• Spotkanie miłośników poezji

• 24.05.2023 00:35
      • Spotkanie miłośników poezji

więcej zdjęć
      • W miesiącu marcu obchodzimy Dzień Poezji (21 marca) oraz Międzynarodowy Dzień Pisarzy (2 marca). Z tej okazji biblioteka szkolna oraz klasa VI zaprosiły na spotkanie autorskie lokalnego twórcę, poetkę Panią Krystynę Plutę. Pani Krystyna jest absolwentką naszej szkoły i mieszkanką Gminy Trzcinica oraz dwukrotną laureatką konkursu poetyckiego na wiersz organizowanego przez GBP w Trzcinicy o „Laur Złotej Trzciny”. Autorka tomiku wierszy: „Przebudzenie” prezentowała swoją twórczość, czytała wiersze jeszcze niepublikowane, dzieliła się swoimi refleksjami na temat poezji. Licznie zgromadzeni miłośnicy poezji, uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość przedstawienia własnych interpretacji recytując wiersze poetki lub czytali na głos wybrane utwory, zadawali pytania. Klasa VI  prowadziła wywiad z P. Krystyną, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z życia szkolnego poetki, jej warsztatu pisarskiego oraz zaczerpnąć inspirację do własnego… małego pisania.  Okazało się, że  uczniowie często sięgają w wolnym czasie po tomiki poezji. Spotkanie z poezją upłynęło w  sympatycznej, literackiej atmosferze.