• Klasa IV prezentuje ścieżkę literacką…czyli jak zachęcić do przeczytania książki

• 08.03.2023 16:43
      • 20.01.2023 uczniowie klasy IV w kreatywny sposób zaprezentowali  książkę Janusza Christy: ”Kajko i kokosz. Szkoła latania” swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy III a mianowicie przygotowali ścieżkę literacką, czyli… jak zachęcić do przeczytania książki.
        Na zajęciach czytelniczych  samodzielnie  opracowali mapy książki i omówili jak sprawnie poruszać się po książce, przygotowali metryczki książek, minilapbooki, zakładki do książki. Pracowali nad cechami  komiksu na przykładzie lektury. Uczniowie klasy III z zainteresowaniem odwiedzali kolejne stacje czytelnicze: Kraina Autora, Czytankowo, Komiksowo, Kraina Bohatera, Zagadkowo, w których grupy uczniów prezentowały własne pomysły i propozycje czytelnicze. Następnie uczniowie rozwiązywali quizy, zagadki na podstawie obejrzanego i wysłuchanego materiału. Nie zabrakło także zabawy integrującej uczniów, czyli …rymowanki czytelniczej.
        Wspólna lekcja czytelnicza wszystkim uczniom bardzo podobała się a jej pomysłodawcą i zarazem organizatorem była bibliotekarka Pani Renata Marczak z uczniami klasy IV.