• 24.12.2020 10:44
      • Szkolny konkurs czytelniczy: „Ptaki w bajkach, baśniach, legendach i znanych wierszach” rozstrzygnięty.
      • Wraz z nadejściem jesieni, w pierwszy weekend października miłośnicy ptaków obchodzą Europejskie Dni Ptaków.
        W związku z tym wydarzeniem, idąc tropem poszukiwaczy skrzydlatych ulubieńców, biblioteka szkolna zaprosiła czytelników do udziału w konkursie czytelniczym pod hasłem: „Ptaki w bajkach, baśniach, legendach i znanych wierszach”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas: 2, 3a, 3b SP.
        Zadanie edukacyjne polegało na wyszukaniu jak największej ilości tytułów utworów, w których pojawiły się ptaki.
        W szkolnych zmaganiach wzięło udział 16 uczniów, których prace były wzorowo przygotowane i zaprezentowane. Liczba wyszukanych utworów była naprawdę imponująca. Wśród prac pojawiły się nawet małe albumy, które zasługują na szczególną uwagę i zauważenie czytelników. Wszystkie prace będą stanowiły wspaniałą pomoc w szkolnej bibliotece oraz zostaną udostępnione innym użytkownikom biblioteki szkolnej.
        Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki z rąk wicedyrektor ZS w Laskach Pani Ewy Mikołajczyk.
        A oto laureaci:
        Klasa II SP: Piotr Smiatacz, Zofia Gnacy, Wojciech Nawrot