• Zakończenie grantowego projektu mPotęgi fundacji mBanku - "Baw się notatkami graficznymi z matmy".


            Zakończyliśmy w naszej szkole grantowy projekt mPotęgi fundacji mBanku - pt. „Baw się notatkami graficznymi z matmy, a zobaczysz jaki ten przedmiot łatwy” skierowany do uczniów klas VII-VIII. Jest to już czwarty projekt matematyczny realizowany w naszej szkole przy wsparciu tej fundacji.

                 Przez całe pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/24 uczyliśmy się tworzenia notatek graficznych. Pracowaliśmy w grupie projektowej pod czujnym okiem koordynatora projektu - nauczyciela matematyki - p. Mileny Sikory. Poznaliśmy technikę pracy z notatką. Uczyliśmy się podstaw  notowania. Zapoznaliśmy się z układem graficznym, znacznikami, pismem, strzałkami itp. Pracowaliśmy nad doborem odpowiedniego układu graficznego tworzonych notatek.

                 Dzięki środkom finansowym z projektu zakupiliśmy m.in. flipchart i specjalistyczne pisaki do notowania graficznego. Notowanie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Stworzone w trakcie działań projektowych notatki zostały wykorzystane na różnych lekcjach matematyki w klasach IV-VIII w ciągu całego półrocza br. szkolnego. M.in. przeprowadziliśmy  lekcje otwarte w klasie IV i VII z użyciem tychże notatek.

                 Realizowane działania projektowe podsumowaliśmy podczas lekcji otwartej, na którą zaprosiliśmy Wójta Gminy Trzcinica – p. Grzegorza Hadzika oraz p. Dyrektor – Hannę Smyrek. Uczniowie biorący udział w projekcie stworzyli na potrzeby tej lekcji notatki z pól figur płaskich. Wszyscy uczniowie pracowali metodą stacji zadaniowych i uzupełniali notatki stworzone przez koleżanki. Na końcu autorki swoich projektów omówiły rozwiązania przed klasą tak, aby każda drużyna mogła sprawdzić swoje rozwiązania, a wszyscy podzielić się swoimi uwagami.

            Była to cenna okazja do tego, aby uczestniczki projektu mogły opowiedzieć o swoich wrażeniach i odnieść się do zdobytych doświadczeń w notowaniu graficznym.  Klasa nagrodziła wysiłek swoich koleżanek brawami, a pan wójt razem z panią dyrektor wręczyli nagrody - dyplom oraz pamiątkowe breloki z nazwą projektu. 

                 Całość projektu zwieńczyła wspólna publikacja wydanych dzieł - powstał zbiór notatek graficznych z matematyki, które niejednokrotnie wykorzystamy na lekcjach matematyki.

                 Cieszymy się, że już po raz czwarty mogliśmy zrealizować swoje matematyczne „marzenia”, a uczniowie mogli czynnie w tych marzeniach uczestniczyć

            Koordynator projektu: M. Sikora

          • Jasełka szkolne

            Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w szkole odbyło się wspólnie kolędowanie, które poprzedzone zostało jasełkami w wykonaniu uczniów klasy II i ich wychowawczyni Pani Honoraty Biedy oraz występem chóru ,,Violino" pod opieką Pani Danuty Wieczorek. Wielkie brawa dla młodych utalentowanych artystów, za piękne teksty, recytacje, niesamowite stroje, śpiew oraz grę na instrumentach.

            Brawa! dla uczniów szkoły za bardzo ładne wykonanie, zaśpiewanie tradycyjnych polskich kolęd. Kolędowanie zakończyły Pani Dyrektor Hanna Smyrek i Pani Wicedyrektor Milena Sikora które złożyły wszystkim zebranym świąteczne życzenia, a Samorząd Uczniowski rozdał słodki upominek przygotowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy :)

            Ostatnim punktem tego wyjątkowego dnia były wspólne wigilie klasowe.
            Wesołych Święt Bożego Narodzenia oraz do siego Roku 2024:)

          • Lekcje otwarte dla rodziców

            Przed świętami wychowawczyni klasy II - Pani Honorata Bieda oraz klasy III - Pani Wiesława Trzęsicka zorganizowały zajęcia otwarte dzieci z rodzicami. Na lekcjach obecne były Pani dyrektor Hanna Smyrek oraz Pani wicedyrektor Milena Sikora.

            Tematem zajęć lekcji w klasie II były tradycje świąt Bożego Narodzenia połączone z baśnią pt. ,,Dziewczynka z zapałkami", czytaną przez rodziców. Uczniowie zastanawiali się w jaki sposób można było pomóc dziewczynce. Tworzyli mapę myśli z czym kojarzy im się Boże Narodzenie. Punktem ostatnim spotkania było ozdabianie pierników, które upiekli wcześniej w szkole. Wspólne dekorowanie dało wiele radości, uśmiechu i pozytywnych emocji, a paczuszki z piernikami trafiły do domów. To był wspólnie mile spędzony czas.

            Tematem zajęć lekcji w klasie III były zwyczaje świąt Bożego Narodzenia w Szwecji na podstawie lektury pt. ,,Dzieci z Bullerbyn". Lekcję zakończono wspólnym ozdabianiem samodzielnie upieczonych pierników.

          • Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych

            15 grudnia w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Naszą szkołę reprezentowała rozśpiewana i bardzo utalentowana muzyczna ekipa w składzie: Natalia Parzonka, Bartosz Reclik, Gabriela Bukowska, Amelia Malesza, Alicja Ertel, Wiktoria Nawrocka, Hanna Woźnica, Oliwia Wiśniewska, Oliwia Trzęsicka, Iga Mikołajczyk i Magdalena Parzonka.

            Występy wszystkich uczniów zasługują na brawa. Szczególne uznanie jury w swoich kategoriach zdobyły:

            Alicja Ertel i Magdalena Parzonka zajmując I miejsce,

            Amelia Malesza i Iga Mikołajczyk laureatki II miejsca,

            Gabriela Bukowska zdobywczyni III miejsca

            oraz Wiktoria Nawrocka, która otrzymała wyróżnienie.

            Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom.

          • Wycieczka do "Szklanego Świata" w Krośnicach

            Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Zaczynamy stroić choinki i szukamy bombek. Uczniowie klasy II i III odwiedzili Spółdzielnię "Szklany Świat" wytwarzającą ręcznie w Krośnicach szklane bombki. Uczniowie zapoznali się z kolejnymi etapami powstawania bombek: dmuchanie, srebrzenie, malowanie i ozdabianie. Na koniec każdy samodzielnie ozdabiał bombkę, którą zabrał do domu wraz z bombką ze swoim imieniem. Oczywiście zwieńczeniem wycieczki była wizyta w MC Donald.

          • Mikołaj, Mikołajki, upominki, bombki z przesłaniem

            W przedszkolu - "WITAJ MIKOŁAJU!"

            A w szkole "Bombki z przesłaniem".
            Od 6 grudnia w naszej szkole zapanował magii czas. Był Mikołaj z Bałwanem i Śnieżynkami który zagościł w każdej klasie, choinka oraz integracyjna akcja "Bombki z przesłaniem". Cała społeczność szkolna stroiła choinkę na szkolnym korytarzu. Każdy uczeń przyniósł bombkę z własnoręcznie napisanymi osobistymi życzeniami na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Czas strojenia umilały uczniom świąteczna melodia oraz słodki poczęstunek w formie szwedzkiego stołu, który powstał wspólnymi klasowymi siłami. Był to czas na chwilę oddechu od codzienności szkolnej. Po przedświątecznej godzinie integracji, przyjemności i słodkości uczniowie wrócili na lekcje.

            Dziękujemy Panu Ciurze na choinkę, pani psycholog - Małgosi Grzesik za pomysł i zaangażowanie, a wszystkim wychowawcom i nauczycielom za wsparcie. To był dobrze spędzony, przedświąteczny, szkolny czas.

          • Warsztaty nt cyberprzemocy z pisarką Panią Ewą Martynkien

            Warsztaty literackie. W ramach realizowanego przez ZS projektu NPRCZ biblioteka szkolna zorganizowała spotkanie autorskie połączone z warsztatami nt cyberprzemocy z Panią Ewą Martynkien, pisarką, laureatką Literackiej Nagrody im. Astrid Lindgren, scenarzystką, reżyserką. Adresatami spotkania byli uczniowie klas: IV-V oraz VI-VIII.

            Inspiracją do aktywności uczniów była książka autorki: "Jak zdobyć supermoce". Autorka czytała uczniom fragmenty książki, które stały się tematem dyskusji, wymiany poglądów nad postępowaniem bohaterów oraz pojęciem cyberprzemocy w internecie. Uczniowie pracowali w grupach metodami aktywnymi. Autorka opowiadała także o swoich innych książkach, rozdawała autografy oraz dokonywała pamiątkowych wpisów do książek. Były to aktywne warsztaty wprowadzające uczniów w literacki świat cyberprzemocy.

          • Spotkanie z historykiem Panem Henrykiem Welcem

            24 listopada w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbyło się spotkanie z historykiem Panem Henrykiem Welcem. Pan Henryk jest wielkim pasjonatem historii średniowiecza. Jego ulubione zajęcie to rekonstruowanie dawnych strojów. Uczestniczy w spotkaniach i turniejach rycerskich oraz bierze udział w maratonach. Uczniowie naszej szkoły mogli posłuchać ciekawych opowieści o życiu dawnych ludzi i licznych ciekawostkach historycznych. Spotkanie z Panem Henrykiem Welcem było żywą lekcją historii.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia - "Laurka dla Kubusia Puchatka"

            23 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-IV do udziału w szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym: "Laurka dla Kubusia Puchatka." Warunkiem udziału w konkursie było przeczytanie jednego opowiadania o przygodach bajkowego bohatera.

            Na konkurs wpłynęły 34 prace. Jury konkursowe: P. Magdalena Skóra, P. Dorota Cłapa, P. R. Marczak, Maja Moskal i Ania Diachenko oceniły wszystkie prace i wyłoniły zwycięzców.
            Oto wyniki: z kl. I SP:
            I miejsce - Nikola Kłodnicka,
            II miejsce - Zuzanna Trzęsicka,
            III miejsce - Laura Trelińska,
            Wyróżnienie - Zuzanna Dłubak
            Klasy: II-IV
            I miejsce - Jakub Dusza,
            II miejsce-Malwina Biczysko,
            III miejsce-Kacper Biczysko, Oliwier Mega,
            wyróżnienie: Bartosz Reclik, Alicja Ertel

            Wyróżnieni uczniowie z rąk wicedyrektor P. Mileny Sikory otrzymali dyplomy oraz książki. Wszystkich uczestników konkursu obdarowano słodkim "co nieco".

          • Spotkanie w bibliotece z poetką Ewą Walentyną Maciejewską

            17 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy III i IV spotkali się z autorką książek, poetką, członkiem Kępińskiego Koła Literatów, Panią Ewa Walentyną Maciejewską. Autorka z pasją opowiedziała o swojej  twórczości, prezentowała  tomiki wierszy, czytała uczniom na głos najciekawsze z nich. Chętni uczniowie z kl. III również przeczytali wybrane przez siebie wiersze. W trakcie literackiego spotkania mogliśmy zapoznać się z drugą pasją Pani Ewy, a mianowicie malarstwem. Na zakończenie sympatycznego spotkania wszyscy wspólnie pozowali do zdjęcia.

            Tego samego dnia uczniowie klasy I SP zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W obecności swoich starszych kolegów z klasy II SP złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na Czytelników przez autorkę wierszy Panią Ewę Walentynę Maciejewską, członka Kępińskiego Koła Literatów, która gościła w tym dniu w naszej szkole. Z rąk wicedyrektora Zespołu Szkół Pani Mileny Sikory uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki. Klasa III przekazała swoim kolegom i koleżankom własnoręcznie wykonane zakładki do książek oraz słodycze. Wychowawczyni kl. I Pani Monika Bartkowiak  w imieniu swoich wychowanków podziękowała autorce wręczając jej laurkę. Teatrzyk ,,Jak Się Patrzy" przedstawił sztukę na podstawie książki H. Łochockiej: "Jak Wróbelek Elemelek uczył się literek".  Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. W role aktorów wcieliły się: Wiktoria Nawrocka, Lena Pawlik, Marta Skiba, Nadia Sołtysiak, Lena Powroźnik, Matylda Czeszejko - Sochacka oraz Anna Diachenko. Następnie autorka opowiadała o swojej twórczości, czytała wiersze. Podziękowania i wspólne zdjęcie było podsumowaniem niecodziennego spotkania.

          • Gminny Konkurs Recytatorski dzieci przedszkolnych - Jesień w lesie.

            24 listopada 2023r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy odbył się już XII Gminny Konkurs Recytatorski - PRZYRODA W POEZJI. Tegorocznym tematem była „Jesień w lesie”.

            W zmaganiach recytatorskich udział wzięło 14 dzieci z przedszkoli w Laskach i Trzcinicy. Piękno poezji w wykonaniu dzieci miało niepowtarzalny urok. Mali artyści występowali w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki.

            Komisja konkursowa, w skład której zostały powołane: pani Hanna Smyrek, pani Bożena Mierzwiak i pani Magdalena Siwa miała bardzo trudne zadanie. Wszystkie dzieci bowiem recytowały przepięknie, a utwory nie należały do łatwych i krótkich. Po wnikliwej analizie przyznano w grupie dzieci młodszych:

            I miejsce - Gabriela Kaźmierczak

            II miejsce - Hanna Hyla

            III miejsce - Lena Żeleźniak

            wyróżnienie - Maja Ogórek.

            Dzieci starsze:

            I miejsce - Mikołaj Balcerzak

            II miejsce - Hanna Chałupka

            III miejsce - Iga Mega

            wyróżnienie - Róża Malinowska.

            Gratulujemy wszystkim dzieciom, które brały udział w konkursie.

            Uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczył Wójt Gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik, który jednocześnie podsumowując wydarzenie podziękował organizatorom za jego przygotowanie. Fundatorem nagród w konkursie była Gmina Trzcinica.

            Nad organizacją przedsięwzięcia czuwały: pani Mariola Bednarek, pani Aurelia Woźnica i pani Marcelina Olek.

          • Święto Niepodległości w Zespole Szkół

            W listopadzie w naszej szkole oraz przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości.
            Uroczystość w przedszkolu przygotowały wraz z wychowawcą Panią Wiesława Maciej dzieci sześcioletnie.

            Akademię szkolną przygotowała kl. VII i VIII wraz z opiekunami Panią Dorotą Cłapa i Magdaleną Skóra. Podczas akademii wystąpiły również poszczególne klasy prezentując sylwetki znanych Polaków. Prezentacje klas były bardzo różnorodne i przyczyniły się do wzrostu wiedzy o bohaterach narodowych.

            Podczas uroczystości Wójt Grzegorz Hadzik wręczył nagrody za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym
            ,,Pocztówka dla Niepodległej Polski" z motywem przewodnim - Lipa Wolności
            Oto lista laureatów z naszej szkoły:
            Klasy I-III
            II miejsce - Bartosz Jendrasiak
            III miejsce - Tobiasz Kowaliński

            Klasy IV-VI
            II miejsce - Jakub Dumin
            Wyróżnienie - Bartosz Friedrich

            Klasy VII-VIII
            I miejsce Wiktor Biczysko

          • Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

            13 listopada czytelnicy biblioteki szkolnej oraz członkowie Koła Historycznego pod opieką Pani Aliny Gawlik i Pani Renaty Marczak odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę biblioteczną poświęconą rodzinie Ulmów, zwiedzili salę muzealną związaną z przeszłością Ziemi Trzcinickiej; zapoznali sie z księgozbiorem bibliotecznym biblioteki oraz elektronicznym katalogowaniem i wypożyczaniem książek on-line.

            Duża część spotkania upłynęła uczniom na wysłuchaniu informacji na temat  książki  historycznej, której autorem jest Pani Renata Gość, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. Autorka z pasją opowiadała uczniom o etapach powstawania książki, źródłach historycznych i innych materiałach potrzebnych do napisania książki. Dzieliła się spostrzeżeniami nt innych dostępnych książek o najbliższej okolicy. Pani Renata zaprezentowała także inne książki, których jest autorką. Uczniowie mogli także zadawać pytania autorce. Wspólne zdjęcie było podsumowaniem ciekawego spotkania.

          • Konkurs ,,Najpiękniejszy różaniec"

            8 listopada na uroczystym apelu zostały wręczone nagrody dla 34 uczestników konkursu. Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom słów św. Jana Pawła II ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkryć".
            Organizatorzy kierują podziękowania do rodziców za pomoc w wykonaniu różańców jak również do Pani Dyrektor Hanny Smyrek za obecność i wręczenie nagród oraz do  wszystkich, którzy przyłączyli się do tego, aby 25. jubileuszowy konkurs mógł się odbyć.
            Nad przeprowadzeniem konkursu czuwał katecheta Pan Ryszard Maciej.

            Oto lista nagrodzonych:
            Klasa I
            Zuzanna Dłubak
            Viktoria Fedina
            Mateusz Gość
            Tobiasz Kowaliński
            Karol Lubojański
            Leon Maciejewski
            Tymon Mikołajczyk
            Natalia Parzonka
            Damian Sukowski
            Laura Trelińska
            Zuzanna Trzęsicka
            Zuzanna Żeleźniak
            Klasa II
            Martyna Bargiel
            Kacper Biczysko
            Gabriela Bukowska
            Gracjan Domagała
            Oliwier Mega
            Bartosz Nasiadek
            Adam Powroźnik
            Bartosz Reclik
            Zuzanna Trzęsicka
            Klasa III
            Malwina Biczysko
            Julia Ciura
            Jakub Dusza
            Alicja Ertel
            Lena Grabska
            Karolina Kanclerz
            Mateusz Kanclerz
            Oliwia Kowalińska
            Olga Nawrot
            Stanisław Stanisławek
            Aurelia Stężały
            Julia Zapolna
            Mikołaj Zawodny 

          • Międzynarodowy dzień postaci z bajek

            5 IX urodził się Walta Disney. Tego dnia obchodzimy ,,Międzynarodowy dzień postaci z bajek". Taki dzień odbył się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego również  w naszej szkole 🎠🎈🎉🪆
            Bibiloteka szkolna włączyła się w obchody ,,Dnia postaci z bajki" nagradzając uczniów klas I-III dyplomami za najpiękniejsze przebranie. Oto wyniki:
            Kl. I - Mateusz Gość
            Kl.II - Gracja Domagała
            Kl.III - Julia Ciura
            Serdecznie gratulujemy wszystkim kreatywnych przebrań.

          • Pierwsza Pomoc, AED

            Wiemy, że w naszej miejscowości  jest urządzenie AED, znamy numery alarmowe. A dziś klasa II z pomocą Pana Tomka Samulskiego utrwaliła wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy. W praktyce przećwiczyła pozycję bezpieczną i resuscytację. Dziękujemy informacje i cenne wskazówki.

          • Spotkanie z poezją lokalnych twórców - V Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

            V Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców pod hasłem „Spotkanie z poezją”, który odbył się 26.10.2022r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach, zgromadził 26 młodych miłośników twórczości lokalnych poetów reprezentujących 16 szkół podstawowych z powiatu kępińskiego. Jury konkursowe stanowili lokalni poeci: Pani Ewa Walentyna Maciejewska, Pan Piotr Wieczorek, Pani Jolanta Maryniak, Pani Renata Gość, Pani Weronika Ciura. Celem konkursu była popularyzacja lokalnej twórczości oraz integracja uczniów ze szkół podstawowych powiatu kępińskiego.  Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Pani Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, lokalni twórcy: Pani Jadwiga Miesiąc, Pani Krystyna Pluta.

            Po wysłuchaniu ciekawych interpretacji wierszy jury konkursowe  przyznało:

             - w kategorii klas IV- VI SP

            Zofia Małolepsza SP - Myjomice - I miejsce

            Martyna Gania SP- Perzów - II miejsce

            Małgorzata Nawrot - SP Siemianice - III miejsce

            Grzegorz Bąk - SP Myjomice - wyróżnienie

            Lena Andrys - SP Łęka Mroczeńska - wyróżnienie

            Aurelia Kulesza – SP Drożki -  wyróżnienie

            Maja Bączkiewicz – SP Olszowa - wyróżnienie

            - w kategorii klas VII-VIII

            Martyna Laske - SP Laski - I miejsce

            Zuzanna Dyla - SP Donaborów - II miejsce

            Bianka Bielińska - SP Trzcinica - III miejsce

            Małgorzata Rabiega - SP Łęka Mroczeńska - wyróżnienie

            Paulina Musiała – SP nr 3 Kępno- wyróżnienie

            Podczas konkursu obecni na sali mogli wysłuchać wierszy lokalnych twórców: Pani Jadwigi Miesiąc oraz Pani Krystyny Pluty, które osobiście zaprezentowała kilka swoich wierszy wierszy. Uwieńczeniem konkursu było wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom. Książki ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Kępińskiego, Wójta Gminy Trzcinica oraz Dyrektora ZS w Laskach Panią Hannę Smyrek. Ponadto uczestnicy otrzymali słodkie  upominki ufundowane przez organizatora. Spotkanie z poezją upłynęło w  sympatycznej, literackiej atmosferze. Organizacją konkursu zajęły się nauczycielki ZS w Laskach: Pani Renata Marczak oraz Pani Magdalena Skóra przy współudziale uczniów, nauczycieli oraz pracowników ZS w Laskach.

            Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i opiekunom  pięknych wystąpień  i zapraszają na przyszłoroczną edycję konkursu.

          • Dzień Drzewa

            Październik to piękny😍, jesienny miesiąc🍁🍂, w którym świętujemy Dzień Drzewa🌳. Uczniowie klas I - III odwiedzili Arboretum w Laskach, po którym oprowadził ich leśnik Radosław Ertel. Mówił o ciekawych okazach drzew i warunkach egzystencji leśnej☺️☺️. Na pamiątkę wizyty dzieci zasadziły dwa drzewka.

          • VIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegach na Orientację

            Jesteśmy Dumni z naszych zawodników którzy przepięknie zaprezentowali się 20 października w VIII Otwartych Mistrzostwach Powiatu Kępińskiego w Biegach na Orientację.

            Oto wyniki indywidualne uczniów:
            I miejsce w kat. K10 - Wiktoria Nawrocka
            III miejsce w kat. K10 - Alicja Ertel
            I miejsce w kat. M10 - Jakub Dumin
            I miejsce w kat. K12 - Zofia Zimoch
            II miejsce w kat. K12 - Kamila Kłodnicka
            III miejsce w kat. K12 - Hanna Woźnica
            II miejsce w kat. M12 - Hubert Żeleźniak
            III miejsce w kat. M12 - Dawid Biczysko
            II miejsce w kat. K14 - Milena Mikołajczyk
            III miejsce w kat. K14 - Martyna Laske
            II miejsce w kat. M14 - Krystian Baum
            III miejsce w kat. M14 - Grzegorz Jeż
            I miejsce w kat. M14 OPEN - Krystian Baum
            II miejsce w kat. M14 OPEN - Grzegorz Jeż
            Najmłodszy zawodnik Biegów na Orientację to Oliwier Mega

            A tak przedstawiała się klasyfikacja drużynowa:
            I miejsce kat. K10 - Hanna Banaś, Martyna Bargiel, Milena Ciesiółka, Julia Ciura, Alicja Ertel, Olga Nawrot, Nadia Sołtysiak, Aurelia Stężały, Wiktoria Nawrocka
            I miejsce kat. M10 - Kacper Biczysko, Ihnat Leonov, Oliwier Mega, Piotr Jamroziak, Bartosz Jendrasiak, Mateusz Kanclerz, Bruno Maciejewski, Stanisław Stanisławek, Jakub Dumin
            I miejsce w kat. K12 - Oliwia Wiśniewska, Hanna Woźnica, Kamila Kłodnicka, Maja Kołodziej, Iga Mikołajczyk, Weronika Ptak, Maja Sołtysiak, Nikola Sołtysiak, Zosia Zimoch
            I miejsce w kat. M12 - Hubert Jeż, Kamil Kanclerz, Dawid Biczysko, Marcin Keczmerski, Hubert Żeleźniak
            I miejsce w kat. K14 - Zofia Grycman, Martyna Laske, Milena Mikołajczyk, Paulina Wróbel
            I miejsce w kat. M14 - Krystian Baum, Wiktor Biczysko, Grzegorz Jeż, Kevin Jędryca, Mateusz Mikisz
            Serdecznie gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników 

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!