• 80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

            Apel z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej miał formę projektu. W tę nowatorską formę zaangażowały się wszystkie klasy prezentując wybrane scenki wojenne, podając ciekawostki związane z II wojną światową czy pokazując przedmioty codziennego użytku, z których korzystano podczas wojny. Mamy nadzieję, że wszyscy wyszliśmy z apelu bogatsi o wiedzę związaną z tamtymi wydarzeniami.

          • V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację

            27 września grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Kępińskiego w Biegu na Orientację, które odbywały się na terenie Leśnictwa Doświadczalnego Dobrygość. W świetnych nastrojach, z mapą w ręce o 9.30 zawodnicy ruszyli w trasę. Po ukończeniu biegu każdy zawodnik mógł zregenerować siły przy posiłku przygotowanym przez organizatorów.

            Oto wyniki:
            W kategorii K 10
            I miejsce - Milena Mikołajczyk (na szczeblu open i powiatu)
            III miejsce – Zofia Gość ( na szczeblu powiatu)

            W kategorii M-10 ( na szczeblu powiatu)
            I miejsce - Wiktor Biczysko
            II miejsce - Grzegorz Jeż
            III miejsce - Hubert Jokiel

            W kategorii M 12
            III miejsce - Krzysztof Jeż ( na szczeblu powiatu)

            W kategorii Drużyna – K10
            I miejsce wywalczyły: Milena Mikołajczyk, Zofia Gość, Zofia Grycman, Zofia Zimoch, Paulina Wróbel, Martyna Laske, Kamila Kłodnicka
            W kategorii Drużyna – M10
            I miejsce wywalczyli: Wiktor Biczysko, Grzegorz Jeż, Hubert Jokiel, Gracjan Pacyński, Kevin Jędryca
            W kategorii Drużyna – K12
            II miejsce zdobyły: Oliwia Laske, Maja Maciejewska, Maja Grycman, Emilia Rabiega, Lena Nawrot
            W kategorii Drużyna – M12
            II miejsce zdobyli: Krzysztof Jeż, Miłosz Nawrot, Bogumił Kłodnicki, Jan Bonczol, Arkadiusz Mikołajczyk, Jakub Noculak, Patryk Bakalarz
            W kategorii Drużyna – K14
            III miejsce zdobyły: Martyna Hojeńska, Amelia Sołtysiak, Oliwia Maciołek, Wiktoria Tomalik, Aleksandra Fiołka, Julia Sarnat
            Każdy uczestnik otrzymał także upominek w postaci słuchawek do telefonu, a teren naszej szkoły upiększą zielone krzewy ze szkółki w Dobrymgościu.
            Gratulujemy i życzymy licznych sportowych sukcesów.

          • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019\2020

            2 września 2019r. po Mszy Świętej cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego. Dyrektor pani Hanna Smyrek powitała wszystkich bardzo serdecznie. Podziękowała rodzicom za szczególną pomoc w pracach remontowych, organizacyjnych w trakcie wakacji. W szczególny sposób, pięknymi kwiatami i upominkiem dyrekcja szkoły, pracownicy, nauczyciele, społeczność szkolna podziękowała pani Danucie Podejma odchodzącej na emeryturę za długoletnią pracę na stanowisku księgowej. Głos zabrał także Wójt Gminy Trzcinica pan Grzegorz Hadzik życząc uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły powodzenia w nowym roku szkolnym.

          • Jakub Siwa mistrzem w grze na rogu myśliwskim.

            Uczeń naszej szkoły Jakub Siwa z kl VI już wcześniej dał nam się poznać jako posiadający dość nietypowe zaintresowania, a mianowicie Kuba gra na rogu myśliwskim. W tym roku po raz kolejny zaprezentował swoje umiejętności w kilku konkursach. I tak:
            18.05 odbył się IX Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej w Koszęcinie gdzie zajął I miejsce w kat D solowej i I miejsce w kat zespołowej,
            25.05 na VI Międzynarodowym Festiwalu KulturyLeśnej i Łowieckiej w Gołuchowie zdobył II miejsce jako solista a tydzień później 01.06 w XVIII Konkursie Sygnalistów Myśliwskich o "Kryształowy Róg" w Świdnicy zajął II miejsce.
            W dniach 7-9 czerwca Kuba wziął udział w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w Goraju, gdzie w klasyfikacji regionalnej zdobył I miejsce. Warto nadmienić, że jest on również członkiem zespołu muzycznego Artes z Bralina a jako jedyny z naszej gminy a drugi naszym powiecie w wieku szkolnym posiada umiejetności gry na tym instrumencie. Trzymamy kciuki w następnych konkursach i życzymy powodzenia.

          • Dzień Spotru

            ,,Dzień sportu" uważamy za bardzo udany! Było gorąco, ale wytrwale walczyliśmy. Nie brakowało również emocji podczas wielu zabaw i gier. Odbyły się także mecze piłki nożnej pod opieką Pana Adama Żłobińskiego, a wyniki przedstawiamy poniżej:Kat. kl. IV-VII miejsce - kl. IVII miejsce - kl. VIII miejsce - kl. VIKat. kl. VII-VIII i III gimnazjumI miejsce - kl. III gim.II miejsce - kl. VIIIIII miejsce - kl. VII. Dziękujemy bardzo Pani Małgorzacie Drzazdze i Pani Dorocie Cłapie za zorganizowanie już kolejnego Dnia Sportu.

          • Zielona Szkoła w Głazie.

            Uczniowie klasy II i III SP wzięli udział w turnusie zielonej szkoły. Od 7 do 8 czerwca miło spędzali czas w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Wspólne gry, zabawy, wędrówki po lesie, przejażdżki konne, pobyt nad wodą, ognisko czy dyskoteka były okazją do lepszego poznania się, a także sprawdzenia swojej samodzielności. Udało się! Uczniowie wrócili pełni wrażeń, w dobrych humorach, a przede wszystkim bogatsi o nowe przeżycia i emocje

          • Święto Szkoły - Dzień Patrona

            4 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona.
            Uroczystość rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej. Eucharystię uświetnił nasz szkolny Chór Violino pod przewodnictwem Pani Danuty Wieczorek. Następnie na sali gimnastycznej oglądaliśmy piękne przedstawienie przygotowane przez Panią Magdalenę Skórę wraz z uczniami klas: VI, VII, VIII oraz III gim. Zaproszenie przyjęli byli pracownicy Zespołu Szkół w Laskach, sołtysi oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Trzcinicy Pan Wójt Grzegorz Hadzik i Sekretarz Pani Renata Ciemny. Podczas akademii Pani Dyrektor Hanna Smyrek wręczyła Krzysztofowi Jeżowi wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” oraz dyplomy podziękowania z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia dla członków i opiekunów Drużyny Jana Pawła II. Pani Bożena Krzyżańska podarowała naszej szkole portret patrona wykonany ściegiem krzyżykowym. Po części artystycznej zaproszeni goście oglądali wystawy okolicznościowe przygotowane przez bibliotekę szkolną pod kierownictwem Pani Renaty Marczak.

          • XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II.

            Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II. Otwarcia dokonał Pan wicedyrektor Piotr Czarnasiak. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 40 uczestników. Każdy zaprezentował dwa utwory.

            Oto wyniki:
            Kategoria IV-VI SP:
            I miejsce: Iga Rogowska-SP nr 3 Kępno
            II miejsce: Alicja Wylęga-SP Łęka Mroczeńska
            III miejsce: Łukasz Papiór-SP Trzcinica
            Wyróżnienie: Kacper Rabiega-SP Baranów
            Kategoria VII-VIII i III gimnazjum:
            I miejsce: Wiktoria Gniłka-SP Drożki
            II miejsce: Wiktoria Bielińska-SP Laski
            III miejsce: Zuzanna Bollin-SP nr 3 Kępno
            Wyróżnienie: Maja Najdek-SP nr 1 Kępno
            Na scenie zaprezentowali się również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupi, Wieruszowie i Ostrowie Wielkopolskim. Nagrody ufundował Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, a wręczyła je Pani Sekretarz Renata Ciemny. Nad przebiegiem czuwali organizatorzy Pani Magdalena Skóra i Pani Renata Marczak. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy występu.

          • Mała Gminna Olimpiada Matematyczna

            W Gminnej Małej Olimpiadzie Matematycznej, wzięło udział dwanaścioro uczniów klas II ze szkół w Trzcinicy i Laskach. Otwarcia konkursu dokonała dyrektor Hanna Smyrek, która powitała wszystkich życząc małym matematykom powodzenia. Głos zabrał także Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik - fundator nagród. Przekazał uczniom słowa wsparcia i gratulacje. W ciągu godziny dzieci rozwiązywały zadania matematyczne wymagające sprawności rachunkowej i logicznego myślenia.
            Oto wyniki naszych uczniów:
            I miejsce: Martyna Laske i Milena Mikołajczyk
            III miejsce: Grzegorz Jeż

            Wspaniale spisali się również pozostali: Wiktor Biczysko, Paulina Wróbel i Julia Trzeciak. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową, a laureaci gry planszowe. Do zobaczenia za rok.

          • Wycieczka do Wadowic i Krakowa.

            W dniach 22-23.05 odbyła się wycieczka do Krakowa i Wadowic. Wzięły w niej udział klasy VI-VIII. W Wadowicach uczniowie odwiedzili Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II i smakowali kremówki, a w Wieliczce Kopalnie Soli. Dzień drugi spędzili w deszczowym Krakowie. Zwiedzili Wawel, Collegium Maius, Sukiennice, dużo miejsc związanych z naszym patronem, m.in. katedrę i okno papieskie oraz podziemia Rynku. Wszyscy z uśmiechem wrócili do domu.

          • Wyjazd na Euroweek.

            W dniach od 9 do 13 maja uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w programie ,,Euroweek - Szkoła Liderów". Wolontariusze z całego świata w ciekawy sposób przedstawili w języku angielskim kulturę i tradycję krajów, z których pochodzą m.in. Maksyku, Myanmy oraz Kenii. Poruszali również problemy współczesnego świata, które to uczestnicy warsztatów w kreatywny sposób mieli rozwiązać. W ostatni dzień starsi uczniowie mieli za zadanie przedstawić historię naszego kraju oraz zaprezentować nasz taniec narodowy - polonez. Po cudownej zabawie nadszedł czas na zakończenie EuroWeek’u, na którym nie zabrakło wylanych łez. Wszyscy naprawdę świetnie się bawili i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się jeszcze więcej chętnych.

          • Spotkanie z Piotrem Wieczorkiem - Przewodniczącym Kępińskiego Koła Literatów Polskich

            Piotr Wieczorkek - poeta, harcerz, przewodniczący Kępińskiego  Koła Literatów Polskich.

            W bibliotece szkolnej odbyło się sympatyczne spotkanie z Panem Piotrem Wieczorkiem, poetą,  lokalnym twórcą, harcerzem. Pan Piotr Wieczorek w bardzo pasjonujący sposób opowiadał o swojej poetyckiej twórczości oraz przygodą z harcerstwem, która trwa do dziś. Autor prezentował swoje wiersze, czytał, a także odpowiadał na liczne pytania uczniów klas V a, b zgromadzonych w bibliotece. Wiele z tych wierszy  autor przekazał do biblioteki szkolnej. Ponadto opowiadając o harcerstwie w jego życiu, prezentował liczne akcesoria harcerskie oraz kronikę. Uczniowie, którzy ładnie czytają, zostali zaproszeni do czytania wierszy autora. Byli to: Martyna Hojeńska, Olga Muszalska oraz Julita Grzesińska. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem ze strony Dyrekcji Pana Piotra Czarnasiaka oraz wspólnym  pamiątkowym zdjęciem a przygotowała je biblioteka szkolna wraz z członkami Koła Literackiego: Leną Grycman, Olgą Muszalską, Julitą Grzesińską, Patrykiem Bakalarzem, Martyną Hojeńską.

          • Podsumowanie miesiąca przyrodniczego, Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

            Podsumowanie miesiąca przyrodniczego. Tak prezentują się wyniki następujących konkursów:
            ,,Znam drzewa i krzewy Polski”
            I miejsce - Jakub Kominek
            II miejsce - Martyna Namyślak
            III miejsce - Bartosz Baum
            ,,Mistrz zamiany jednostek”
            I miejsce - Krzysztof Żłobiński i Mikołaj Rogaliński
            II miejsce - Mateusz Wielgosz
            III miejsce - Krystian Stryjakiewicz
            ,,Przyrodnicza liga zadaniowa”
            I miejsce - Wiktoria Tomalik
            II miejsce - Mikołaj Stanisławski
            III miejsce - Jagoda Paduch i Emilia Zimoch
            ,,Potyczki geograficzne”
            I miejsce - Tobiasz Kania
            II miejsce - Lena Grycman
            III miejsce - Jacek Ertel
            ,,Krzyżówki geograficzne”
            I miejsce - Róża Giel
            II miejsce - Oliwia Laske
            III miejsce - Kalina Zimoch
            ,,Chemografy” Paulina Tomalik, Dominika Smyrek, Emilia Zimoch, Tobiasz Piasecki, Aleksandra Grześniak, Agata Wyrembek
            ,,Wystawa o lesie” Jakub Siwa i Wiktor Żłobiński.
            Przygotowanie i przeprowadzenie obserwacji mikroskopowych: Zofia Bogacz, Maja Maciejewska, Oliwia Laske, Lena Grycman, Amelia Dumin, Bartosz Baum, Fabian Paduch, Arkadiusz Mikołajczyk i Jakub Kominek
            ,,Palić czy nie palić oto jest pytanie”
            I miejsce - Martyna Namyślak
            II miejsce - Maja Grycman i Lena Nawrot
            III miejsce - Filip Biczysko
            Wojewódzki Konkurs Astronomiczny
            IV miejsce - Andżelika Zimoch
            VI miejsce - Dominika Smyrek
            IX miejsce - Weronika Czaja
            Miesiąc przyrodniczy w naszej szkole odbywał się pod opieką Pani Ewy Mikołajczyk, Pani Grażyny Kłoczaniuk i Pani Aliny Gawlik.Serdecznie wszystkim gratulujemy!

          • Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja został przygotowany przez klasę 7 wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Cłapą. Przy tej okazji Pan Wójt Grzegorz Hadzik wraz z Panią Dyrektor Hanną Smyrek wręczyli nagrody za udział w dwóch konkursach plastycznych organizowanych przez Gminę Trzcinica. Pierwszy z nich "KONSTYTUCJA 3 MAJA oczami małego artysty" przeznaczony był dla uczniów klas IV-VIII i 3gim. Oto wyniki: Klasy IV- VIII:
            III miejsce Lena Nawrot
            Wyróżnienie Jakub Siwa
            III gim:
            I miejsce - Andżelika Zimoch
            Drugi konkurs pod hasłem "Wiwat Maj 3 Maj" skierowany był do przedszkolaków i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
            I miejsce - Lena Pawlik
            III miejsce - Julia Ciura
            Wyróżnienie - Marta Skiba
            Klasy I-III:
            I miejsce - Milena Mikołajczyk
            II miejsce - Magdalena Parzonka
            III miejsce - Szymon Banaś
            Wyróżnienia - Zofia Grycman, Kuba Pastusiak.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!