• Lapbooki o II wojnie światowej klasy IV

• 24.12.2020 10:17
      • Lapbooki o II wojnie światowej klasy IV SP Joanna Papuzińska: „Asiunia”
      • Uczniowie klasy IV SP lubią nowinki edukacyjne.
        Na przełomie września i października, na zajęciach czytelniczych pracowali metodami aktywnymi w oparciu o przeczytaną na głos książkę Joanny Papuzińskiej pt. „Asiunia.
        „Asiunia” to historia małej 9- letniej dziewczynki, dla której wojna rozpoczęła się tuż po piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.

Uczniom książka bardzo się podobała. Podczas głośnego czytania z uwagą notowali  najważniejsze wydarzenia z życia bohaterki oraz rozmawiali o wojnie, nie wykraczając poza bezpieczne obrazy i emocje.

Na kolejnych zajęciach przygotowali materiały dodatkowe na temat  historycznego września 1939 roku. Następnie posiadając już niemałą wiedzę i umiejętności z młodszych klas na temat lapbooków, pracowali aktywnie  w grupach.
        I tak powstały interesujące wartościowe  lapbooki o pamiętnym wrześniu 1939r.  w oczach dzieci.
        Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z prac oraz jej wyników.