W Mielęcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Zawodnicy musieli zmierzyć się z leśnymi trasami o różnych długościach w zależności od kategorii wiekowych. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg - GRATULUJEMY.
Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:
Zofia Gość - II miejsce
Karol Woźniak - II miejsce
Piotr Mikisz - II miejsce
Jacek Ertel - IV miejsce indywidualnie
III miejsce drużynowo: Karol Woźniak, Fabian Napierała, Wiktor Lorenc, Miłosz Nawrot, Bogumił Kłodnicki, Jan Bonczol, Maja Grycman
lV miejsce drużynowo: Julia Sarnat, Amelia Sołtysiak, Róża Giel, Oliwia Laske,
lV miejsce drużynowo: Piotr Mikisz, Nikodem Zimoch, Jakub Dudziak, Fabian Paduch, Arkadiusz Mikołajczyk
V miejsce zdobyli chłopcy z gimnazjum w składzie: Jacek Ertel, Patryk Wróbel, Tobiasz Kania, Krystian Stryjakiewicz i Oskar Kubera
Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych
XII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej „Wiersze Marcina Brykczyńskiego”
W Zespole Szkół w Trzcinicy dla uczniów szkoły podstawowej odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej „Wiersze Marcina Brykczyńskiego”.
Oto wyniki naszych uczniów:
Uczniowie klas I:
I miejsce - Zofia Zimoch
II miejsce - Radosław Grabowski
III miejsce - Maja Sołtysiak
Uczniowie klas II i III:
I miejsce - Paulina Wróbel
II miejsce - Martyna Laske
III miejsce - Zofia Grycman
Do konkursu przygotowały uczniów: Pani Wiesława Trzęsicka, Pani Honorata Bieda, Pani Monika Bartkowiak oraz Pani Bożena Jokiel. Serdecznie gratulujemy zwycięzcomWyniki gminnego konkursu plastycznego pt. "Ilustracje do utworów Marcina Brykczyńskiego".
Przedszkole:
I miejsce - Oliwia Trzęsicka, Lena Pawlik
II miejsce - Zuzanna Cieślak
III miejsce - Anna DiachenkoSzkoła Podstawowa:
I miejsce - Zuzanna Tomalik
II miejsce - Krystian Baum, Marcel Treliński
III miejsce - Kamil SzajdakWyróżnienie: Anna Jeż
Doradztwo Zawodowe
W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas VIII i III gimnazjum. Gościliśmy doradcę zawodowego Panią Aleksandrę Gruszkę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie, która prowadziła warsztaty pt.„Sztuka wyznaczania celów życiowych”. Z Panią Żanetą Panek z Powiatowego Urzędu Pracy spotkaliśmy się na warsztatach pt.„Moja kariera-zawód i edukacja”. Serdecznie dziękujemy Paniom za przydatne wskazówki i przekazaną wiedzę, a Pani Gabrieli Rachel-Nowak za zorganizowanie spotkań.
Kolejne fascynujące spotkanie odbyło się z Panem Andrzejem Lipińskim - były żołnierz zawodowy, starszy chorąży sztabowy. W swojej służbie zawodowej z 28-letnim stażem pełnił między innymi służbę w jednostkach specjalnych tj. jako komandos w Jednostce Komandosów w Lublińcu, a także jako specjalista w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Gliwicach w strukturach „MP” Military Police Komendy Głównej ŻW w Warszawie. Dowiedzieliśmy się jak wygląda struktura pracy żołnierza zawodowego w jednostkach specjalnych Sił Zbrojnych RP oraz w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju. Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Pani Joanny Jenda.
129 kwietnia 2019r. odbyły się warsztaty dla uczniów klasy III gimnazjum prowadzone przez doradcę zawodowego Panią Adriannę Poznańską z Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Na warsztatach poruszane były tematy związane z wartościami jakie są ważne dla uczniów oraz wpływie na decyzje zawodowe. Podczas zajęć rozważano czynniki wyboru zawodu. Analizowano specyfikę kształcenia w poszczególnych typach szkól ponadgimnazjalnych w odniesieniu do predyspozycji zawodowych uczniów.
07 maja 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z absolwentami. Podczas spotkania nasi absolwenci dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z nową szkołą. Opowiadali o radzeniu sobie w nowych dla nich sytuacjach, o tym co ich w nowej szkole zaskoczyło, o wybranych przez siebie ścieżkach edukacyjnych. Radzili naszym uczniom czym mają się kierować wybierając nową szkołę.
Celem spotkania było zachęcenie uczniów do pracy nad własnym rozwojem.
Dziękujemy absolwentom za przybycie.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” - etap gminny
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy pożarom” - etap gminny. Uczestnicy konkursu w swoich pracach ukazali różnorodność i wszechstronność działań profilaktycznych oraz działalność strażaków. Powołana komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace w poszczególnych grupach wiekowych.
Oto wyniki:
Przedszkole:
I miejsce - Tobiasz Rabiega, Wiktoria Nawrocka,
II miejsce - Marika Czekała, Lena Powroźnik
III miejsce - Jakub Dumin
Wyróżnienie - Zofia Gnacy
I-III SP:
Wyróżnienie - Marcel Treliński
IV-VIII SP:
I miejsce - Aleksandra Pogoda
II miejsce - Maja Grycman
III miejsce - Wiktoria Tomalik, Lena Przybylska
Nagrody wręczyli: Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Prezes Gminny OSP Krzysztof Waloszczyk, Pracownica UG Pani Donata Gawlik i Pani Dyrektor ZS w Laskach Hanna Smyrek.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy
W sobotę 16 marca na sali OSP w Piotrówce odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę w kategorii 4-6 reprezentowała Lena Nawrot, która zajęła II miejsce. W kategorii 7,8,3 gim IV miejsce zajęła Dominika Smyrek, oraz V miejsce zajęła Andżelika Zimoch.Serdecznie gratulujemy laureatom.
Akcja wyślij pączka do Afryki 2019
Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II postanowili nieść pomoc osieroconym dzieciom z Republiki Środkowej Afryki i Czadu. Wzięli udział w akcji ,,Wyślij pączka do Afryki”. Jest ona prowadzona przez misjonarzy – Braci Kapucynów, w okresie od tłustego czwartku aż do Świąt Wielkanocnych. Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, który kilka razy gościł w naszej szkole w minionych latach. Obecnie pracuje na misjach i pomaga dzieciom w Afryce. W tym roku do akcji po raz kolejny włączyła się Drużyna Jana Pawła II.
6Członkowie drużyny upiekli ciasteczka i przygotowali mini tortille, a dochód ze sprzedaży przekazali na konto fundacji. Bracia misjonarze dzięki środkom uzyskanym z tej akcji mogą przeprowadzić szereg projektów takich jak:
- pożywianie osieroconych dzieci,
- leczenie osób niepełnosprawnych,
- budowa studni głębinowych,
- budowa szkoły,
- remont kaplicy,
- nauka szycia dla dziewcząt itd.Szczegółowy opis wszystkich projektów możemy znaleźć na stronie „pączek kapucyni”.
Udział w tej akcji był naszym konkretnym czynem miłosierdzia w czasie szkolnych rekolekcji wielkopostnych, które trwały od 11-13 marca.
Szkolne rekolekcje - dobrze przeżyty czas
26Jak co roku w okresie Wielkiego Postu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Trwały od 11.03 – 13.03.2019 r. celem, ich było jak najlepsze przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych. Ćwiczenia rekolekcyjne odbywały się w szkole i w kościele. Część szkolna obfitowała w różnego rodzaju zajęcia, które były prowadzone w zespołach klasowych, gdzie poznawano takie wartości jak miłość, przyjaźń. Uczniowie oglądali również filmy przedstawiające postać św. Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły. W środę 13 marca uczniowie klas od IV –VIII i III gimnazjum rywalizowali w Konkursie Biblijnym. Nagrody książkowe ufundował ks. proboszcz. W tym dniu była przeprowadzona również akcja „Wyślij pączka do Afryki”.
Każdego dnia spotykaliśmy się w kościele na wspólnej Eucharystii. Rekolekcje głosił ks. Karol Hojeński wraz z zespołem muzycznym. Podczas nauk rekolekcyjnych omawiane były trzy postacie - bł. Laura Wikunia, św. Dominik Sawio, św. Jose Sanchez del Rio. Ksiądz Karol w sposób prosty a zarazem interesujący omówił życiorysy młodych świętych wykorzystując do tego plansze i inne pomoce. Ogromna radość i pozytywna energia wypływała z piosenek religijnych ilustrowanych ruchem. Podczas Mszy świętej młodzież z Drużyny Jana Pawła II brała czynny udział przygotowując liturgię słowa Bożego oraz modlitwy: różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Drogę Krzyżową pod opieką katechety Ryszarda Macieja.
Za dobrze przeżyty czas rekolekcji składamy serdeczne podziękowania ks. Karolowi i Jego zespołowi oraz pasterzowi parafii Laski ks. Rafałowi Czmyrowi.Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach.
V Międzygminny Konkurs Grafiki Komputerowej klas II i III SP
9Dnia 7 marca w naszej szkole odbył się V Międzygminny Konkurs Grafiki Komputerowej klas II i III SP. Organizatorkami konkursu były panie Wiesława Trzęsicka i Danuta Wieczorek. W tym roku szkolnym brało udział sześć szkół z trzech gmin: SP Drożki, SP Rychtal, SP Wielki Buczek, SP Bralin, SP Trzcinica i SP Laski. Zadaniem uczniów, podczas konkursu, było wykonanie takiej samej pracy graficznej w programie Paint jaką wykonali pod okiem opiekuna w swojej placówce i zgłosili na konkurs. Tematem tegorocznego konkursu była „Moja ulubiona postać książkowa”.
Komisja w składzie: Danuta Wieczork - przewodnicząca, Karolina Żłobińska - pracownik Urzędu Gminy Trzcinica, Katarzyna Banaś - przedstawiciel Rady Rodziców oraz Wiesława Trzęsicka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, wyłoniła następujących zwycięzców.
I miejsce - Milena Mikołajczyk (SP Laski - opiekun Monika Bartkowiak),
II miejsce - Aleksandra Grygier (SP Trzcinica - opiekun Urszula Jokiel),
III miejsce - Kacper Misiak (SP Bralin - opiekun Krystyna Hołoś),
Wyróżnienie - Martyna Laske (SP Laski - opiekun Monika Bartkowiak).Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok :)
Gminne Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej
W sali OSP w Wodzicznej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom''.
Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
- Lena Nawrot miejsce I (kategoria klas 4-6SP)
- Julita Grzesińska miejsce III (kategoria klas 4-6SP)
- Andżelika Zimoch miejsce I (kategoria klas 7, 8, 3Gim)
- Dominika Smyrek miejsce II (kategoria klas 7, 8, 3Gim)
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.5
MIESIĄC KODOWANIA
29Miesiąc styczeń i luty przebiegał w szkole pod hasłem "Miesiąc Kodowania". W tę inisjatywę bardzo prężnie zaangażowała się grupa uczniów działająca w Lokalnym Klubie Kodowania. Wszystko zaczęło się od udziału w kolejnej III Edycji Programu "Naucz się z nami budować roboty".
Następnym wydarzeniem była zorganizowana po raz pierwszy w szkole "Noc w szkole" pod hasłem Godzina Kodowania.
Podczas miesiąca informatycznego uczniowie z LKK zorganizowali dla swoich kolegów stoiska z ciekawymi zagadkami, dopasowaniami informatycznym, szyfrem Cezara, quizem w Kahoota.
Ta forma spędzenia przerwy śródlekcyjnej spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.Podczas zajęć lekcyjnych zorganizowane zostały integracyjne lekcje informatyczne podczas których uczniowie starsi z klasy 5SP, pod okiem nauczyciela uczyli dzieci młodsze z klasy 1SP minn. programowania w Scratchu na komputerze oraz na tablecie w systemie operacyjnym Android.
Braliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach której na lekcjach informatyki oraz w domu młodzież realizowała kurs e-learningowy "Misja: Bezpieczny intertnet" na stronie sieciaki.pl.
Na zakończenie miesiąca informatycznego uczniowie Dawid Wyrwa oraz Oliwier Antoniak z klasy 3Gim zaangażowali się w zorganizowanie Turnieju Gier w Warcaby i Szachy. Uczniowie bardzo licznie przystąpili do rywalizacji, której towarzyszyły bardzo pozytywne emocje. Oczywiście każdy marzył, aby zostać królem gier planszowych. O to wyniki:
Szachy kategoria SP:
I miejsce - Bogumił Kłodnicki
II miejsce - Arek Mikołajczyk
III miejsce - Kuba PilarczykSzachy kategoria 7 - 3 gim:
I miejsce - Krystian Stryjakiewicz
II miejsce - Emilia Żłobińska
III miejsce - Maciej PorembaWarcaby kategoria SP:
I miejsce - Fabian Paduch
II miejsce - Martyna Hojeńska
III miejsce - Zosia GośćWarcaby kategoria 7 - 3gim:
I miejsce - Natan Rabiega
II miejsce - Roksana Żłobińska
III miejsce - Mikołaj Rogaliński
Gry planszowe są doskonałą formą spędzania przerw międzylekcyjnych. Serdecznie gratulujemy!
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie miesiąca informatycznego - koordynator Danuta Wieczorek.
Doradztwo zawodowe - wizyta doradcy zawodowego i adwokata
8W marcu w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego odbyły się warsztaty dla klas VIII i III gimnazjum. Gościliśmy doradcę zawodowego Panią Aleksandrę Gruszkę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie, która prowadziła warsztaty pt.„Sztuka wyznaczania celów życiowych”.
Z Panią Żanetą Panek z Powiatowego Urzędu Pracy spotkaliśmy się na warsztatach pt.„Moja kariera-zawód i edukacja”. Serdecznie dziękujemy Paniom za przydatne wskazówki i przekazaną wiedzę, a Pani Gabrieli Rachel-Nowak za zorganizowanie spotkań.W lutym w naszej szkole gościliśmy Panią Mecenas Joannę Jędrzejak oraz Pana Artura Dembnego. Adwokaci prowadzili szkolenia we wszystkich klasa i grupach przedszkolnych. Mecenasi przyjechali na zaproszenie Pana w-ce Dyrektora Piotra Czarnasiaka, aby przybliżyć naszym uczniom i dzieciom zawód adwokata.
Nasi podopieczni chętnie uczestniczyli w zajęciach. Zadawali pytania i dopytywali na czym ten zawód polega. Mecenasi pomogli rozstrzygnąć różne kwestie prawne nurtujące naszych uczniów.
Laureaci VI Powiatowego Konkursu Umiejętności ,,Sprawni w przyszłym zawodzie"
11 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie odbył się konkurs pod hasłem „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Ekipa z klasy III gimnazjum w składzie Weronika Czaja, Emilii Żłobińska, Michał Żurawa i Krzysztof Żłobiński zajęła II miejsce. Opiekunem uczniów była p. Gabrieli Rachel- Nowak. Nasi laureaci otrzymali nagrodę w postaci drukarki, którą przekazali na ręce pani Dyrektor Hanny Smyrek. Raz jeszcze gratulujemy :)
Ogólnopolski Konkurs Strażacki "Zapobiegajmy Pożarom" - etap gminny
6W Urzędzie Gminy Trzcinica odbyło się podsumowanie etapu gminnego ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Zapobiegajmy pożarom”. Na eliminacje gminne zgłoszono 109 prac uczniów Zespołu Szkół w Laskach i Zespołu Szkół w Trzcinicy. Wyróżnione prace zakwalifikowano na eliminacje powiatowe.
Prace oceniała komisja w składzie: Prezes Gminny OSP Krzysztof Waloszczyk oraz pracownicy UG Trzcinica: Donata Gawlik, Zofia Kwaśniak, Justyna Muszalska i Agata Długaszewska.
Z naszej szkoły nagrody przyznano:
Grupa I Przedszkola: I Miejsce - Tobiasz Rabiega, Wiktoria Nawrocka
II Miejsce- Marika Czekała, Lena Powroźnik,
III Miejsce- Jakub Dumin,
Wyróżnienie:- Zofia Gnacy,
Grupa II Szkoła Podstawowa Klasy I-III: Wyróżnienie - Marcel Treliński,
Grupa III Szkoła podstawowa Klasy IV-VIII:
I Miejsce - Aleksandra PogodaII Miejsce- Maja Grycman,
III Miejsce- Wiktoria Tomalik, Lena Przybylska
Nagrody wręczyli: Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Prezes Gminny OSP Krzysztof Waloszczyk, Pracownica UG Pani Donata Gawlik i Pani Dyrektor ZS w Laskach Hanna Smyrek. Zwycięzcy oraz uczestnicy eliminacji gminnych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika.
więcej informacji: www.trzcinica.com
Noc w szkole :) w ramach miesiąca kodowania.
2W styczniowy piątkowy wieczór grupa przyjaciół z klasy 5 i 6 działająca w Lokalnym Klubie Kodowania, przybyła ponownie do swojej szkoły by spędzić w niej "Noc w Szkole" :). Podczas tego wydarzenia kulturalno - dydaktycznego włączyliśmy się w inicjatywę Godzina Kodowania, która jest światowym ruchem Tygodnia Edukacji Informatycznej i Code.org. Tej nocy uczniowie programowali na platformie code.org oraz w środowisku Scratchu. Programowali na dywanie jak również rywalizowali w grach planszowych. Inicjatorem wydarzenia była p. Danuta Wieczorek - opiekun klubowiczów.
Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek w Trzcinicy
46 stycznia 2019 roku w kościele p. w. św. Stanisława Biskupa męczennika w Trzcinicy odbył się VII Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Wszystkich zgromadzonych powitał Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik wraz z Księdzem Proboszczem Wiesławem Cieplikiem. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór z Trzcinicy pod kierunkiem Pani Renaty Adamskiej, natomiast zakończył Chór „Violino” z Lasek pod przewodnictwem Pani Danuty Wieczorek. Uroczystość uświetniły występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Trzcinicy oraz Zespołu Szkół w Laskach. Każdy uczestnik festiwalu otrzymał upominek w postaci aniołka oraz pamiątkowy dyplom. Na zakończenie wspólnie odśpiewano kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Naszą szkołę reprezentowali:
Kategoria przedszkole: Wiktoria Skiba, Oliwia Trzęsicka, Oliwia Wiśniewska, Oliwia Maryniak-Stodolska, Wiktoria Nawrocka, Nadia Sołtysiak, Marta Skiba, Wojciech Nawrot, Filip Lubojański, Olga NawrotKategoria 1-3SP: Iga Mikołajczyk, Kamila Kłodnicka, Maja Sołtysiak, Zofia Zimoch, Jakub Hofman, Joanna Żłobińska
Kategoria 4-6SP: Patryk Bakalarz, Aleksandra Fiołka, Maja Sanderska
Kategoria 7SP - 3 Gim: Wiktoria Bielińska
więcej informacji na stronie: www.trzcinica.com, www.radiosud.pl, www.powiatowy.pl
Karma i koce dla "Schroniska dla bezdomnych zwierząt AZYL ZOO"
2W miesiącu grudniu w naszej szkole trwała zbiórka karmy i koców dla zwierząt ze „Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Niedźwiedziu”. Uczniowie naszej szkoły bardzo mocno zaangażowali się w całe przedsięwzięcie. Zebraliśmy prawie 400kg karmy, koce, miski i zabawki, które wczoraj przekazaliśmy do schroniska. Na zdjęciu znajdują się wszyscy uczniowie, którzy włączyli się do akcji oraz Samorząd Uczniowski koordynujący działania wraz z opiekunem p. Magdaleną Skóra. W imieniu zwierząt serdecznie dziękujemy każdemu, kto włączył się w tę szlachetną akcję
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
2Dnia 18 grudnia 2018 odbyło się wydarzenie czytelnicze, na którym podsumowano realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zaprezentowano wyniki projektów czytelniczych, które wszystkie klasy realizowały w miesiącach X-XII na podstawie zakupionych książek do biblioteki i wypożyczalni. Przedstawiono także inne działania zrealizowane w ramach Programu, np. zaprezentowano sport czytelniczy pod hasłem "Czytaj książki, będziesz wielki". Odbyło się również losowanie nagród książkowych w ramach głosowania na najchętniej wypożyczaną książkę z biblioteki szkolnej. Na zakończenie teatrzyk Szkolny "Jak Się Patrzy" zaprezentował przedstawienie pt. "Fantazja". Spotkanie przygotowała biblioteka szkolna p. Renata Marczak
Koncert Kolęd Chórów Południowej Wielkopolski w Ostrowie Wielkopolskim
214 grudnia chór Violino brał udział w Koncercie Kolęd Chórów Południowej Wielkopolski. Ten przepiękny grudniowy koncert odbył się w synagodze ostrowskiej, która należy do najpiękniejszych tego typu bożnic w Europie. Zespół zaśpiewał 2 kolędy 'Adeste Fideles'' oraz "Kolędowy czas". W trakcie koncertu nie zabrakło również wspólnego muzykowania które poprowadziły koordynatorki Klaudia Szubert - skrzypce oraz Aleksandra Wojtaszek - fortepian. Chóry zaśpiewały dwie przepiękne polskie kolędy "Przybieżelu do Betlejem" oraz Pójdźmy wszyscy do stajenki". Występ w Ostrowie Wlkp. zakończył kolejną edycję programu Śpiewająca Polska 2018.
W miesiącu grudniu chórzyści uczestniczyli w spotkaniu, zorganizowanym w ramach programu Śpiewająca Polska z Panią Barbarą Tritt - solistką, flecistką, pedagogiem związanym z poznańską Akademią Muzyczną im. I. J. Paderewskiego. Pani Barbarze bardzo dziękujemy za cenne wskazówki wokalne:)
Rok 2018 chórzyści zakończyli wspólnym spotkaniem wigilijnym z opłatkiem oraz tradycyjnym już barszczem. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd.
Dziękuję Wam za piękny śpiew i radość którą rozsyłacie wszędzie gdzie tylkosi się da :)
Opiekun Danka Wieczorek
III Edycji Programu „Naucz się z nami budować roboty”.
W dniach od 26 listopada do 7 grudnia nasza szkoła uczestniczyła w III Edycji Programu „Naucz się z nami budować roboty”. By wygrać cenne nagrody należało oddać codziennie głos - sms na platformie http://szkolamalegoinzyniera.pl.
13 szkół z największa ilością głosów otrzymało niepowtarzalny zestaw nagród do nauk ścisłych a w szczególności programowania. Ostatecznie nasza szkoła uplasowała się na 40 miejscu z liczbą głosów – 1957. Do programu zgłosiły się 132 szkoły z województwa wielkopolskiego.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za każdy oddany głos a młodzieży, dzieciom, rodzicom za niesamowite zaangażowanie.
Z niecierpliwością czekamy na kolejna IV edycję. :)
Laureat konkursu plastycznego "Mój wymarzony zawód"
Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Mój wymarzony zawód" zorganizowanym przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Zadaniem dzieci było zinterpretowanie plastyczne tego, czym chciałyby zajmować się w przyszłości. Jury spośród 650 prac wybrało 71, które zostały wyróżnione. Wśród laureatów znalazł się Kamil Szajdak, uczeń II klasy, który przedstawił pracę rolnika. 10 grudnia odbyła się w Kaliszu uroczysta gala wręczenia nagród. Kamil otrzymał dyplom i upominki z rąk Świętego Mikołaja oraz Pani Marzeny Wodzińskiej członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
,,W DRODZE DO BETLEJEM"
,,W DRODZE DO BETLEJEM"
Pod takim hasłem odbyły się Jasełka inne niż zazwyczaj.
Uczniowie klasy III przypomnieli o wartościach, którymi powinniśmy się kierować w naszym życiu, o czym często zapominamy i których nie doceniamy. Całości dopełnił pięknym śpiewem chór szkolny ,,Violino" wraz z solistami. Finałem inscenizacji był taniec z lampionami "Noe".
Zasady Pierwszej Pomocy
Uczniowie klas I-III oraz klasy VIII mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy❣️ Ratownik medyczny pan Łukasz Grycman w sposób praktyczny pokazał uczniom jak należy się zachować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu😊 Panu Łukaszowi bardzo dziękujemy za wartościowe zajęcia i okazaną życzliwość
Wigilijna Noc w szkole chóru Violino
Wigilijna Noc w szkole chóru Violino to niezwykłe spotkanie przyjaciółek, koleżanek, grupy rówieśniczej. Noc długo wyczekiwana, pełną emocji i wyjątkową w swojej okazałości.
11Z piątku na sobotę, zespół zasiadł przy wspólnie przygotowanym wigilijnym stole. Były paluszki rybne, krokiety, babeczki, ciasteczka, dwa serniki, oranżada, pierogi, uszka, barszcz, pierniki, cukierki…
Tej nocy tradycyjnie czytaliśmy Pismo Święte, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Były cudne prezenty🎅, mnóstwo energii z piłką, szukanie się nocą oraz mam talent. Już dziś czekamy na kolejną taką noc☺️. Nad wszystkim czuwały opiekunki Pani Danka i Pani Honorata.
Życzymy Wszystkim Radosnych Ciepłych Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia🥰
i Szczęśliwego Nowego Roku 2025
Strażacki Konkurs Plastyczny ,,Ziemia Woda Powietrze - Strażacy na straży środowiska” - etap gminny - wyniki.
12 grudnia w świątecznej atmosferze miało miejsce wręczenie nagród, uczniom naszej szkoły w Strażackim Konkursie Plastycznym ,,Ziemia Woda Powietrze - Strażacy na straży środowiska” - etap gminny.
Wójt Grzegorz Hadzik wraz z Tomaszem Kulakiem wiceprezesem Zarządu Gminnego ZOSPRP oraz Zbigniewem Grześniakiem wiceprezesem Zarządu Gminnego ZOSPRP wręczyli nagrody w kategorii klas I-IV oraz V-VIII.
GMINNY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
12 grudnia w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych.
Wzięło w nim udział 29 uczniów ze szkół podstawowych w Laskach i Trzcinicy.
Występy uczestników oceniało jury w składzie: Andrzej Ciurys – organista i nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej, Łukasz Lipieta organista w Parafii św. Marcina w Kępnie, dyrygent kępińskiego Chóru Męskiego Cantamus oraz dyrygent Chóru Per Quattro Voci - oraz Anna Bielińska – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy.
Akcja charytatywna dla Domu Dziecka w Lasowicach
Pragniemy poInformować, że podsumowaliśmy akcję zbiórki na Dom Dziecka w Lasowicach.
Wraz z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Laskach - udało nam się zebrać kwotę 2025,60 zł.Za co zakupiliśmy: dwie deski do pływania za kwotę 1593,55 zł resztę kwoty 432,05 zł dołożyliśmy do roweru Ponadto udało nam się zebrać słodycze, soczki i akcesoria wędkarskie.
Raz jeszcze dziękujemy każdemu kto włączył się do akcji.
Mikołajki i akcja charytatywna
Ach! Co to był za dzień!!!
Święty Mikołaj rozdał wszystkim słodki upominek a uczniowie tego dnaia wspólnie ubierali choinki🎄😊 Każdy uczeń zawieszał swoją ozdobę na wspólnej szkolnej choince❣️ Atmosferę uzupełniła świąteczna muzyka🙂🌲🌲
Miłym gościem okazał się Pan Wójt Grzegorz Hadzik, który wraz z Panią Sekretarz Aleksandrą Fusek zostawili dla nas torbę pełną cukierków😋
To był dzień pełen wrażeń☺️💗💗
Dziękujemy Radzie Rodziców za słodką niespodziankę oraz wszystkim, którzy upiekli słodkości na kiermasz, z którego dochód przekazany został na Dom Dziecka w Lasowicach.
Mikołajkowe wycieczki w grudniu
- 5 grudnia z okazji mikołajek klasy V i VI uczestniczyły w wycieczce do Opola na spektakl pt. ,,Podróż za jeden uśmiech ” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
- 12 grudnia uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do kina, w którym obejrzeli film ,,Vaiana 2".
Europejski Tydzień Kodowania pod hasłem "Kodowanie i programowanie - czas cyfrowych kompetencji rozwijanie" w naszej szkole.
55Inicjatywę w sposób bardzo atrakcyjny przeprowadziła młodzież działająca w Lokalnym Klubie Programowania pod okiem opiekuna p. Danuty Wieczorek. W ramach akcji w klasach 1-3 SP oraz wśród przedszkolaków przeprowadzono: zajęcia z robotami edukacyjnymi Photon, mówiono o bezpieczeństwie w internecie. Za pomocą Robotów Artie 3000 kodując dzieci rysowały swoje pierwsze rysunki. Dla klas 4-8 przeprowadzona została zabawa, gra na terenie szkoły z zagadkami i kodami qr. Zainteresowani uczniowie z klasy 6 i 7 poznawali pierwsze kroki w programowaniu z BeCreo.
Spotkanie autorskie z Panią Krystyną Plutą - laureatką "Laur Złotej Trzciny"
29 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy II i III SP uczestniczyli w bardzo miłym spotkaniu autorskim z Panią Krystyną Plutą, lokalną poetką, autorką tomiku wierszy pt. "Przebudzenie", laureatką konkursu literackiego o "Laur Złotej Trzciny" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy.
Autorka opowiedziała uczniom o swojej twórczości, czytała na głos najpiękniejsze wiersze. Uczniowie mogli także przeczytać wiersze poetki. Spotkanie upłynęło wszystkim w sympatycznej literackiej atmosferze.
Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I a,b
Poszukiwanie zaginionego autora, czyli Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I a,b.
34W bajkowy, radosny nastrój wprowadzili pierwszoklasistów aktorzy z bibliotecznego teatrzyku "Jak Się Patrzy": Martyna Bargiel, Gabriela Bukowska, Zuzanna Trzęsicka, Hanna Banaś, Wladyslava Horobiuk, Gracjan Domagała, którzy przedstawili wesołą sztukę pt. "Urodziny Kopciuszka".
Następnie pierwszaki wraz z Detektywem Pozytywką (Bartosz Reclik) udali się w podróż pociągiem pierwszej klasy w poszukiwaniu porwanego pisarza🔎 Po drodze odwiedzili bajkowe stacje i rozwiazali pomyślnie zadania oraz zagadki🦔🐿🐇
Po dotarciu do magicznej krainy, czyli biblioteki ('bibliolandia" ) uczniowie odnaleźli porwanego pisarza, którym okazała się....Pani Krystyna Pluta, lokalna poetka😃
Następnie pierwszoklasiści zlożyli uroczyste ślubowanie i zostali Pasowani na Czytelnika biblioteki szkolnej przez Gościa
Andrzejkowa noc w szkole klasy 3
Klasa 3 wraz z wychowawczynią panią Honorata Bieda spędziła "Magiczną Noc" w szkole. Andrzejkowe wróżby, szalone tańce, sens filmowy i wiele innych form integracji klasowych umiliły czas w szkole🥰 Rodzice zapewnili przekąski oraz produkty, a dzieci same przygotowywały kolacje i śniadanie. Noc była bardzo długa i pełna wrażeń ale rano dzieci musiały zebrać siły i iść na lekcje😊
Andrzejki w szkole
Tego dnia ludzie wróżyli sobie, by poznać przyszłość🧙🏻♀️ Na korytarzu szkolnym pojawiły się stanowiska, przy których profesjonalne wróżki uchylały rąbka tajemnic z przyszłości🧚 Zabawie towarzyszyły przebrania🥰
Zapraszamy do fotorelacji.38
Listopadowe akcje w szkole pod hasłem ,,Niecodzienny ubiór"
- Myszka Miki
4- Nasz przyjaciel Miś
5- Przebieramy się za naszych nauczycieli
8
Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać
Konkurs różańcowy pod hasłem ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać" został rozstrzygnięty.
Udział w nim wzięło 40 uczniów klas I-III. Każdy uczestnik został nagrodzony na apelu wybraną przez siebie książeczką. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Hanna Smyrek. Nie zabrakło również słodkości, które ufundował ks. proboszcz Waldemar Wiertelak. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu tak różnorodnych różańców. Opiekun konkursu Ryszard Maciej.
Apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
13 listopada w Zespole Szkół w Laskach odbył się apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
30Piękną akademię przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z najmłodszymi kolegami pod opieką Pani Doroty Cłapy, Wiesławy Trzęsickiej i Wiesławy Maciej. Nad stroną muzyczną czuwała Pani Danuta Wieczorek.
Po uroczystości Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik wraz z Sekretarz Gminy Panią Aleksandrą Fusek i Dyrektorem Zespołu Szkół Panią Hanną Smyrek wręczyli nagrody za konkurs pt. ,,Polska mój dom, moja Ojczyzna”
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Przedszkole:
I miejsce: Olaf Piędzioch
III miejsce: Kajetan Pitach
Klasy I-III
I miejsce: Helena Bogacz
II miejsce: Maja Kofel
III miejsce: Oliwier Mega
III miejsce: Zuzanna Żeleźniak
Wyróżnienia: Maja Marchewka, Martyna Żurawka
Klasy IV-VI
III miejsce: Alicja Ertel
Klasy VII-VIII
II miejsce Dawid Biczysko
Pani Renata Marc
Dzień Seniora w Laskach.
Dzień Seniora w Laskach to bardzo miła, serdeczna i pełna uroku uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach we współpracy z Gminą Trzcinica.
7"W mej pięknej wiosce, wśród lasów i pól..." to słowa piosenki którą podczas imprezy zaśpiewał Seniorom Chór Violino. Wspólnie z solistkami zaprezentowaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz rozrywkowej: Witajcie w naszej bajce, Bębenek, Sweet Child O'Mine, Bella Mamma, Dom, Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Wysłuchaliśmy również pięknych piosenek przygotowanych przez Chór Laskowianie.
Dziękujemy organizatorom KGW w Laskach za zaproszenie oraz pyszny posiłek przygotowany dla zespołu.
materiał ze strony:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61557433315510
,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców
48,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców.
24 października w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 28 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblisty Czesława Miłosza. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczącą Komisji Oświaty i Promocji Powiatu Kępińskiego Pani Regina Marczak, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Pani Renata Gość, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Weronika Ciura, lokalny poeta Pani Krystyna Pluta, emerytowane nauczycielki Zespołu Szkół w Laskach Pani Elżbieta Kowalik oraz Adela Wawrzyniak oraz miłośnicy poezji. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Renata Adamska-G
Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotyczno-Religijnych w Kępnie
W niedzielę 20 października 2024 r. w Kościele Parafialnym Świętego Marcina w Kępnie odbył się PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNO-RELIGIJNYCH.
W przeglądzie udział wzięło 13 chórów i zespołów z całego powiatu kępińskiego.2Organizatorami przeglądu byli:
1. Kępiński Chór Męski “CANTAMUS”
2. Stowarzyszenie Świętego Marcina w Kępnie
3. Parafia Świętego Marcina w Kępnie.
Europejski Dzień Języków Obcych
9Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.
Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny zorganizowane zostały obchody tego święta.
W tym roku klasy VII-VIII brały udział w Eurupejskim Quizziz- konkursie wiedzy o krajach Europy.
A klasy IV-VI miały za zadanie wykonanie plakatu o jednym państwie europejskim i zaprezentowanie go na drzwiach swojej klasy.
Klasy I-III zostały poproszone o wybranie jednego kraju i przygotowanie pokazu prezentującego jego stroje.
Przygotowane prezentacje, stroje, zaangażowanie i kreatywność zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nad całością obchodów czuwała Pani Kinga Kossek - Trelińska. Brawo :)
,,W DRODZE DO BETLEJEM"
,,W DRODZE DO BETLEJEM"
Pod takim hasłem odbyły się Jasełka inne niż zazwyczaj.
Uczniowie klasy III przypomnieli o wartościach, którymi powinniśmy się kierować w naszym życiu, o czym często zapominamy i których nie doceniamy. Całości dopełnił pięknym śpiewem chór szkolny ,,Violino" wraz z solistami. Finałem inscenizacji był taniec z lampionami "Noe".
Zasady Pierwszej Pomocy
Uczniowie klas I-III oraz klasy VIII mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy❣️ Ratownik medyczny pan Łukasz Grycman w sposób praktyczny pokazał uczniom jak należy się zachować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu😊 Panu Łukaszowi bardzo dziękujemy za wartościowe zajęcia i okazaną życzliwość
Wigilijna Noc w szkole chóru Violino
Wigilijna Noc w szkole chóru Violino to niezwykłe spotkanie przyjaciółek, koleżanek, grupy rówieśniczej. Noc długo wyczekiwana, pełną emocji i wyjątkową w swojej okazałości.
11Z piątku na sobotę, zespół zasiadł przy wspólnie przygotowanym wigilijnym stole. Były paluszki rybne, krokiety, babeczki, ciasteczka, dwa serniki, oranżada, pierogi, uszka, barszcz, pierniki, cukierki…
Tej nocy tradycyjnie czytaliśmy Pismo Święte, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy. Były cudne prezenty🎅, mnóstwo energii z piłką, szukanie się nocą oraz mam talent. Już dziś czekamy na kolejną taką noc☺️. Nad wszystkim czuwały opiekunki Pani Danka i Pani Honorata.
Życzymy Wszystkim Radosnych Ciepłych Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia🥰
i Szczęśliwego Nowego Roku 2025
Strażacki Konkurs Plastyczny ,,Ziemia Woda Powietrze - Strażacy na straży środowiska” - etap gminny - wyniki.
12 grudnia w świątecznej atmosferze miało miejsce wręczenie nagród, uczniom naszej szkoły w Strażackim Konkursie Plastycznym ,,Ziemia Woda Powietrze - Strażacy na straży środowiska” - etap gminny.
Wójt Grzegorz Hadzik wraz z Tomaszem Kulakiem wiceprezesem Zarządu Gminnego ZOSPRP oraz Zbigniewem Grześniakiem wiceprezesem Zarządu Gminnego ZOSPRP wręczyli nagrody w kategorii klas I-IV oraz V-VIII.
GMINNY KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH
12 grudnia w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych.
Wzięło w nim udział 29 uczniów ze szkół podstawowych w Laskach i Trzcinicy.
Występy uczestników oceniało jury w składzie: Andrzej Ciurys – organista i nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Łęce Mroczeńskiej, Łukasz Lipieta organista w Parafii św. Marcina w Kępnie, dyrygent kępińskiego Chóru Męskiego Cantamus oraz dyrygent Chóru Per Quattro Voci - oraz Anna Bielińska – pracownik Urzędu Gminy w Trzcinicy.
Akcja charytatywna dla Domu Dziecka w Lasowicach
Pragniemy poInformować, że podsumowaliśmy akcję zbiórki na Dom Dziecka w Lasowicach.
Wraz z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Laskach - udało nam się zebrać kwotę 2025,60 zł.Za co zakupiliśmy: dwie deski do pływania za kwotę 1593,55 zł resztę kwoty 432,05 zł dołożyliśmy do roweru Ponadto udało nam się zebrać słodycze, soczki i akcesoria wędkarskie.
Raz jeszcze dziękujemy każdemu kto włączył się do akcji.
Mikołajki i akcja charytatywna
Ach! Co to był za dzień!!!
Święty Mikołaj rozdał wszystkim słodki upominek a uczniowie tego dnaia wspólnie ubierali choinki🎄😊 Każdy uczeń zawieszał swoją ozdobę na wspólnej szkolnej choince❣️ Atmosferę uzupełniła świąteczna muzyka🙂🌲🌲
Miłym gościem okazał się Pan Wójt Grzegorz Hadzik, który wraz z Panią Sekretarz Aleksandrą Fusek zostawili dla nas torbę pełną cukierków😋
To był dzień pełen wrażeń☺️💗💗
Dziękujemy Radzie Rodziców za słodką niespodziankę oraz wszystkim, którzy upiekli słodkości na kiermasz, z którego dochód przekazany został na Dom Dziecka w Lasowicach.
Mikołajkowe wycieczki w grudniu
- 5 grudnia z okazji mikołajek klasy V i VI uczestniczyły w wycieczce do Opola na spektakl pt. ,,Podróż za jeden uśmiech ” w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
- 12 grudnia uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do kina, w którym obejrzeli film ,,Vaiana 2".
Europejski Tydzień Kodowania pod hasłem "Kodowanie i programowanie - czas cyfrowych kompetencji rozwijanie" w naszej szkole.
55Inicjatywę w sposób bardzo atrakcyjny przeprowadziła młodzież działająca w Lokalnym Klubie Programowania pod okiem opiekuna p. Danuty Wieczorek. W ramach akcji w klasach 1-3 SP oraz wśród przedszkolaków przeprowadzono: zajęcia z robotami edukacyjnymi Photon, mówiono o bezpieczeństwie w internecie. Za pomocą Robotów Artie 3000 kodując dzieci rysowały swoje pierwsze rysunki. Dla klas 4-8 przeprowadzona została zabawa, gra na terenie szkoły z zagadkami i kodami qr. Zainteresowani uczniowie z klasy 6 i 7 poznawali pierwsze kroki w programowaniu z BeCreo.
Spotkanie autorskie z Panią Krystyną Plutą - laureatką "Laur Złotej Trzciny"
29 listopada w bibliotece szkolnej uczniowie klasy II i III SP uczestniczyli w bardzo miłym spotkaniu autorskim z Panią Krystyną Plutą, lokalną poetką, autorką tomiku wierszy pt. "Przebudzenie", laureatką konkursu literackiego o "Laur Złotej Trzciny" zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy.
Autorka opowiedziała uczniom o swojej twórczości, czytała na głos najpiękniejsze wiersze. Uczniowie mogli także przeczytać wiersze poetki. Spotkanie upłynęło wszystkim w sympatycznej literackiej atmosferze.
Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I a,b
Poszukiwanie zaginionego autora, czyli Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I a,b.
34W bajkowy, radosny nastrój wprowadzili pierwszoklasistów aktorzy z bibliotecznego teatrzyku "Jak Się Patrzy": Martyna Bargiel, Gabriela Bukowska, Zuzanna Trzęsicka, Hanna Banaś, Wladyslava Horobiuk, Gracjan Domagała, którzy przedstawili wesołą sztukę pt. "Urodziny Kopciuszka".
Następnie pierwszaki wraz z Detektywem Pozytywką (Bartosz Reclik) udali się w podróż pociągiem pierwszej klasy w poszukiwaniu porwanego pisarza🔎 Po drodze odwiedzili bajkowe stacje i rozwiazali pomyślnie zadania oraz zagadki🦔🐿🐇
Po dotarciu do magicznej krainy, czyli biblioteki ('bibliolandia" ) uczniowie odnaleźli porwanego pisarza, którym okazała się....Pani Krystyna Pluta, lokalna poetka😃
Następnie pierwszoklasiści zlożyli uroczyste ślubowanie i zostali Pasowani na Czytelnika biblioteki szkolnej przez Gościa
Andrzejkowa noc w szkole klasy 3
Klasa 3 wraz z wychowawczynią panią Honorata Bieda spędziła "Magiczną Noc" w szkole. Andrzejkowe wróżby, szalone tańce, sens filmowy i wiele innych form integracji klasowych umiliły czas w szkole🥰 Rodzice zapewnili przekąski oraz produkty, a dzieci same przygotowywały kolacje i śniadanie. Noc była bardzo długa i pełna wrażeń ale rano dzieci musiały zebrać siły i iść na lekcje😊
Andrzejki w szkole
Tego dnia ludzie wróżyli sobie, by poznać przyszłość🧙🏻♀️ Na korytarzu szkolnym pojawiły się stanowiska, przy których profesjonalne wróżki uchylały rąbka tajemnic z przyszłości🧚 Zabawie towarzyszyły przebrania🥰
Zapraszamy do fotorelacji.38
Listopadowe akcje w szkole pod hasłem ,,Niecodzienny ubiór"
- Myszka Miki
4- Nasz przyjaciel Miś
5- Przebieramy się za naszych nauczycieli
8
Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać
Konkurs różańcowy pod hasłem ,,Różaniec to skarb, który trzeba odkrywać" został rozstrzygnięty.
Udział w nim wzięło 40 uczniów klas I-III. Każdy uczestnik został nagrodzony na apelu wybraną przez siebie książeczką. Dyplomy wręczyła pani dyrektor Hanna Smyrek. Nie zabrakło również słodkości, które ufundował ks. proboszcz Waldemar Wiertelak. Dziękujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Rodzicom dziękujemy za okazaną pomoc w przygotowaniu tak różnorodnych różańców. Opiekun konkursu Ryszard Maciej.
Apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości
13 listopada w Zespole Szkół w Laskach odbył się apel z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
30Piękną akademię przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z najmłodszymi kolegami pod opieką Pani Doroty Cłapy, Wiesławy Trzęsickiej i Wiesławy Maciej. Nad stroną muzyczną czuwała Pani Danuta Wieczorek.
Po uroczystości Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik wraz z Sekretarz Gminy Panią Aleksandrą Fusek i Dyrektorem Zespołu Szkół Panią Hanną Smyrek wręczyli nagrody za konkurs pt. ,,Polska mój dom, moja Ojczyzna”
Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:
Przedszkole:
I miejsce: Olaf Piędzioch
III miejsce: Kajetan Pitach
Klasy I-III
I miejsce: Helena Bogacz
II miejsce: Maja Kofel
III miejsce: Oliwier Mega
III miejsce: Zuzanna Żeleźniak
Wyróżnienia: Maja Marchewka, Martyna Żurawka
Klasy IV-VI
III miejsce: Alicja Ertel
Klasy VII-VIII
II miejsce Dawid Biczysko
Pani Renata Marc
Dzień Seniora w Laskach.
Dzień Seniora w Laskach to bardzo miła, serdeczna i pełna uroku uroczystość zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Laskach we współpracy z Gminą Trzcinica.
7"W mej pięknej wiosce, wśród lasów i pól..." to słowa piosenki którą podczas imprezy zaśpiewał Seniorom Chór Violino. Wspólnie z solistkami zaprezentowaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej oraz rozrywkowej: Witajcie w naszej bajce, Bębenek, Sweet Child O'Mine, Bella Mamma, Dom, Tu wszędzie jest moja ojczyzna. Wysłuchaliśmy również pięknych piosenek przygotowanych przez Chór Laskowianie.
Dziękujemy organizatorom KGW w Laskach za zaproszenie oraz pyszny posiłek przygotowany dla zespołu.
materiał ze strony:
https://www.facebook.com/profile.php?id=61557433315510
,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców
48,,Święto Poezji”…czyli VI Powiatowy Konkurs Poezji Lokalnych Twórców.
24 października w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców, który zgromadził 28 recytatorów z 16 szkół podstawowych powiatu kępińskiego. W jesiennej scenerii kawiarenki literackiej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII SP recytowali wiersze lokalnych poetów oraz Noblisty Czesława Miłosza. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczącą Komisji Oświaty i Promocji Powiatu Kępińskiego Pani Regina Marczak, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego Pani Renata Gość, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Weronika Ciura, lokalny poeta Pani Krystyna Pluta, emerytowane nauczycielki Zespołu Szkół w Laskach Pani Elżbieta Kowalik oraz Adela Wawrzyniak oraz miłośnicy poezji. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Renata Adamska-G
Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotyczno-Religijnych w Kępnie
W niedzielę 20 października 2024 r. w Kościele Parafialnym Świętego Marcina w Kępnie odbył się PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNO-RELIGIJNYCH.
W przeglądzie udział wzięło 13 chórów i zespołów z całego powiatu kępińskiego.2Organizatorami przeglądu byli:
1. Kępiński Chór Męski “CANTAMUS”
2. Stowarzyszenie Świętego Marcina w Kępnie
3. Parafia Świętego Marcina w Kępnie.
Europejski Dzień Języków Obcych
9Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma na celu promowanie różnorodności językowej oraz zachęcanie do nauki języków obcych.
Z tej okazji w naszej szkole po raz kolejny zorganizowane zostały obchody tego święta.
W tym roku klasy VII-VIII brały udział w Eurupejskim Quizziz- konkursie wiedzy o krajach Europy.
A klasy IV-VI miały za zadanie wykonanie plakatu o jednym państwie europejskim i zaprezentowanie go na drzwiach swojej klasy.
Klasy I-III zostały poproszone o wybranie jednego kraju i przygotowanie pokazu prezentującego jego stroje.
Przygotowane prezentacje, stroje, zaangażowanie i kreatywność zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nad całością obchodów czuwała Pani Kinga Kossek - Trelińska. Brawo :)