• Lekcje wigilijne dla rodziców z klasy I i II SP

            Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Wiesławą Trzęsicką zaprosili rodziców na wigilijną lekcję. Poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne świetnie bawiąc się.
            Dzieci przekazały rodzicom liściki przeprosin. Na koniec składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem.
            Znalazł się również czas na wspólne kolędowanie. Następnie rodzice obejrzeli przedstawienie świąteczne w wykonaniu uczniów klasy 2a i 2b

            Tego samego dnia również w klasie I odbyły się zajęcia z udziałem rodziców, na których obecni byli również dyrektor Hanna Smyrek i wicedyrektor Piotr Czarnasiak.
            Temat lekcji otwartej dla rodziców to ,,Tradycja świąt Bożego Narodzenia". Przeprowadzona została wspólnie przez wychowawcę Wiesławę Maciej z katechetą Ryszardem Maciejem w ramach korelacji międzyprzedmiotowej. Pierwszaki i rodzice w sympatycznej i radosnej atmosferze bawili się, uczyli i pracowali. Na koniec nie zabrakło życzeń i łamania się opłatkiem.

          • Akcja charytatywna - Klinika Przylądek Nadziei we Wrocławiu

            W miesiącu grudniu Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę prezentów dla dzieci chorych na nowotwory, a leczących się w Klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

            Jesteśmy dumni, bo cała społeczność szkolna i rodzice bardzo zaangażowali się w akcję. Rzeczywistość przerosła nasze wyobrażenia. Zebraliśmy mnóstwo gier, książek i zabawek, które mamy nadzieję, umilą dzieciakom pobyt w szpitalu.

            Prezenty do szpitala osobiście przekazała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Zimoch.

            Pragniemy podziękować wszystkim, którzy całym sercem zaangażowali się w zbiórkę, wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i każdemu, kto przyłączył się do naszej akcji. Pozdrawiamy cieplutko:)

          • Podsumowanie projektu "Śpiewająca Polska" Akademia Chóralna 2019

            Kolejny rok "Śpiewająca Polska" Akademia Chóralna 2019 już za nami.
            Program jest doskonałą formą wspierania chóralistyki w szkole, czerpania satysfakcji ze wspólnego śpiewania. Przeżycia jakie towarzyszą młodym chórzystom podczas corocznych konkursów, przeglądów, występów na scenie, są doskonałą formą łączącą młode pokolenie w różnym wieku szkolnym. Wszystkich nas łączy pasja do muzyki:)
            Podczas tegorocznego programu uczestniczyliśmy m.in. w Regionalnym Przeglądzie Chórów w Łodzi oraz w Ostrowie Wielkopolskim. W październiku w murach naszej szkoły gościliśmy Panią mgr Barbarę Tritt - pedagoga śpiewu, sopranistkę z Poznania, która prowadziła warsztaty wokalne dla chórzystów.
            Z inicjatywy Wójta Gminy Trzcinica uczestniczyliśmy w wyjeździe do kępińskiego kina na koncert "Zakurzone Melodie". Podczas koncertu podziwialiśmy popisy wokalne utalentowanej młodzież, absolwentów naszego chóru: Pawła Maryniaka i Zuzanny Bonczol - byli cudowni:)

            Bardzo cieszymy się, gdy możemy zaśpiewać dla naszej "Małej Ojczyzny". Towarzyszą nam wtedy niesamowite emocje :) Jesteśmy wdzięczni i bardzo dziękujemy za słodkie upominki, gromkie brawa, ciepłe słowo, wyrazy sympatii, którym obdarza nas publiczność.
            W imieniu Chóru Violino i własnym opiekun Danuta Wieczorek:)

          • Godzina Kodowania z Lokalnym Klubem Kodownia #godzinakodowania2019#

            Godzina Kodowania, która faktycznie jest dostępna cały rok, w tym roku wypadła w dniach 9-15 grudnia 2019. Uczniowie z LKK jak zwykle przygotowali się do niej świetnie. Hasłem tegorocznej Godziny Kodowania było "Computer Science for Good" (Informatyka na dobre) "Ucz się informatyki. Zmieniaj świat!".

            W ramach godziny przeprowadziliśmy rywalizacje - konkurs dla klas 1-3 SP z wykorzystaniem gry planszowej Scottie Go! Podczas rozgrywek dzieciom towarzyszyła fantastyczna zabawa.

            Przystępując do akcji należało zgłosić szkołę na oficjalnej stronie organizacji opisując wydarzenie, by następnie móc znaleźć się na mapie świata Godziny Kodowania https://hourofcode.com/pl/map

            Przerwy międzylekcyjne chętni uczniowie spędzali układając puzzle, dopasowania, programowali robota. Rozwiązywali łamigłówki z szyfrem Cezara, kubeczkami, młodsze dzieci kolorowały kolorowanki wg określonego kodu a starsza młodzież uczestniczyła w Quzizz czy quiz Kahoot.

            Na lekcjach informatyki uczniowie programowali kartki z życzeniami świątecznymi, proste gry w środowisku Scratch.

            Podczas Godziny Kodowania uczniowie korzystali ze stron https://pl.khanacademy.org, https://code.org, https://code.org/minecraft, na których w bardzo przystępny sposób można poznać, a następnie nauczyć się programować.
             

            W tym roku uczniowie i nauczyciele z Polski dokonali ponad 12 milionów odsłonięć stron Godziny Kodowania Polska znalazła się na piątym miejscu wśród wszystkich krajów świata!!!

            Serdecznie dziękuję klubowiczom LKK za zaangażowanie się w tę akcję i świetne jej przeprowadzenie :) Opiekun Danuta Wieczorek

          • Akcja Charytatywna "Marzycielska Poczta"

            W miesiącu grudniu wychowawczyni klasy 2 Wiesław Trzęsicka zorganizowała w szkole akcję pisania i wysyłania tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci z całej Polski w ramach Ogólnopolskiej Akcji Marzycielska Poczta. Ten dar serca spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów w naszej szkole. Dzieci pisały listy, wykonywały własnoręcznie kartki świąteczne. Dzieliły się z chorymi dziećmi tym co mają najpiękniejszego: pięknym słowem, rysunkiem, autografem od znanego piosenkarza. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w tę akcję. :) Więcej informacji o akcji na stronie https://marzycielskapoczta.pl

          • Spotkanie autorskie z Panią Renatą Gość

            18.12 w GBP w Trzcinicy odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Gość, autorką książki pt."Dzieje Trzcinicy od początku istnienia do 1950r". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie 6a, 6b (Kółko poetycko-literackie) oraz grupa uczniów z klasy 7 pod opieką Pani Renaty Marczak i Aliny Gawlik.

            Autorka książki bardzo ciekawie opowiedziała o pracy nad swoją książką historyczną. Chętnie odpowiedziała wyczerpującą na zadane przez uczniów liczne pytania. Na koniec podpisała swoją książkę i przekazała bibliotece szkolnej w Laskach. Oprócz tego uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowościami- książkami dla młodzieży, zwiedzili także sale muzealną w GBP.

          • Wycieczka do parku trampolin we Wrocławiu

            Klasy VIII, V i IV wybrały się na wycieczkę w ramach klasowych mikołajek. Odwiedzili park trampolin Go Jump, gdzie doskonale bawili się korzystając z wszystkich atrakcji parku. Następnie w doskonałych humorach udaliśmy się na wrocławski Rynek, na którym odbywał się jarmark świąteczny. Przepiękne dekoracje i kolorowe stoiska wywarły na nich ogromne wrażenie.
            Wieczorem w radosnych nastrojach dotarliśmy do domów.

          • Adopcja serca i list od naszego kolegi Issouf Enock Ouedrago

            Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Czas, w którym unosi się dobro, wiruje radość i wzajemna życzliwość. Jak wszyscy dobrze pamiętamy słowa naszego patrona Jana Pawła II „człowiek jest wielki przez to […] czym dzieli się z innymi”, a my uczniowie Jana Pawła II dzielimy się dobrem z naszym Przyjacielem Issouf Enock Ouedrago już od czterech lat.
            Tuż przed Świętami przyszedł do nas kolejny list od naszego Issouf, pisany ręką jego mamy, gdyż chłopiec jeszcze nie umie pisać. Nasz Przyjaciel z Wybrzeża Kości Słoniowej jest bardzo szczęśliwy, bo dzięki naszej pomocy może chodzić do szkoły i normalnie żyć. Wszystkie dzieci bez względu na miejsce zamieszkania, czy kolor skóry, powinny mieć normalne i szczęśliwe dzieciństwo. Bardzo się cieszymy, że naszym drobnym gestem możemy sprawić, że nasz daleki kolega może bawić się, śmiać i uczyć. Patrząc na jego uśmiechniętą buzię i błyszczące oczy obiecujemy sobie nie ustawać w naszych działaniach i dalej dzielić się dobrem.

            W ramach naszej akcji w miesiącu grudniu klasa VIb sprzedawała upieczone przez siebie babeczki - fantastyczny pomysł.  Miło nam poinformować, że uczniowie zebrali 368 zł.
            Gratulujemy i czekamy na kolejne akcje :)

          • Laureatki V Powiatowego Konkursu Plastycznego z Profilaktyki Uzależnień "E-papierosy zatruwają i nam dzieci zabijają".

            Dnia 02.12.2019 r. w Szkole Podstawowej w Mroczeniu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Powiatowego Konkursu Plastycznego z Profilaktyki Uzależnień pt. „E-papierosy zatruwają i nam dzieci zabijają”. Uroczystość otworzyła prezentacja filmu profilaktycznego pt. „To nie depresja” w reżyserii Julii Kowalińskiej, przygotowanego przez młodzież z grupy profilaktycznej PaTPORT przy Szkole Podstawowej w Mroczeniu.

            W uroczystości brało udział wielu zaprosznnych gości: Starosta Kępiński Pan Robert Kieruzal, pracownik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Kępińskiego - Dariusz Baranowski; Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie podinsp. Marcin Wiśniewski; członek GKRPA w Baranowie Pani Iwona Głowik, przedstawiciel PSSE w Kępnie p. Ewa Marszałek, przedstawiciele Policji, dyrektorzy szkół, pedagodzy szkolni, uczestnicy i laureaci powiatowego etapu konkursu.

                   Spośród złożonych 154 prac plastycznych z 11 szkół podstawowych z terenu powiatu kępińskiego, niezależna Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący komisji p. Jan Kasendra - plastyk; przedstawiciel Urzędu Powiatowego w Kępnie p. Dariusz Baranowski , członek GKRPA w Baranowie p. Iwona Głowik; przedstawiciel PSSE w Kępnie p. Ewa Marszałek, przedstawiciel Policji- p. Filip Ślęk, wybrała oznaczone loginami prace uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, po czym rozkodowano prace w obecności Dyrektora Szkoły Podstawowej w Mroczeniu.

            Nagrody specjalne  - Nagroda Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie otrzymała:
            Maja Grycman- Zespół Szkół w Laskach oraz
            Wiktoria Podejma – Zespół Szkół w Laskach

            Gratulujemy:)

          • Najżyczliwsza osoba w klasie :)

            Dnia 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W związku z tym przeprowadziliśmy w naszej szkole plebiscyt na najżyczliwszą osobę w klasie. Oto zwycięzcy poszczególnych klas:
            I – Wiktoria SkibaIIa – Radek Grabowski, Maja Kołodziej
            IIb – Zosia Zimoch

            III – Martyna Laske
            IV – Kacper Kądziela
            V – Adrian PanekWiktor Lorenc
            VIa – Maja GrycmanKamila Parzonka
            VIb – Zofia Bogacz
            VII – Olga Muszalska
            VIII – Mikołaj Stanisławski.

            Serdecznie gratulujemy.
            Z tej okazji również zostały przygotowane gazetki oraz Kodeks Życzliwego Ucznia. Życzylibyśmy sobie, by Dzień Życzliwości trwał w naszej szkole każdego dnia.

          • Pasowanie na Przedszkolaka

            20 listopada 2019 roku w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.

            W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, wśród nich Wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik, Dyrektor Zespołu Szkół - Hanna Smyrek oraz Wicedyrektor – Piotr Czarnasiak. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Przedszkolaki w obecności rodziców złożyły uroczystą przysięgę, a od Dyrektor Hanny Smyrek otrzymały pasowanie wielką, kolorową kredką oraz pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki przygotowane przez rodziców. Wójt Gminy Trzcinica podziękował za przygotowany występ, życzył wielu sukcesów i zadowolenia oraz przekazał słodki upominek.

          • II Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 1-3 SP

            14 listopada odbył się II Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 1-3 SP.

            4 listopada odbył się II Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 1-3 SP.
            Dzieci z siedmiu szkół gmin Bralin, Rychtal i Trzcinica śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie-Polsce.
            Jury w składzie E. Kowalik, R. Adamska, D. Wieczorek i K. Żłobińska przyznało:

            I miejsce – Hanna Woźnica (SP Laski) i Iga Mikołajczyk (SP Laski)
            II miejsce – Aurelia Kulesza (SP Drożki)
            III miejsce – Agnieszka Graczyk (SP Trzcinica) i Julia Woźniak (SP Bralin)

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody które ufundował Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik.

          • Święto Niepodleglości 2019

            11 listopada to wyjątkowy i bardzo ważny dzień dla wszystkich Polaków, ponieważ to właśnie wtedy świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości. Tegoroczny program był obfity w różne wydarzenia.

            • 8 listopada odbył się II „Bieg dla Niepodległej”
              Startowali w nim chętni uczniowie, którzy ścigali się na dystansach 200m – 600 m. w zależności od kategorii. Bieg rozpoczęli najstarsi uczniowie z klasy VII i VIII, a zakończyły dzieci z przedszkola, którym gorąco kibicowała cała szkoła. Nad całością czuwały nasze wuefistki Pani Małgorzata Drzazga i Pani Dorota Cłapa
            • Chór Violino uczestniczył w Jesiennym Koncercie Chórów Południowej Wielkopolski w Ostrowie Wlkp.
            • Braliśmy udział w akcji „ Szkoła do hymnu” - wspólnie odśpiewując 4 zwrotki naszego hymnu narodowego na boisku szkolnym.
            • 10 listopada uczestniczyliśmy w lokalnych obchodach Święta Niepodległości. Z tej okazji odprawiona została przez ks. Proboszcza uroczysta msza św, po której odbył się uroczysty apel pod tablicą upamiętniającą poległych w walkach o naszą wolność. W tej podniosłej chwili towarzyszył zebranym nasz szkolny sztandar, a pamiątkową wiązankę złożyli przedstawiciele naszej szkolnej społeczności z p. dyrektor Hanną Smyrek na czele.
            • 14 listopada w naszej szkole odbył się II Międzygminny Konkurs Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas 1-3 SP.
            • 15 listopada odbył się apel szkolny podczas którego, laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego ,,11 listopada - wolność w bieli i czerwieni" Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wraz z Panią Dyrektor Hanną Smyrek i Wicedyrektorem Piotrem Czarnasiakiem, wręczył nagrody.

            Kategoria przedszkole

            I miejsce Kacper Uszycki( PPS Laski)
            III miejsce Jakub Dumin( PPS Laski )
            Wyróżnienie Wiktoria Nawrocka (PPS Laski)
            Alan Kominek (PPS Laski)
            Antoni Jokiel (PPS Laski)

            Kategoria klasy I-III SP:

            I miejsce Sebastian Wronka (SP Laski kl.III )
            II miejsce Martyna Laske (SP Laski kl.III )
            III miejsce Zofia Grycman (SP Laski kl.III )
            Wyróżnienie
            Oliwia Maryniak (SP Laski kl.I )

            Kategoria klasy IV-VI SP:

            II miejsce Martyna Namyślak (SP Laski kl.VI )
            III miejsce Wiktor Lorenc (SP Laski kl.V )
            Wyróżnienie
            Zofia Bogacz (SP Laski kl.VI )
            Filip Biczysko (SP Laski kl.VI )
            Kamila Parzonka (SP Laski kl.VI )

            • Włączyliśmy się do akcji „Szkoła pamięta” w której brało udział prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli.
            • podczas apelu Panią Dyrektor Hanną Smyrek na ręce Pani Anny Rabiegi wręczyła list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział  w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała".
          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!