• Pasowanie klasy I na czytelnika

            ,,Witajcie w naszej bajce" - czyli Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem imprezy czytelniczej jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
            W naszej szkole impreza odbyła się 26 listopada 2021 roku i obfitowała w wiele niespodzianek.

             

             

            W ramach uroczystego spotkania pierwszoklasiści najpierw wysłuchali piosenki w wykonaniu uczennic klasy 3 SP: Hani Woźnicy, Wiktorii Skiby, Zofii Gnacy, Oliwii Wiśniewskiej oraz Oliwii Trzęsickiej.
            Następnie uczniowie zostali zaproszeni do zabaw z książką.

            W ramach aktywności twórczej wykonali interesujące prace plastyczne, których inspiracją była niezwykła książka obrazkowa Iwony Chmielewskiej pt. "Cztery zwykłe miski". Po wykonaniu i prezentacji swoich dzieł pierwszoklasiści udali się pociągiem klasy 1 w podróż do magicznej krainy. Po drodze zatrzymali się na stacjach: Bajkowo, Baśniowo, Zagadkowo oraz Czytankowo oraz odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Pierwszoklasiści poradzili sobie z zadaniem świetnie.

            W bibliotece, do której dotarli bardzo szybko, przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że ,,zawsze będą kochać i szanować książki". Następnie Dyrektor ZS Pani Hanna Smyrek dokonała aktu pasowania każdego z uczniów na czytelnika i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz książki, które ufundowała Rada Rodziców ZS. Nie zabrakło także niespodzianki w postaci prezentu dla biblioteki.... książki, którą wręczyli świeżo upieczeni czytelnicy.

            O cenną dla biblioteki niespodziankę zadbała wychowawczyni pierwszaków: Pani Wiesława Trzęsicka. Na zakończenie pobytu w magicznej krainie czytelnicy klasy 1 obejrzeli krótkie przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. ,,Żuk" przygotowane i zaprezentowane przez teatrzyk Jak Się Patrzy w składzie: Paulina Wróbel, Anna Jeż, Magdalena Parzonka, Martyna Laske, Zofia Grycman, które wszystkim bardzo się podobało.

            Ponadto podczas uroczystości najmłodsi czytelnicy z klasy 1 obowiązkowo zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania książek z biblioteki, wysłuchali próśb książek, które przekazali im starsi koledzy z klasy 2 SP: Marta Skiba, Antek Jokiel i Jakub Dumin.

            Nowi czytelnicy obejrzeli także specjalnie na tę okazję przygotowany filmik z głośnym czytaniem przygód Kubusia Puchatka. W role bohaterów książki wcielili się uczniowie klasy 8a, 8b: Lena Grycman, Maja Grycman, Zosia Bogacz, Martyna Namyślak, Lena Nawrot, Maja Maciejewska, Kamila Parzonka, Marta Ptak oraz Bartosz Baum, filmik opracował Patryk Bakalarz.

            Imprezę czytelniczą zakończono słodką niespodzianką przygotowaną przez Radę Rodziców klasy 1 SP oraz wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

        • Obchody Święta Niepodległości 11 Listopada
          • Obchody Święta Niepodległości 11 Listopada

            W naszej szkole obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy 9 listopada ,,Biegiem dla niepodległej" który to zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki wychowania fizycznego pani Małgorzata Drzazga i Dorota Cłapa
            W tym roku bezkonkurencyjne okazały się klasy V i VIIIb, którym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ogromne zaangażowanie, zaś Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich nagród. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i słodyczy cała społeczność szkolna wspólnie zaśpiewała Hymn Państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".

            11 listopada o godzinie 10 w Kościele Parafialnym w Laskach odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. proboszcz Rafał Czmyr. Eucharystie swoim śpiewem ubogacił Chór Violino. Po mszy złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze przy tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Wielkopolskim, Żołnierzom Wojska Polskiego, Więźniom Obozów Zagłady, Uczestnikom Walki Podziemnej. Zapalono także znicze przy tablicy pamiątkowej obok Posterunku Policji w Laskach.

            Uczestniczyliśmy w pięknym apelu z okazji 11 listopada przygotowanym przez klasę 8a wraz z wychowawcą panią Mileną Sikora. Starania ósmoklasistów wywarły na nas niesamowite wrażenie i wiele nas nauczyły.

            Z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Wójt Gminy Trzcinica ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych z terenu gminy Trzcinica pt. „11 listopada – pocztówka dla Niepodległej”. Oto wyniki:

            Przedszkole
            II miejsce- Tobiasz Kowaliński
            III miejsce - Natalia Parzonka
            Wyróżnienia: Laura Trelińska

            Klasa I-III
            III miejsce – Matylda Czeszejko – Sochacka
            Wyróżnienia –  Hanna Woźnica, Jakub Dumin

            Klasa IV-VIII
            I miejsce- Filip Góra
            III miejsce - Radosław Grabowski

            GRATULUJEMY!!!

          • Konkurs różańcowy dla klas I-IIISP wraz z rodzicami

            Konkurs różańcowy został zorganizowany w naszej szkole już po raz 24. Adresowany był do dzieci klas I – III i ich rodziców. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę najmłodszym uczniom na słowa naszego patrona, który mówił ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W konkursie wzięło udział 45 uczniów. Wszystkie różańce zostały nagrodzone. Pamiątkowe dyplomy i książeczki wręczyła uczniom na uroczystym apelu dyrektor Hanna Smyrek. Dziękujemy księdzu proboszczowi Rafałowi Czmyrowi za ufundowanie nagród książkowych, a Radzie Rodziców za słodkości. Podziękowania kierujemy również do Rodziców za pomoc w przygotowaniu tak oryginalnych różańców. Organizator konkursu pan Ryszard Maciej.

          • Apel z okazji Dnia Drzewa

            Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą panią Wiesławą Maciej przygotowali dla całej społeczności szkolnej apel z okazji Dnia Drzewa. Prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, starali się wzbudzić wśród słuchaczy zainteresowanie przyrodą i zwiększyć świadomość ekologiczną. Zarówno młodsi, jak i starsze koleżanki i koledzy, mogli dowiedzieć się jakie znaczenie dla ludzi i zwierząt mają drzewa. Przedstawiona część artystyczna była ciekawą lekcją przyrody. Występ wszystkim bardzo się podobał. Za włożony wysiłek uczniowie zostali nagrodzeni brawami.

          • Jesienne Prezentacje Chórów Szkół Południowej Wielkopolski

            W Dzień Papieski, 16 października 2021roku, Chór Violino uczestniczył w Ostrowie WLKP w Jesiennych Prezentacjach Chórów Szkół Południowej Wielkopolski w ramach Programu Śpiewająca Polska - Akademia Chóralna 2021r. W roli "życzliwych osób" - jury - chórzystów i dyrygentów oceniali: Grażyna Wolter-Kaźmierczak - dyrygent, profesor Uczelni, członek Katedry Chóralistyki i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Jerzy Wojtaszek - emerytowany dyrygent, pedagog i animator kultury. Chór Violino zaprezentował się cudownie. Zaśpiewaliśmy: "Pięknie żyć", "Bębenek" z repertuary Jana Krutula, "Kukułeczka". Wszystkim prezentacjom przysłuchiwała się organizator i kurator regionalny Klaudia Szubert. Miło było wreszcie spotkać się z zaprzyjaźnionymi chórami, posłuchać prezentacji oraz "naładować baterie". Opiekun zespołu Danuta Wieczorek

          • Stypendia Wójta Gminy Trzcinica

            19 października 2021 roku w Zespole Szkół w Laskach po raz czternasty wręczono stypendia Wójta Gminy Trzcinica.

            W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Grzegorz Hadzik, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Mikołajczyk, Sekretarz Gminy Renata Ciemny, dyrektorzy i wicedyrektorzy Zespołu Szkół w Trzcinicy i Zespołu Szkół w Laskach, wychowawcy wyróżnionych uczniów oraz stypendyści wraz z rodzicami.

            Stypendia dla uczniów zostały przyznane w czterech kategoriach: wyróżnienia za wyniki  w nauce, osiągnięcia w nauce, za osiągnięcia sportowe oraz za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej.

            Otwarcia uroczystości dokonała prowadząca Katarzyna Kuboszek. Wójt Gminy Grzegorz Hadzik pogratulował wszystkim stypendystom ich rodzicom oraz dyrektorom, nauczycielom  i wychowawcom. Podziękował także za pomoc w przygotowanie uroczystości Zespołowi Szkół w Laskach, a także za występ chórowi „Violino”.

            Każdy stypendysta otrzymał list gratulacyjny wraz ze stypendiami,  a rodzice listy gratulacyjne i róże.

            Za wyniki w nauce przyznano stypendia uczniom, którzy mogą pochwalić się osiągnięciem w roku szkolnym 2020/2021 średniej ocen co najmniej 5,4 w klasach IV-VI i co najmniej 5,3 w klasach VII-VIII.

            Z Zespołu Szkół w Laskach są to: Wiktor Biczysko, Zofia Grycman, Martyna Laske, Milena Mikołajczyk, Jakub Pogoda, Paulina Wróbel, Zofia Gość, Gracjan Pacyński, Amelia Rosielewska, Patryk Bakalarz, Zofia Bogacz, Jan Bonczol, Róża  Giel, Lena Grycman, Maja  Grycman, Oliwia Laske, Martyna Namyślak,  Emilia Rabiega, Jakub Dudziak, Martyna Hojeńska, Olga Muszalska, Wiktoria Podejma i Adrian Żurawa.

            Za osiągnięcia w dziedzinie kultury i działalności artystycznej przyznano stypendium dla Huberta Żeleźniaka z Zespołu Szkół w Laskach.

            Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzymał: Jakub Dumin z Zespołu Szkół w Laskach.
            GRATULUJEMY!!!
            http://www.trzcinica.com.pl/index.php/news/display/2021/10/21/stypendia-wojta-gminy-trzcinica/

             

          • Pasowanie na ucznia oraz DEN

            Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz pasowania na pierwszoklasistę. Całość rozpoczęła Msza Św. następnie przy udziale Dyrekcji, zaproszonych gości i rodziców uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści musieli zaprezentować swoje umiejętności. Zostały zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wierszyki oraz udzielanie odpowiedzi na szereg pytań. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich.
            Z okazji Dnia Edukacji Narodowe najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom złożyli Wójt Gminy Grzegorz Hadzik oraz Sekretarz Gminy Renata Ciemny. Samorząd Uczniowski w imieniu społeczności uczniowskiej złożył życzenia oraz wręczył nauczycielom słodki upominek a Chór Violino wyśpiewał "Serdeczne życzenia" oraz "Pięknie żyć".

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            Biblioteka szkolna przygotowała i zaprezentowała głośne czytanie wybranych fragmentów dzieła Adama Mickiewicza pt. ,,Pan Tadeusz", zachęcając tym samym do przeczytania całej lektury.
            Uczniowie klas VIIIa i VIIIb: Lena Grycman, Kamila Parzonka, Maja Maciejewska, Lena Nawrot, Emilia Rabiega, Martyna Namyślak, Zofia Bogacz, Marta Ptak, Maja Grycman, Amelia Dumin, Patryk Bakalarz, Bartosz Baum wcielając się w rolę narratorów zaprezentowali m.in. inwokację, bitwę z Moskalami, polowanie na niedźwiedzia, opisy przygody, obyczaje, przedstawili także głównych bohaterów utworu. Głośne czytanie odbyło się na powietrzu. Całość uwieńczył wspólnie zatańczony polonez.

          • Europejski Tydzień Sportu

            W akcję Europejski Tydzień Sportu zaangażowała się cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami. Uczniowie tańczyli podczas przerw. Młodsi uczniowie bawili się wyśmienicie grając w murarza. Na przerwach oraz lekcjach odbyły się rozgrywki między klasami, mini konkurencje sportowe. Został zorganizowany Quiz Sportowy, Turniej Siatkarski. W ramach obchodów Dnia Chłopca odbył się Turniej Piłkarski.
            Rozgrywając mecze w różnych dyscyplinach sportowych czy tańcząc na przerwach każdy sportowiec świetnie się bawił.
            Wszystkim zawodnikom, uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za wspaniale spędzony tydzień!

          • VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

            VI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kępnie oraz Leśny Zakład Doświadczalny Siemianice a odbyły się w Ośrodku Naukowo - Edukacyjnym " Dwór Myśliwski" w Ustroniu.
            Zawody te cieszą się wśród uczniów naszej szkoły ogromną popularnością, dlatego nic dziwnego, że liczna grupa naszych reprezentantów stanęła na starcie. Po ukończeniu biegu każdy mógł zjeść ciepły posiłek, wypić herbatkę oraz uzupełnić straty energetyczne słodyczami.
            Oto wyniki:
            Dwie nasze zawodniczki: Zofia Gość i Alicja Ertel trzykrotnie stawały na podium odbierając medale za:
            Alicja - II miejsce w kat. K - 10 Open, I miejsce w kat. K-10 Powiat oraz I miejsce w kat. Drużyna.
            Zofia – I miejsce w kat.K-12 Open, I miejsce w kat. K-12 Powiat oraz III miejsce w kat. Drużyna.

            Srebrny medal w kat. K-10 Powiat, wywalczyła Zofia Zimoch, która wspólnie z Alicją Ertel, Kamilą Kłodnicką, Oliwią Wiśniewską, Wiktorią Skibą, Hanną Woźnicą, Nikolą Sołtysiak odebrała także złoty medal w kat. K-10 Drużyna.
            W kat. M – 10 też mamy swoich laureatów: Hubert Żeleźniak, Dawid Biczysko, Szymon Banaś zajęli kolejno I, II i III miejsce, a wspólnie z Hubertem Jeżem, Jakubem Pastusiakiem, Wojciechem Nawrotem, Franciszkiem Lorencem, Kamilem Kanclerzem, Stanisławem Stanisławkiem wywalczyli I miejsce w kat M-10 Drużyna.
            Kolejni zawodnicy na podium to Martyna Laske, Zofia Grycman, Zofia Gość, które zostały udekorowane brązowym medalem w kat. K-12 Drużyna.
            Dwukrotną medalistką została też Maja Grycman, która została udekorowana brązowym medalem : kat. K - 14 Powiat oraz srebrnym wraz z Leną Nawrot, Emilią Rabiegą, Amelią Dumin, Różą Giel, Oliwią Laske, Mają Maciejewską w kat. K - 12 Drużyna.
            Czas na kategorię M 14: Patryk Bakalarz, Jakub Noculak, Krzysztof Jeż, Bogumił Kłodnicki, Jakub Pilarczyk także stanęli na podium zdobywając II miejsce w kategorii: Drużyna.
            Organizatorzy oraz Wójt Gminy Łęka Opatowska ufundowali dwie nagrody specjalne: dla najmłodszego uczestnika zawodów - tę nagrodę otrzymał Stanisław Stanisławek z klasy I oraz dla zawodniczki, która najwytrwalej szukała kolejnego punktu – tę nagrodę otrzymała Wiktoria Skiba z klasy III.
            Zawody to dla nas ogromne doświadczenie i sprawdzenie siebie. Jesteśmy dumni zarówno z siebie jak i z kolegów.
            Po przekroczeniu linii mety przez kolejnych zawodników, jak i podczas wręczania medali, wspólnie z p. Dyrektor, p. Dorotą i p. Sławką nie żałowaliśmy braw i gratulacji.

          • Wycieczki szkolne

            W miesiącu wrześniu w naszej szkole odbyło się kilka wycieczek szkolnych.

            • Klasa V z wychowawczynią oraz członkowie Drużyny Jana Pawła II wzięli udział w wycieczce rowerowej  w okolice Remiszówki gdzie znajdują się symboliczne groby konfederatów barskich. Uczniowie zapalili znicze oraz wysłuchali krótkiej historii dotyczącej wydarzeń z tamtego okresu.
            • Uczniowie klasy V, VI i VII wybrali się na wycieczkę do Wrocławia gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Hali Stulecia, a następnie odbyli spacer z przewodnikiem po pięknym wrocławskim rynku. Odwiedzili również park trampolin gdzie świetnie się bawili.

            • Na swoją pierwszą wycieczkę wraz w wychowawcą do Kalisza wybrała się klasa 2. Uczniowie obejrzeli w kaliskim teatrze spektakl "Tadek Niejadek", który dostarczył im wielu wrażeń. Kolejną emocjonującą przygodą był pobyt w parku rozrywki "Jump Planet", gdzie szaleństwom nie było końca.

            • W poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie klasy I, II, III odwiedzili posterunek policji w Laskach. Policjanci pan M. Żłobiński i Z. Pośpiech oprowadzili dzieci po pięknym i nowoczesnym budynku🙂 oraz odpowiedzieli o swojej pracy. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach🚙🛴🚲 Dziękujemy Policjantom za ciekawą i praktyczną lekcję

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

            Drodzy Rodzice i Uczniowie!
            1 września 2021r zapraszamy na Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 do Zespołu Szkół w Laskach które odbędzie się w dwóch grupach wg harmonogramu:
            • Msza Święta - godz. 8:00

            • Uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej w Laskach  - godz. 8:45

            • dzieci przyjęte od 01.09.2021 roku do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Laskach  - godz. 10:00

            Przy sprzyjającej pogodzie  - na boisku szkolnym, w razie niepogody - w sali gimnastycznej. Obowiązkowe maseczki oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku szkolnego.

            Na w/w spotkaniach zostaną przekazane podstawowe informacje związane z organizacją pracy Zespołu Szkół w Laskach w roku szkolnym 2021/2022.

            Informacje o rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022 dostępne również po zalogowaniu w dzienniku elektronicznym ZS w Laskach.

            Dowóz na godz. 8:00 wg poniższego harmonogramu:
            Nowa Wieś - 7:25
            Smardze - 7:40
            Granice - 7:45
            Laski - 7:50

            Pozdrawiam Dyrektor Zespołu Szkół Hanna Smyrek

          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – jak przygotować się na wizytę rachmistrza?

            Do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową formą udziału w badaniu jest samospis przez Internet. Możemy go zrealizować samodzielnie na własnym urządzeniu elektronicznym – komputerze, tablecie, smartfonie lub w punktach spisowych zorganizowanych m.in. przez urzędy gmin. Możemy też zadzwonić na infolinię 22 279 99 99 i wybrać opcję „Spis na żądanie”, wtedy spisze nas rachmistrz telefoniczny – od razu lub w umówionym terminie. https://spis.gov.pl/

            Od maja pracują też rachmistrze, którzy aż do teraz wykonywali swoje zadania wyłącznie telefonicznie. Dzwonią oni do mieszkańców województwa z numeru 22 828 88 88 lub numeru infolinii. Już od 23 czerwca będziemy mogli spotkać ich w swojej miejscowości. Ruszają do pracy w terenie by umożliwić wypełnienie obowiązku spisowego wszystkim tym, którzy – z różnych względów – nie mogli tego uczynić przez Internet lub telefonicznie.

            Wielu mieszkańców województwa czekało na ten moment, wielu pytało rachmistrzów kiedy będą mogli spotkać się z nimi bezpośrednio. To zarówno Ci, którzy z powodu braku dostępu do komputera, złego stanu zdrowia, bądź innych przyczyn, nie mogli wypełnić samodzielnie formularza spisowego, czy dotrzeć do punktu w urzędzie gminy.  Zanim jednak rachmistrz zapuka do naszych drzwi warto się do tego spotkania przygotować. Co zatem powinniśmy wiedzieć? Jak rozpoznać rachmistrza? Jak sprawdzić jego tożsamość? O co rachmistrz może zapytać, a jakich pytać zadawać nie może?

            Jak się przygotować do wizyty rachmistrza!

            Rachmistrz spisowy to osoba, która przeszła przeszkolenie, zdała egzamin i została zatrudniona przez urząd statystyczny do realizacji spisu na terenie województwa. Wyposażona ona została w identyfikator ze zdjęciem, na której widnieje imię i nazwisko rachmistrza, a także numer identyfikatora. Posiada także urządzenie elektroniczne – smartfon – z którego odczytuje pytania spisowe i na którym zapisuje nasze odpowiedzi.

            Możemy też, zanim wpuścimy rachmistrza do domu i przekażemy mu informacje, sprawdzić tożsamość rachmistrza. Możemy to uczynić na dwa sposoby: poprzez aplikację: sprawdź tożsamość rachmistrza na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99. W obu przypadkach podając imię, nazwisko i numer identyfikacyjny rachmistrza, którego chcemy sprawdzić. Wiele gmin opublikowało listę rachmistrzów w gazetach gminnych lub na stronie internetowej.

            Formularz spisowy zawiera szereg pytań, począwszy od pytania o PESEL, datę urodzenia, adres zamieszkania, stan cywilny, przynależność do mniejszości narodowych i etnicznych, związków wyznaniowych i kościołów, związków partnerskich, posiadanego orzeczenia o niepełnosprawności i samooceny zdrowia, migracje i aktywność zawodową po warunki mieszkaniowe – w tym powierzchnię mieszkania, rodzaj własności i tytułu prawnego do zamieszkania, liczbę pokoi i kuchni, sposób ogrzewania i instalacje. Przed spotkaniem z rachmistrzem warto przejrzeć ich listę lub odwiedzić wersję demonstracyjną formularza – obie dostępne na spis.gov.pl. Można zastanowić się czy chcemy odpowiadać na pytania o niepełnosprawności, religię i związki partnerskie – udzielenie na nie odpowiedzi nie jest obowiązkowe, choć warto to zrobić. Jeśli zdecydujemy, że tak dobrze jest zadbać o własną prywatność, aranżując spotkanie w sposób gwarantujący nam prywatność.

            Rachmistrz nie może nas pytać o: numer dowodu osobistego, konto w banku, pin do karty, wartość oszczędności, wysokość dochodów, wartość mieszkania czy domu, posiadany majątek, w tym samochody, wartościowe przedmioty. Nie może nas prosić o okazanie, ani podpisanie jakichkolwiek dokumentów. Aby zrealizować wywiad rachmistrz nie musi oglądać mieszkania. Jeśli chcemy, i mamy takie warunki, możemy rachmistrza przyjąć np. w ogrodzie. Co więcej, rachmistrz nie może od nas żądać wpuszczenia do mieszkania czy domu. Nie może kopiować przekazanych przez nas danych z urządzenia, na które od razu powinien wprowadzać informacje. Nie ma potrzeby robienia notatek. Nie może też udostępniać zebranych danych osobom trzecim, nawet jeśli o dane te zapytają nasi bliscy. 

            Zasady te sprawiają, że wszystkie formy udziału w spisie gwarantują ten sam, wysoki poziom bezpieczeństwa, a żadne dane osobowe nie zostaną udostępnione czy rozpowszechnione, chronione są bowiem tajemnicą statystyczną. Wszystkie osoby pracujące przy spisie składają przyrzeczenie jej zachowania.

            Spiszmy się bo: Liczymy się dla Polski!

        • Podsumowanie VII edycji programu „mPotęga” dofinansowanego przez mBank
          • Podsumowanie VII edycji programu „mPotęga” dofinansowanego przez mBank

            W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach realizowane były dwa projekty w ramach VII edycji programu „mPotęga” dofinansowanego przez mBank.

            W klasach 4-6 uczniowie uczestniczyli w warsztatach origami i haftu matematycznego. Podsumowaniem obu tych działań były zajęcia otwarte na świeżym powietrzu dla rodziców i uczniów pod hasłem realizowanego projektu „Bawmy się wspólnie matematyką”. Był to aktywnie spędzony czas, podczas którego powstały prace z origami i haftu. Wszystkie dzieła uczniów można podziwiać na wystawie na holu szkoły. 
            Uczniowie klas 7-8 tworzyli wielkoformatowe gry planszowe, z których podczas przerw chętnie korzystała cała społeczność szkolna. Ci uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w grach, w nagrodę pojechali na wycieczkę rowerowa do pobliskiego Arboretum. Na miejscu wykorzystano stworzone gry, by jeszcze raz wspólnie zabawić się matematyką.
            Projekt „Zabawmy się Matematyką” zakończono turniejem „Kocham Cię Matematyko”, w ramach którego starsi uczniowie zmagali się z konkurencjami matematyczno – sportowymi przy pomocy stworzonych podczas projektu gier. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji obu zadań, wykazując się dużą kreatywnością i duchem walki.
            Koordynatorzy projektu: nauczyciel matematyki Milena Sikora oraz wicedyrektor i nauczyciel przedmiotów przyrodniczych Ewa Mikołajczyk liczą na to, że w przyszłości uda się zrealizować kolejne projekty pokazujące, że nauka matematyki może być przyjemna.

          • Bezpieczne wakacje z kartą rowerową.

            7 czerwca w Miasteczku Ruchu Drogowego w Baranowie uczniowie klasy 4 i 5 Szkoły Podstawowej w Laskach pod czujnym okiem Policji oraz opiekuna zaliczali egzamin praktyczny na kartę rowerową. .

            Młodzi rowerzyści wcześniej musieli zdać egzamin teoretyczny wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem polegał na prawidłowym pokonaniu toru na terenie miasteczka drogowego, który zawierał m.in. wyjazdy z dróg podporządkowanych oraz przejazd przez rondo. Wszystkie dzieci były doskonale przygotowane do egzaminu, dlatego zakończył się on pozytywnie dla każdego z nich.
            Po zakończonym egzaminie policjanci rozmawiali z nowymi rowerzystami uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych oraz noszenie odblasków.  Na koniec policjanci gratulowali uczniom zdobycia pierwszego „prawa jazdy”.
            W przeddzień egzaminu, do dzieci trafiły również gadżety – odblaski i książeczki edukacyjne mówiące o przepisach ruchu drogowego ufundowane przez Wójta Gminy Trzcinica. Do egzaminu przygotowywała uczniów nauczyciel techniki Danuta Wieczorek.

          • Realizujemy w naszej szkole projekty z mPotęgi.

            W klasach 4-6 zakończyliśmy warsztaty z origami i zaczęliśmy haft matematyczny. Liczne prace z origami matematycznego można podziwiać na szkolnym korytarzu.

            Starsi uczniowie z klas 7-8 przygotowali dla uczniów naszej szkoły quizy matematyczny. W wybranym dniu, podczas przerw, uczniowie udostępniali kody gier, w które mogli grać wszyscy chętni uczniowie. Niepokonaną zwyciężczynią quizów matematycznych okazała się Zofia Gość z klasy 6. Serdecznie gratulujemy!
            Ale to nie koniec, jeszcze czeka na naszych uczniów Turniej gier,, Kocham Cię Matematyko,,. Uczniowie klas 4-6 będą mieli okazję jeszcze trochę pohaftować. O naszych dalszych działaniach będziemy jeszcze pisać, ale już dziś dziękuję wszystkich zaangażowanym w projekt za wsparcie i pomoc.
            M. Sikora-nauczyciel matematyki ZS w Laskach. 

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!