• Akcja czytelnicza ”Przerwa na Czytanie”

• 09.11.2020 22:36
      • I Międzynarodowa i V Ogólnopolska akcja bicia rekordu pod hasłem:„Przerwa na czytanie”
      • 14 października2020r. społeczność szkolna Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach wzięła udział w
        I Międzynarodowej i V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem: „Przerwa na czytanie” z zachowaniem reżimu sanitarnego.
        Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Czytanie odbyło się w październiku, w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
        Akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Ma ona na celu zachęcanie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Udział w biciu rekordu czytania na przerwie był dobrowolny a czytających można było spotkać w bibliotece szkolnej, na korytarzach, w salach lekcyjnych, podczas przerw oraz podczas lekcji. W czytaniu na przerwie wzięły udział całe klasy wraz z wychowawcami lub przedstawiciele klas, uczniowie, którzy lubią i umieją czytać oraz ci, którym czytanie sprawia  satysfakcję wraz z nauczycielami obecnymi tego dnia w szkole. Łącznie w akcji wzięło udział 120 osób. Uczniowie czytali ulubione książki z własnych biblioteczek domowych oraz wypożyczone z biblioteki szkolnej. Na szkolnych korytarzach zostały wywieszone plakaty informujące o wydarzeniu, np. strefy czytania.
        Czytanie na przerwie odbywało się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
        Wbrew powszechnej opinii, zorganizowana akcja pokazała, że są jeszcze wspaniali, młodzi ludzie, którzy doceniają wartość czytania i bardzo im za to dziękujemy oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
        Organizator akcji w szkole Renata Marczak.