• „Książkowa talia kart”- konkurs czytelniczo-plastyczny na kartę literacką.

• 18.01.2024 22:33
      • „Książkowa talia kart”- konkurs czytelniczo-plastyczny na kartę literacką.

• Celem konkursu była promocja czytelnictwa i biblioteki szkolnej oraz rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności uczniów a także kształcenie umiejętności selekcji informacji przy tworzeniu kart literackich. Konkurs polegał na samodzielnym  przygotowaniu karty literackiej książki niebędącej lekturą szkolną wg podanego schematu.  W konkursie powiatowym organizowanym przez PBP Książnica Pedagogiczna w Kaliszu z naszej szkoły wzięło udział 26 uczniów/85 w kategorii: klasy I-IV SP (tj.38%uczniów),  którzy wykonali samodzielnie prace plastyczne i zgłosili do konkursu. Uczniowie otrzymali oceny celujące z edukacji plastycznej, plastyki oraz premie w postaci punktów dodatnich w Szkolnym Systemie Oceniania Zachowania.- Promocja Czytelnictwa. Prace zostały przekazane Organizatorowi w ramach realizowanego przez bibliotekę szkolną Projektu: „Aktywna biblioteka”.

Ciekawe i różnorodne prace wykonali następujący uczniowie:
        KLASA I: Martyna Bargiel, Zuzanna Trzęsicka,  Gabriela Bukowska, Gracjan Domagała, Oliwier Mega, Bartosz Reclik, Ihnat Leonov, Daniel Asanov, Kacper Wojciechowski

KLASA II: Mateusz Kanclerz, Hubert Siwa, Julia Ciura, Alan Kominek, Olga Nawrot, Alicja Ertel. Aurelia Stężały. Stanisław Stanisławek, Oliwier Wojciechowski, Jakub Dusza, Julia Zapolna, Malwina Biczysko, Piotr Jamroziak, Lena Grabska, Hubert Siwa

KLASA IV: Fabian Stężały, Bartosz Friedrich