• Ciekawe interpretacje wierszy Wisławy Szymborskiej

• 18.01.2024 22:33
      • Ciekawe interpretacje wierszy Wisławy Szymborskiej
      • Sympatycy poezji z klas IV-VI SP spotkali się 27 marca br. na I Szkolnym  Konkursie Recytatorskim Poezji. Uczniowie recytowali wiersze Wisławy Szymborskiej w związku z upamiętnieniem 100. Rocznicy  śmierci poetki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury oraz obchodzonym w 2023 r. Rokiem Wisławy Szymborskiej.
        Komisja w składzie: Anna Kurek- bibliotekarka BP w Laskach, Hanna Smyrek- Dyrektor ZS  w Laskach, nauczycielka języka polskiego, Pani Magdalena Skóra, nauczycielka języka polskiego w ZS w Laskach po wysłuchaniu ciekawych interpretacji wierszy w wykonaniu uczniów wyłoniła zwycięzców i tak:

I miejsce zajęła Paulina Wróbel

II miejsce zdobyły: Maja Kołodziej i Zofia Zimoch

III miejsce zajęli: Marcel Zimoch i Radosław Grabowski. Wyróżnienie otrzymała Magdalena Nawrot. W/w uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostali recytatorzy, czyli Daria Chursina, Hanna Woźnica, Oliwia  Wiśniewska, Gnacy Zofia, Maja Sołtysiak otrzymali dyplomy za udział oraz książki. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali premie w postaci bardzo dobrej lub celującej oceny z języka polskiego.
        Konkursowi recytatorskiemu towarzyszył konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było przepisanie własnoręcznym pismem  wiersza na kartę oraz przyozdobienie go elementami z wiersza. Powstały bardzo ciekawe interpretacje wierszy. Komisja w składzie: Pani Monika Adamek Frąszczak, Pani Dorota Cłapa, Pani Magdalena Skóra dokonały oceny prac. I tak:

I miejsce zajął Marcel Treliński

II miejsca zdobyły: Nikola Sołtysiak i Magdalena Nawrot

III miejsce zajął : Bartosz Friedrich

Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Trzęsicka oraz Mikołaj Bargiel, których nagrodzono dyplomami oraz nagrodami książkowymi.
        Ponadto Magdalena Nawrot otrzymała wyróżnienie w szkolnym konkursie plastycznym  „Okładka do autobiografii”. Nad przebiegiem konkursów czuwały nauczycielki: Pani Renata Marczak, Pani Magdalena Skóra oraz Pani Monika Adamek- Frąszczak.

Nagrody zostały wręczone uczniom na uroczystej akademii z okazji obchodów Święta Chrztu Polski przez Dyrektor ZS Panią Hannę Smyrek. Dziękujemy za aktywny udział w konkursachsmiley