• Grudzień 2016

• W grudniowej Adopcji Serca zapachniało smacznymi i apetycznie polukrowanymi piernikami. Uczniowie I gimnazjum ze swoim wychowawcą panem Zbigniewem Wachowiakiem postanowili je upiec.  Były rewelacyjne! Najmłodsi gimnazjaliści napiekli tych smacznych ciasteczek tyle, że pozwoliło im to na sprzedaż aż w dwa dni. Ich świąteczne ciasteczka znalazły nawet swoje miejsce wśród pracowników Urzędu Gminy w Trzcinicy oraz Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.  Nasi uczniowie postanowili dotrzeć ze swoją kwestą nawet tam i opłaciło się, co bardzo nas cieszy. Po przeliczeniu utargu i odliczeniu wkładu w sfinansowanie produktów I gimnazjum jako kolejna klasa w szkole znacznie zasiliła  konto Adopcji Serca, za co niezmiernie dziękujemy. Bardzo nas to cieszy, ponieważ, jak wszyscy doskonale wiedzą, praca z ciastem piernikowym i samymi piernikami jest niezwykle pracochłonna.  Rzeźbienie, lukrowanie, ozdabianie wymaga czasu, ale uczniowie tej klasy pod czujnym okiem swojego wychowawcy stanęli na wysokości zadania. Dlatego gratulujemy I gimnazjum i panu Zbyszkowi!

Klasa I gimnazjum zamyka etap gimnazjalny Adopcji Serca i tym samym już wiemy, że w styczniu akcję przeprowadzą uczniowie klasy VI szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią panią Ewą Mikołajczyk. Ciekawe, czym nas zaskoczą i ile przy tym pieniążków zbiorą dla naszego adoptowanego dziecka w Afryce. Życzymy powodzenia!