolnej apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej.
Celem apelu było przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych wydarzeniach z naszej historii, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.
Miejmy w pamięci słowa Ireny Sendlerowej, która uratowała 2500 żydowskich dzieci.
„Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
Wrześniowe wycieczki klasowe i nie tylko :)
Akcja ,,Sprzątanie świata"
3W środę 11 września klasa V wraz z wychowawczynią Pania Kingą Kossek- Trelińska oraz pod opieką Pana Ryszarda Macieja wyruszyła na wycieczkę rowerową po Gminie Trzcinica🚲 Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz poznanie zabytków i miejsc najbliższej okolicy. Po przebytych kilometrach, udaliśmy się na pyszną pizze do Pizerii Seba, gdzie mogliśmy trochę odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni :)
Lekcje w "Wiacie Edukacyjnej"
Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy na lekcjach języka angielskiego skorzystać z naszej nowej Wiatki Edukacyjnej wykorzystując ją jako miejsce do przeprowadzenia lekcji opartej na „Running dictation” czyli biegające dyktando.
4
W czwartek i piątek uczniowie klas V, VI i VII na lekcjach j. angielskiego z panią Kingą ćwiczyli mówienie, słuchanie, pisanie i zapamiętywanie łącząc to z aktywnością fizyczną.
Zespół klasowy został podzielony na pary lub małe grupy. W różnych miejscach dookoła wiaty umieszczone zostały teksty dla poszczególnych grup. W danej rundzie każdy z uczniów pełnił jedną z ról, tj. albo pisał, albo biegł do wyznaczonego miejsca, aby przeczytać, zapamiętać i podyktować zdanie osobie zapisującej tekst. Następnie uczniowie wymieniali się tekstami i sprawdzali poprawność zapisu, stosując informację zwrotną.
Lekcje dostarczyły mnóstwo radości uczniom, a celem lekcji
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolego 2024/2025
W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Rok szkolny rozpoczeliśmy wspólą mszą świętą. Po mszy udaliśmy się do szkoły by tam uczestniczyć w apelu inaugurującym rok szkolny. Pani Dyrektor Hanna Smyrek oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Fotorelacja
33
Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać
Konkurs różańcowy pod hasłem ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać" został rozstrzygnięty.
Udział w nim wzięło 40 uczniów klas I-III. Każdy uczestnik został nagrodzony na apelu wybraną przez siebie książeczką. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Hanna Smyrek. Nie zabrakło również słodkości, które ufundował ks. proboszcz Waldemar Wiertelak. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu tak różnorodnych różańców. Opiekun konkursu Ryszard Maciej.
Apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
13 listopada w Zespole Szkół w Laskach odbył się apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
30Piękną akademię przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z najmłodszymi kolegami pod opieką Pani Doroty Cłapy, Wiesławy Trzęsickiej i Wiesławy Maciej. Nad stroną muzyczną czuwała Pani Danuta Wieczorek.
Po uroczystości Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik wraz z Sekretarz Gminy Panią Aleksandrą Fusek i Dyrektorem Zespołu Szkół Panią Hanną Smyrek wręczyli nagrody za konkurs pt. ,,Polska mój dom, moja Ojczyzna”
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Przedszkole:
I miejsce: Olaf Piędzioch
III miejsce: Kajetan Pitach
Klasy I-III
I miejsce: Helena Bogacz
II miejsce: Maja Kofel
III miejsce: Oliwier Mega
III miejsce: Zuzanna Żeleźniak
Wyróżnienia: Maja Marchewka, Martyna Żurawka
Klasy IV-VI
III miejsce: Alicja Ertel
Klasy VII-VIII
II miejsce Dawid Biczysko
Pani Renata Marc
Dzień Seniora w Laskach.
Dzień Seniora w Laskach to bardzo miła, serdeczna i pełna uroku uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach we współpracy z Gminą Trzcinica.
7"W mej pięknej wiosce, wśród lasów i pól..." to słowa piosenki którą podczas imprezy zaśpiewał Seniorom Chór Violino. Wspólnie z solistkami zaprezentowaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz rozrywkowej: Witajcie w naszej bajce, Bębenek, Sweet Child O'Mine, Bella Mamma, Dom, Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Wysłuchaliśmy również pięknych piosenek przygotowanych przez Chór Laskowianie.
Dziękujemy organizatorom KGW w Laskach za zaproszenie oraz pyszny posiłek przygotowany dla zespołu.
materiał ze strony:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61557433315510
,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców
48,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców.
24 października w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 28 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblisty Czesława Miłosza. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczącą Komisji Oświaty i Promocji Powiatu Kępińskiego Pani Regina Marczak, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Pani Renata Gość, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Weronika Ciura, lokalny poeta Pani Krystyna Pluta, emerytowane nauczycielki Zespołu Szkół w Laskach Pani Elżbieta Kowalik oraz Adela Wawrzyniak oraz miłośnicy poezji. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Renata Adamska-G
Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotyczno-Religijnych w Kępnie
W niedzielę 20 października 2024 r. w Kościele Parafialnym Świętego Marcina w Kępnie odbył się PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNO-RELIGIJNYCH.
W przeglądzie udział wzięło 13 chórów i zespołów z całego powiatu kępińskiego.2Organizatorami przeglądu byli:
1. Kępiński Chór Męski “CANTAMUS”
2. Stowarzyszenie Świętego Marcina w Kępnie
3. Parafia Świętego Marcina w Kępnie.
Europejski Dzień Języków Obcych
9Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.
Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny zorganizowane zostały obchody tego święta.
W tym roku klasy VII-VIII brały udział w Eurupejskim Quizziz- konkursie wiedzy o krajach Europy.
A klasy IV-VI miały za zadanie wykonanie plakatu o jednym państwie europejskim i zaprezentowanie go na drzwiach swojej klasy.
Klasy I-III zostały poproszone o wybranie jednego kraju i przygotowanie pokazu prezentującego jego stroje.
Przygotowane prezentacje, stroje, zaangażowanie i kreatywność zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nad całością obchodów czuwała Pani Kinga Kossek - Trelińska. Brawo :)
Dzień Papieski - ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia"
W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża czyli 16 października 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II Ewangelia starości i cierpienia”.
Z tej okazji przeprowadziliśmy w naszej szkole zbiórkę dla fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia", która promuje nauczanie Świętego Jana Pawła II. Zebraliśmy kwotę 1810zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie papieskiej fundacji.
Uroczyste wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Trzcinica.
16 października 2024 roku w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Trzcinica. Podczas uroczystości, którą prowadziła pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Anna Bielińska wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik pogratulował osiągnięć dydaktycznych, sportowych i artystycznych wszystkim stypendystom oraz ich rodzicom, a także dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom i opiekunom. Podziękował za włożony trud, wysiłek i godne reprezentowanie Gminy Trzcinica.
Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia klasy 1
14 października w naszej szkole obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie i pasowane na uczniów. Zapraszamy do fotorelacji.
28
Modlitewne spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
XXIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, która odbyła się 10 października 2024 roku zgromadziła na placu przed Szczytem Jasnogórskim około 160 szkół i 6,5 tysiąca uczestników. Naszą szkołę reprezentowała grupa 23 uczniów wraz z pocztem sztandarowym i opiekunami.
3W tym roku spotkanie modlitewne, jak i Dzień Papieski odbyło się pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II, Ewangelia starości i cierpienia”
Wycieczka do Wrocławia
Uczniowie klasy 4 i 5SP wraz z przewodnikiem przemierzali ulice Wrocławia szlakiem krasnali. Poznawali przy tym historię stolicy Dolnego Śląska i brali udział w rekonstrukcji jej początków. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w kręgielni, gdzie niektórzy stawiali swoje pierwsze kroki w grze w kręgle, a inni doskonalili swoje dotychczasowe umiejętności. Była to cudowna wycieczka :)
Noc w szkole
Klasa II postanowiła zobaczyć jak wygląda szkoła nocą. Okazało się, że również o tej porze w szkole może być ciekawie. Zabawa w chowanego, piżamowy pokaz mody, gry planszowe, bitwa na poduszki, wędrówki w ciemnościach, rozmowy, żarty... Z pewnością na długo zapamiętamy ten wspólny czas.
8
Dzień Chłopca w klasach 1-3SP
4Z okazji Dnia Chłopaka w klasach 1-3 odbył się konkurs na ,,Najsympatyczniejszego Chłopca" .
Oto wyniki z poszczególnych klas:I a - Nikodem Czajkowski
I b - Olivier Rybak
II - Filip Laske
III - Ihnat Leonov
Serdecznie gratulujemy a wszystkim chłopcom małym i dużym życzymy zdrowia, uśmiechu i spełnienia marzeń.
II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke
4 października br. odbyła się w naszej szkole II Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke. To już po raz drugi mieliśmy okazję uczcić pamięć wspaniałego nauczyciela matematyki, metodyka i autora podręczników do matematyki, który pracował w naszej szkole i przez wiele lat pomagał swoim uczniom polubić królową nauk. Wśród zaproszonych gości znalazła się córka p. Feliksa –p. Maria Wąsala z mężem –Romanem oraz wnuczką- Zosią. Zaszczycił nas też swoją obecnością wójt gminy Trzcinica – p. Grzegorz Hadzik, który objął patronatem ten konkurs.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Czytelnicze świętowanie
29 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała głośne Czytanie dla klas I-III i IV-VIII.8Uczniowie klas I-III wysłuchali pięknie przeczytanej książki Marii Kownackiej (140. rocznica urodzin pisarki) pt. ,,Kredka kolegi Edka”. Lektorami byli uczniowie z klas V i VI: Lena Pawlik, Marta Skiba, Wiktoria Skiba, Zofia Gnacy, Oliwia Trzęsicka, Oliwia Wiśniewska, Hanna Woźnica. Następnie zaproszono dzieci do wspólnej zabawy plastycznej😃
Z kolei uczniowie klas IV-VIII wysłuchali fragmentu książki Juliusza Słowackiego : ,,Kordian” - ,,Bajki o Janku, co psom szył buty”. Lektorzy z klas VII i VIII: Zofia Zimoch, Kamila Kłodnicka, Maja Sołtysiak, Weronika Ptak, Magdalena Nawrot, Radosław Grabowski oraz Paulina Wróbel, Martyna Laske, Anna Jeż brawurowo i z polotem zaprezentowali swoje teksty. W rolę Kordiana wcielił s
Apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej
Klasa V wraz z wychowawczynią Panią Kingą Kossek - Trelińską przygotowała dla społeczności szkolnej apel z okazji 85. rocznicy wybuch II wojny światowej.
Celem apelu było przypomnienie młodemu pokoleniu o tragicznych wydarzeniach z naszej historii, by tym samym kształtować poczucie patriotyzmu i pamięci narodowej.
Miejmy w pamięci słowa Ireny Sendlerowej, która uratowała 2500 żydowskich dzieci.
„Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem.
Wrześniowe wycieczki klasowe i nie tylko :)
Akcja ,,Sprzątanie świata"
3W środę 11 września klasa V wraz z wychowawczynią Pania Kingą Kossek- Trelińska oraz pod opieką Pana Ryszarda Macieja wyruszyła na wycieczkę rowerową po Gminie Trzcinica🚲 Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego oraz poznanie zabytków i miejsc najbliższej okolicy. Po przebytych kilometrach, udaliśmy się na pyszną pizze do Pizerii Seba, gdzie mogliśmy trochę odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.
Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni :)
Lekcje w "Wiacie Edukacyjnej"
Korzystając z pięknej pogody postanowiliśmy na lekcjach języka angielskiego skorzystać z naszej nowej Wiatki Edukacyjnej wykorzystując ją jako miejsce do przeprowadzenia lekcji opartej na „Running dictation” czyli biegające dyktando.
4
W czwartek i piątek uczniowie klas V, VI i VII na lekcjach j. angielskiego z panią Kingą ćwiczyli mówienie, słuchanie, pisanie i zapamiętywanie łącząc to z aktywnością fizyczną.
Zespół klasowy został podzielony na pary lub małe grupy. W różnych miejscach dookoła wiaty umieszczone zostały teksty dla poszczególnych grup. W danej rundzie każdy z uczniów pełnił jedną z ról, tj. albo pisał, albo biegł do wyznaczonego miejsca, aby przeczytać, zapamiętać i podyktować zdanie osobie zapisującej tekst. Następnie uczniowie wymieniali się tekstami i sprawdzali poprawność zapisu, stosując informację zwrotną.
Lekcje dostarczyły mnóstwo radości uczniom, a celem lekcji
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolego 2024/2025
W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.
Rok szkolny rozpoczeliśmy wspólą mszą świętą. Po mszy udaliśmy się do szkoły by tam uczestniczyć w apelu inaugurującym rok szkolny. Pani Dyrektor Hanna Smyrek oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024
Fotorelacja
33