• Lektury inaczej

• 14.02.2023 21:12
      • Lektury inaczej
      • W okresie przedświątecznym uczniowie klas  IV-VIII SP na zajęciach czytelniczych oraz lekcjach języka polskiego pracowali metodami aktywnymi w oparciu o lektury. Za sprawą wyobraźni powstały pomysłowe, bogate w informacje prace literacko-czytelnicze.
        I tak:

• klasa IV wykonała zapełnione nazwami, rysunkami mapy książki w oparciu o lekturę J. Christy: „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
        • klasa V przygotowała i zaprezentowała ciekawe lapbooki na podstawie książki F. Molnara: „Chłopcy z Placu Broni”
        • klasa V i VI wybrały ciekawą kreatywną technikę pracy, wykonały laporello w oparciu o książki; „Ania z Zielonego Wzgórza”’ L. M. Montgomery oraz F. Molnara; „Chłopcy z Placu Broni”
        • klasy VII i VIII po omówieniu lektur: ”Latarnik” H. Sienkiewicza oraz „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza zaprezentowały lapbooki.

Wszystkie zgromadzone prace uczniów można podziwiać na wystawie w holu szkoły.