• IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

            IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców pod hasłem "Spotkanie z poezją", który odbył się 26.10.2022r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach zgromadził 20 młodych miłośników twórczości lokalnych pisarzy reprezentujących 13 szkół podstawowych z powiatu kępińskiego. Jury konkursowe stanowili lokalni poeci: Pani Adamska Renata Garbowska, Pan Józef Frąckowiak oraz Pani Jolanta Maryniak, Pani Agnieszka Udała, Pani Anna Kurek. Celem konkursu była popularyzacja lokalnej twórczości oraz integracja uczniów ze szkół podstawowych powiatu kępińskiego. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Pani Alicja Śniegocka, Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik, sekretarz Gminy Trzcinica Pani Renata Ciemny, lokalni twórcy Pani Krystyna Pluta oraz Pan Florian Piasecki. Po wysłuchaniu ciekawych interpretacji wierszy jury konkursowe przyznało:
            w kategorii klas IV-VI SP
            Lena Andrys - SP w Łęce Mroczeńskiej - I miejsce
            Paulina Wróbel -SP w Laskach - II miejsce
            Wiktoria Wesoła - SP w Baranowie - III miejsce

            Małgorzata Nawrot - SP w Siemianicach - wyróżnienie 
            Wiktoria Kaczorowska - SP nr 1 w Kępnie - wyróżnienie

            w kategorii klas VII-VIII
            Lena Głębowska - SP w Drożkach - I miejsce
            Zuzanna Jeż - SP w Łęce Mroczeńskiej
            Anna Kulok - SP w Baranowie - III miejsce

            Karolina Grabowska - SP nr 3 w Kępnie - wyróżnienie
            Zofia Kula-SP w Łęce Opatowskiej

            Podczas konkursu obecni na sali mogli zapoznać się także z książką  ,,Laski znane i odkrywane. Przeszłość miejscowości i jej najbliższej okolicy", którą zaprezentował sam autor, regionalista Pan Florian Piasecki. Uwieńczeniem konkursu było wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom. Książki ufundowane zostały przez Wójta Gminy Trzcinica, oraz Dyrektor ZS w Laskach Panią Hannę Smyrek. Ponadto uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Starostę Powiatu Kępińskiego. Spotkanie z poezją upłynęło w sympatycznej literackiej atmosferze. Organizacją konkursu zajęły się: nauczycielki ZS w Laskach: Pani Renata Marczak oraz Pani Magdalena Skóra przy współudziale uczniów, nauczycieli oraz pracowników ZS w Laskach. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i opiekunom pięknych wystąpień i zapraszają na przyszłoroczną edycję konkursu.

          • Stypendia Wójta Gminy Trzcinica

            18 października w Zespole Szkół w Trzcinicy odbyło się wręczenie stypendiów Wójta Gminy Trzcinica.

            Z naszej szkoły  zostało wyróżnionych 28 uczniów: Szymon Banaś, Dawid Biczysko, Julia Frydrych, Radosław Grabowski, Marcin Keczmerski, Kamila Kłodnicka, Marcel Treliński, Hubert Żeleźniak, Martyna Laske, Milena Mikołajczyk, Paulina Wróbel, Zofia Gość, Amelia Rosielewska, Patryk Bakalarz, Jan Bonczol, Lena Nawrot, Emilka Rabiega, Zofia Bogacz, Róża Giel, Lena Grycman, Oliwia Laske, Zuzanna Słupianek, Alicja Ertel, Stanisław Stanisławek, Jakub Dumin, Zofia Grycman, Maja Grycman, Hanna Woźnica.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom

          • Gminny Konkurs Piosenki "Piosenka jest dobra na wszystko"

            20 października w Zespole Szkół w Trzcinicy odbył się Gminny Konkurs Piosenki "Piosenka jest dobra na wszystko".

            Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Bukowska, Malwina, Biczysko, Julia Ciura, Wiktoria Nawrocka, Lena Powroźnik, Hanna Woźnica, Oliwia Trzęsicka, Iga Mikołajczyk, Magdalena Parzonka, Anna Jeż, Joanna Żłobińska i Maria Żurawa.
            Dziewczyny spisały się wspaniale. Gratulujemy wszystkim pokonania tremy i umiejętności wokalnych.
            Oto laureatki:

            Klasy I - III SP
            I miejsce -  Wiktoria Nawrocka
            II miejsce -  Julia Ciura

            Wyróżnienie: Gabriela Bukowska

            Klasy IV - VI SP
            III miejsce - Magdalena Parzonka
            Wyrożnienie: Iga Mikołajczyk

          • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

            14 października 2022r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.

            Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści, wraz z wychowawczynią Honoratą Bieda pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz tańczyć. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez Dyrektor Szkoły Hannę Smyrek. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

            Tego dnia obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował konkurs "Znajdź swojego nauczyciela". Zadaniem uczniów było odnaleźć na "starych" zdjęciach swoich nauczycieli. Najlepiej z tego zadania wywiązała się Iga Mikołajczyk, Zofia Zimoch, Maja Kołodziej oraz Julia Frydrych. BRAWO :) Tego dnia żegnaliśmy Panią Annę Rabiegę która to przeszła na emeryturę.  Podczas tej uroczystości Wójt Gminy Grzegorz Hadzik wraz z Sekretarz Gminy Renatą Ciemny wręczył nauczycielom Nagrody Wójta. 

          • I Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke

            5 października po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke.

            W zmaganiach matematyczno-sportowych brało udział 10 szkół z powiatu kępińskiego:
            SP w Siemianicach,  SP w Hanulinie, SP w Krążkowych, SP w Słupi, SP nr 2 w Kępnie, SP nr 3 w Kępnie,  SP w Trzcinicy, SP w Laskach, SP w Mroczeniu i SP w Bralinie.
            Każda szkoła wystawiła 6-osobową drużynę. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Bargiel, Jakub Nasiadek, Julia Frydrych, Zofia Zimoch, Milena Mikołajczyk i Martyna Laske. Uczniowie w duchu sportu rozwiązywali różne zadania matematyczne. Rywalizacja była bardzo wyrównana.

            Oto szkoły nagrodzone pucharami:
            I miejsce - SP nr 3 w Kępnie
            II miejsce - SP w Hanulinie
            III miejsce - SP w Słupi


            W ten nietypowy sposób uczciliśmy pamięć niezwykłego człowieka jakim był Pan Feliks Linke - wieloletni nauczyciel naszej szkoły i niepodważalny autorytet. Gośćmi specjalnymi byli Pani Maria Wąsala córka Pana Feliksa Linke wraz z mężem
            Patronat nad całą uroczystością objął Wójt Gminy Trzcinica Pan  Grzegorz Hadzik oraz Dyrektor ZS w Laskach Pani Hanna Smyrek. Pomysłodawczynią i koordynatorką całej uroczystości była nauczycielka matematyki ZS w Laskach Pani Milena Sikora.

            Wszystkim uczestnikom, osobom pomagającym w organizacji olimpiady gratulujemy! 

          • Chór Violino z dwudniową wizytą w Agroturystyce Biały Wilk

            Agroturystyka Biały Wilk w Niedźwiedziu niedaleko Ostrzeszowa to świetne miejsce na odpoczynek wśród zwierząt, pól i lasów z wspaniałą, pomysłową kadrą, opiekunami. Ta dwudniowa wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. A oto jak spędzaliśmy tam dni. 

            Dzień 1

            Przyjazd pociągiem do Niedźwiedzia, zakwaterowanie w domkach, zapoznanie  z terenem agroturystyki i stajni oraz zasadami bezpieczeństwa w obiekcie.
            Przygodę z końmi zaczęliśmy od wyczyszczenia koni a następnie do ich siodłania. Jazda konna i  wiele innych ćwiczeń: zatrzymywanie, ruszanie, skręcanie, "dookoła świata", rzut ringiem na pachołek to dla niektórych pierwsze spotkanie z koniem.

            Po posiłku odbyły się zajęcia w Zagrodzie Trzech Muszkieterów. Rozmawialiśmy o tym skąd pochodzą alpaki, co jedzą oraz jak bardzo cenna jest ich wełna. Następnie wspólnie z Alpakami udaliśmy się na spacer przez las do Antonina.

            Wieczorem po wspólnej kolacji udaliśmy się nakarmić konie, króliki i alpaki oraz wzięliśmy udział w grze terenowej "Poszukiwacze Skarbów". Zabawa odbywała tak na terenie obiektu oraz w lesie gdzie czekały na nas same mroczne niespodzianki - zabawa przy świetle księżyca była wyśmienita. W nagrodę na końcu trasy czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

            Dzień 2

            Wspólne śniadanie.
            Udział w zajęciach z trenerami z Santo Subito - Hodowla Owczarków Użytkowych FCI. Przejażdżka bryczką.
            Rozmawowa o prawidłowej socjalizacji szczeniąt i treningu na psa obronnego.
            Wspólny obiad - Kiełbaski z ogniska i grochówka.
            Było cudownie.

             

          • VII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegach na Orientację z Pucharami

            30 września przy Arboretum w Laskach odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kępińskiego w Biegach na Orientację. Organizatorem był Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie. Do zawodów zgłosiło się ponad 130 osób ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu kępińskiego oraz z ościennych powiatów.

             Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa - 34 uczniów którzy startowali w następujących kategoriach:

            • K M 10- klasy III, IV SP

            • K M 12 -klasy V, VI SP

            • K M 14- klasy VII, VIII SP

            Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, medale i dyplomy.
            Dodatkowo dzieci i młodzież z powiatu kępińskiego otrzymali pamiątkowe puchary w klasyfikacji drużynowej szkół.

            Tak przedstawiają się wyniki klasyfikacji VII Otwartych Mistrzostw Powiatu Kępińskiego w BnO z naszej szkoły:

            W kat :

            K 10N - Powiat i Open:

            1 miejsce - Wiktoria Nawrocka,

            K 12- Powiat i Open:

            2 miejsce - Martyna Laske,

            K 14- Powiat i Open:

            1 miejsce - Zofia Gość

            M 10N - Powiat i Open :

            1 miejsce - Adam Jeż,

            2 miejsce - Jakub Dumin,

            M 12 – Powiat:

            1 miejsce - Grzegorz Jeż,

            3 miejsce - Wiktor Biczysko,

            M12 – Open: 2 miejsce: Grzegorz Jeż

            M 14 – Powiat:

            1 miejsce - Krzysztof Jeż,

            M14 - Open: 3 miejsce -Krzysztof Jeż

            Wyniki rywalizacji drużynowej:

            K 10N - 2 miejsce zdobyły: Hanna Woźnica, Zofia Gnacy, Oliwia Wiśniewska, Lena Powroźnik, Wiktoria Nawrocka, Matylda Czeszejko – Sochacka, Alicja Ertel, Lena Nawrot , Malwina Biczysko

            K 12 - 1 miejsce zajęły: Martyna Laske, Zofia Grycman, Milena Mikołajczyk, Daria Chursina, Maja Sołtysiak, Zofia Zimoch, Nikola Sołtysiak, Kamila Kłodnicka

            K 14 - 1 miejsce – Zofia Gość

            M 10N - 1 miejsce wywalczyli: Adam Jeż, Hubert Jeż, Jakub Dumin, Kamil Kanclerz , Stanisław Stanisławek, Mikołaj Bargiel

            M 12 – 1 miejsce zdobyli: Hubert Żeleźniak, Szymon Banaś, Marcin Keczmerski , Dawid Biczysko, Grzegorz Jeż, Wiktor Biczysko, Mateusz Mikisz, Artom Palamarchuk

            M 14 – 2 miejsce zajęli: Krzysztof Jeż i Huberty Jokiel

            Nagrody specjalne otrzymały też:

            Olga Nawrot - za odwagę

            Malwina Biczysko – dla najmłodszej zawodniczki

            Daria Chursina - za wytrwałość

            Organizatorzy zapewnili wspaniałą atmosferę, pyszną herbatkę jak również

            zadbali o słodką niespodziankę dla każdego zawodnika

            To były bardzo udane zawodyWszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy !!!

          • Spotkania z kulturą "Otwarta Furtka"

            W ramach Trzcinickiego Festiwalu Kultury: "Otwarta Furtka", 22 września br. w Zespole Szkół w Laskach odbył się cykl spotkań literackich przeznaczonych dla uczniów klas V-VIII.

            Gośćmi byli ludzie sztuki, a ściślej pisarze: poetka Maria Duszka, prozaik Emilia Teofilia Nowak i Monika Krauze - prozaik.

            Pisarki prezentowały własną twórczość, uwrażliwiały na moc i piękno słowa, rozmawiały z uczniami zachęcając do sięgnięcia po książkę, a przed wszystkim do samego, własnego...pisania.

            A wszystko to pod hasłem: "Szukać, pukać, otwierać, znaleźć odpowiedź na pytanie - Jak sięgnąć głębiej?".

            Spotkania upłynęły w przyjaznej, literackiej atmosferze

          • Wycieczka klasy 5 do Torunia

            W miesiącu wrześniu klasa 5 wraz z wychowawczynią M. Drzazgą uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Torunia. Wycieczkowicze zwiedzili: Rynek z Ratuszem, pomnik i Muzeum Mikołaja Kopernika, krzywą wieżę,  Fortu IV. Uczestniczyli w ciekawych warsztatach piernikarskich oraz wysłuchali legend toruńskich.

          • Barwny wrzesień w naszej szkole :)

            • 15 września uczniowie klas 1-3 twórczo i kreatywnie obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Pojawili się w szkole w niecodziennych strojach i z nietypowymi tornistrami. Lekcje w tym dniu miały na celu głównie rozwój wyobraźni i potencjału twórczego.
            • Odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
              Przewodnicząca - Zofia Gość,
              zastępca - Maja Białek,
              skarbnik  - Gracjan Pacyński,
              gazetki - Zofia Grycman

              Szkolną stronę facebook'a prowadzić będą:  Zofia Gość, Nadia Woźnica, Zofia Grycman
              i p. Magdalena Skóra.

              Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została wybrana p. Magdalena Skóra
            • Odwiedzili nas Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Olszowej którzy zorganizowali dla uczniów stoisko edukacyjno-informacyjne - strefa dziecka.
              Na zakończenie wspólnej zabawy uczniowie otrzymali pakiet upominków: torbę wielokrotnego użytku, bidon i śniadaniówkę.
              Podczas warsztatów uczniom towarzyszyła maskotka ZZO OL-Sowa, która chętnie pozowała do zdjęć.
            • 26 września odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolory flagi wybranego kraju Unii Europejskiej, nauczyli się również kilku słów w wybranym języku. Na holu szkoły rozmieszczone były kody QR, po zeskanowaniu których można było dowiedzieć się ciekawostek związanych z językami i rozwiązać krzyżówkę. Nad całością projektu czuwała P. Kinga Kossek-Trelińska nauczyciel j.angielskiego
            • 28 września biblioteka szkolna przygotowała spotkanie czytelnicze z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Celem imprezy było uczczenie 200 rocznicy wydania książki Adama Mickiewicza. Nad całością czuwała Pani Renata Marczak
            • 29 września świętowaliśmy Dzień Chłopca.
              W klasach młodszych wybrano najsympatyczniejszych chłopców z każdej klasy.
              Ihnat Leonov, Olivier Wojciechowski i Mateusz Namyślak. BRAWO!
          • Złote Pasmo dla Chóru Violino

            To był wspaniały występ.
            W sobotę 4 czerwca 2022r. w Auli Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim odbył się WOJEWÓDZKI KONKURS CHÓRÓW POŁUDNIOWEJ I PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2022.
            Chór Violino pod dyrekcją Danuty Wieczorek podczas tegorocznego konkursu zdobył wymarzone ZŁOTE PASMO.

            W wydarzeniu wzięło udział 12 chórów, w jury zasiedli: dr hab. Agnieszka Sobczak prof. UAM (Wydział Artystyczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu), dr hab. Tomasz Dzięcioł (Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu) oraz dr hab. Ewelina Boesche-Kopczyńska (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy).
            Chór Violino zaprezentaował utwory: "Zabawa na pięciolinii" - muz. i sł.: Grzegorz Miśkiewicz, "Uwierz Polsko" - muz. i sł.: Monika Brewczak, "Pokochaj wiosnę" muz. i sł.: Grzegorz Miśkiewicz, "A ja patrzę a ja słucham" - muz. Krystyna Kwiatkowska, sł. Dorota Gellner.

            Niezapomniany konkurs, niesamowite emocje, doskonałe zakończenie roku szkolnego!!!
            Wielkie Brawa :) 
            Serdeczne podziękowanie dla Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika za otrzymany List Gratulacyjny oraz statuetkę Słowika.

          • XVIII Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II


            Po dwóch latach przerwy, spowodowanych pandemią, wznowiono Diecezjalny Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Delegacja naszej szkoły również uczestniczyła w XVIII Diecezjalnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II w Dębem. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 15 szkół z diecezji kaliskiej.

            Zjazd  rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele pw. Zwiastowania NMP w Dębem, której przewodniczył  biskup kaliski  Damian Bryl. W swojej homilii, biskup przypomniał przebieg wizyty Jana Pawła II w Kaliszu w dniu 4 czerwca 1997r.  Po Mszy św. wszyscy przeszli do szkoły, gdzie złożono kwiaty pod tablicą patrona szkoły oraz zaśpiewano wspólnie „Barkę”. Spotkanie ubogacił program artystyczny poświęcony papieżowi Polakowi w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Dębem.

          • Wycieczki szkolne

            Miesiąc czerwiec w naszej szkole minął pod hasłem wycieczek.
            Klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę do Krasiejowa.
            Klasa druga wraz z wychowawcą podróżowała pociągiem do Antonina a tam pod okiem ornitologa dzieci zapoznały się z historią i przyroda tamtejszego miejsca. Uczniowie zwiedzili Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów w Antoninie, spacerowali po rezerwacie przyrody ucząc się rozpoznawania roślin, zwierząt i odgłosów lasu.

            Klasa piąta do Krakowa i Wadowic.
            Klasa szósta i siódma - Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Oświęcim
            Klasy ósme
            zawitały w Pieniny.

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!

          • Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

            8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

          • Program - Native Speaker w każdej szkole

            Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

          • Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

            W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Uczniowie z Drużyny JP II z opiekunem Ryszardem Maciejem zajęli się przeprowadzeniem akcji i upiekli ciasteczka.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

          • Gminne Śniadanie Wielkanocne w Smardzach.

            16 marca 2024 roku w Domu Ludowym w Smardzach odbyło się Gminne Śniadanie Wielkanocne zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Smardzach oraz Urząd Gminy Trzcinica. Przybyłych gości powitała pracownik Urzędu Gminy Trzcinica Katarzyna Kuboszek, która przypomniała tradycję świąt wielkanocnych. Modlitwie przewodniczył proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Zespołu Szkół w Laskach "Violino" oraz Chór „Laskowianie” wprowadzając wszystkich w miły nastrój.

          • Gminny Konkurs Recytatorski

            12 marca uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje zdolności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który już po raz siedemnasty odbył się w Zespole Szkół w Trzcinicy. Bawiąc się słowem mali artyści przedstawili publiczności wiersze Hanny Niewiadomskiej.

            Wśród laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
            I klasa:
            Filip Laske - I miejsce, Natalia Parzonka - III miejsce
            II klasa:
            Gabriela Bukowska - I miejsce, Oliwier Mega - II miejsce
            III klasa:
            Jakub Dusza - II miejsce, Aurelia Stężały - III miejsce, Amelia Malesza - wyróżnienie.


            Na pochwałę i uznanie zasługują również pozostali recytatorzy z naszej szkoły: Zuzanna Żeleźniak, Tobiasz Kowaliński, Hanna Banaś, Bartosz Reclik i Julia Ciura.
            Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
            Gratulujemy! Podziwiamy! Życzymy dalszych sukcesów.

          • Dzień Kobiet

            Z okazji Dnia Kobiet, w naszej szkole odbyła się akcja sprzedawania kwiatów a motywem przewodnim tego dnia był kolor czerwony lub różowy dla dziewcząt i niebieski dla chłopców.

            W klasach I-VIII odbyły się wybory na najsympatyczniejszą dziewczynę w klasie.
            Oto wyniki:

            W klasach I - III najsympatyczniejszą dziewczynką zostały:

          • Apel z okazji Powstania Wielkopolskiego

            8.02.2024 w szkole odbył się apel związany z rocznicą wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego przygotowany przez klasę VI pod opieką Pani Małgorzaty Drzazgi. Uczniowie przedstawili prezentację o bohaterach powstania, wykonaną przez ucznia tej klasy Radosława Grabowskiego oraz przypomnieli piosenki z tamtego okresu. To była niezwykle cenna lekcja historii.
            Dziękujemy klasie VI.

          • IV Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji

            30 stycznia odbyła się czwarta edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskieg Poezji.
            Recytatorzy z klas IV-VIII prezentowali wiersze Czesława Miłosza dla uczczenia rocznicy śmierci poety oraz ogłoszony 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

            Wystąpienia oceniało jury w składzie:
            Pani Anna Kurek - kierownik biblioteki w Laskach
            Pani Magdalena Skóra - nauczyciel polonista
            Pani Renata Marczak - bibliotekarka szkolnej biblioteki

            I tak jury przyznało:

            I miejsce - Lena Pawlik
            II miejsce - Maja Kołodziej, Radosław Grabowski
            III miejsce - Paulina Wróbel
            Wyróżnienie - Lena Powroźnik
            Za udział - Maja Sołtysiak

            Na uroczystym apelu z rąk Pani Dyrektor Hanny Smyrek nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz
            nagrody książkowe.
            Zachęcamy do kolejnej edycji konkursu, który odbędzie się w marcu z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

          • Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            Czytelnikiem się nie bywa, czytelnikiem się jest... Wydarzenie czytelnicze: Podsumowanie realizacji projektu czytelniczego NPRCz

            24 stycznia podczas wydarzenia czytelniczego przeznaczonego dla wszystkich Czytelników biblioteki szkolnej z klas I-VIII podsumowano 7. miesieczną aktywność czytelniczą uczniów. Na spotkaniu gościliśmy Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika, Dyrektora Zespołu Szkół Panią Hannę Smyrek, Wicedyrektora Panią Milenę Sikorę, nauczycieli, wychowawców.
            W prezentacji multimedialnej przedstawiono przykłady wszystkich wydarzeń promujących czytelnictwo w ZS i twórcze działania czytelników, np. spotkania autorskie, konkursy czytelnicze, ścieżki literackie, prace czytelniczo-literackie oraz wiele innych🙂🐩🐒 Aktywność czytelniczą uczniów (wypożyczenia na zewnątrz) przedstawiono graficznie na barwnym "Drzewku czytelniczym", 🌳🍂czyli "Najaktywniejszy Czytelnik", ,,Najakt

          • Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach

            13 stycznia Chór Violino uświetnił swoim występem Spotkanie Kolędowo - Opłatkowe w Laskach.

            Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki. Wystąpiły solistki: Magdalena Parzonka - laureatka 1 miejsca oraz Iga Mikołajczyk laureatka 2 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Trzcinicy a Hanna Woźnica, Malwina Biczysko, Aurelia Stężały oraz Julia Ciura zaśpiewały Pastorałkę od serca do ucha. Były tradycyjne kolędy chętnie grane i śpiewane przez dzieci: Przybieżeli do Betlejem, Lulajże Jezuniu oraz Jezus malusieńki do których na dzwonkach zagrała Zuzanna Tomalik. Mogliśmy również wspólnie zaśpiewać kolędy z Chórem Laskowianie oraz podziwiać świetny występ solistki Pani Wiktorii Bielińskiej. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie a publiczności z gromkie brawa:)

          • XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Laskach

            7 stycznia 2024 roku tradycyjnie jak co roku odbył się XII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Laskach.

            Wszystkich zebranych gości oraz uczestników powitali wójt gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz proboszcz parafii w Laskach ks. Waldemar Wiertelak. Wspólne kolędowanie rozpoczął Chór Szkoły Podstawowej w Trzcinicy „Nutka” pod kierunkiem pani Renaty Adamskiej - Garbowskiej. Następnie dzieci i młodzież z terenu gminy Trzcinica zaprezentowała kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne z podziałem na grupy wiekowe: przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Utwory przygotowano w tradycyjnych jak również nowoczesnych aranżacjach muzycznych, zarówno solowo jak i w zespołach. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli przygotowani wzorowo i włożyli wiele wysiłku przy przygo

          • V Szkolny Konkurs „Picture Dictionary" dla klas I -III

            Wręczenie nagród w V Szkolnym Konkursie „Picture Dictionary" dla klas I -III.
            Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem obcym, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych🎨uczniów i umożliwienie ich zaprezentowania.
            Komisja w składzie: Pani Renata Marczak, Pani Danuta Wieczorek i Pani Alicja Błażejewska wyłoniła laureatów
            I miejsce - Oliwia Kowalinska
            Il miejsce - Stanisław Stanisławek
            Ill miejsce - Zuzanna Żeleźniak

            Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i ciastka - Grześki. Serdecznie gratulujemy!