• Gminny Konkurs Recytatorski i Plastyczny „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”

• 18.01.2024 22:36
      • Gminny Konkurs Recytatorski „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej” oraz
        towarzyszący mu Gminny Konkurs Plastyczny
        „Ilustracje do wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej dla klas I-III SP”

więcej zdjęć
      • Konkurs odbył  się w 17 marca br. w ZS w Trzcinicy.  Biblioteka szkolna prezentuje i pomaga w wyborze wierszy  na konkurs uczniom i rodzicom. Uczniowie chętnie skorzystali z bibliotecznych zbiorów. Co roku do recytacji i przygotowania ilustracji wybierane są wiersze innego polskiego autora piszącego dla dzieci. Jest to konkurs organizowany cyklicznie i świetnie promuje książkę, czytelnictwo oraz bibliotekę. W tym roku w komisji konkursowej oceniającej popisy w recytacji uczniów była m. in. P. Renata Marczak - nauczyciel bibliotekarz w ZS w Laskach. W Konkursie Recytatorskim z naszej szkoły wzięło udział 9 uczniów. Wiersze M. Strzałkowskiej są tematycznie bliskie dzieciom, napisane z humorem i zawierają morał. Słuchanie tych utworów w wykonaniu naszych młodszych uczniów to była prawdziwa przyjemność.  Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani, recytując dali z siebie wszystko.  Komisja miała spory kłopot - ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
        Klasa l
        lll miejsce : Oliwier Mega
        Klasa ll
        l miejsce: Jakub Dusza
        Ill miejsce: Julia Ciura
        Klasa lll
        I miejsce: Lena Pawlik
        II miejsce: Lena Powroźnik
        Ill miejsce: Jakub Dumin

W Konkursie Plastycznym laureatami zostali:
        I miejsce:
        Anna Diachenko, Lena Grabska, Bartosz Reclik, Oliwier Mega.
        Oliwier Wojciechowski, Antoni Jokiel, Bartosz Nasiadek, Artem Fedin.
        Adam Jeż, Stanisław Stanisławek, Julia Ciura.
        Wyróżnienie:
        Aurelia Stężały