• Witajcie w naszej bajce…czyli Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej 2022

• 08.03.2023 16:50
      • Pod takim hasłem 25 listopada 2022r. uczniowie klasy I  ZS im. Jana Pawła II w Laskach zostali  uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzień ten obfitował w wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

W atmosferę zabawy czytelniczej wprowadziły pierwszoklasistów starsze koleżanki z klasy IV: Hanna Woźnica. Wiktoria Skiba, Zofia Gnacy, Oliwia Trzęsicka i Oliwia Wiśniewska. które zaśpiewały piosenkę „Witajcie w naszej bajce…  Uczniowie I klasy najpierw aktywnie i twórczo pracowali w grupach: tworzyli wyrazy techniką kolażu literkowego. Pokazali, że znają już literki i pięknie czytają. Następnie wykonali sówkę biblioteczną jako symbol mądrości. Udali się też w niezwykłą podróż pociągiem klasy I do krainy wyobraźni. Po drodze odwiedzali niezwykłe miejsca, np. Bajkowo, Baśniowo, Wierszolandię, Czytankowo, Tuwimowo itd. sprawdzając swoją wiedzę z zakresu znajomości bajek i baśni. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni dotarli do celu, czyli do biblioteki szkolnej.

Tam, w obecności Dyrektora ZS  Pani Hanny Smyrek, złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Aktu pasowania na czytelnika uroczyście dokonała Pani Dyrektor wręczając uczniom książeczki  ufundowane przez Radę Rodziców. Z rąk bibliotekarki Pani Renaty Marczak uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele klasy III wręczyli pierwszoklasistom piękne, własnoręcznie wykonane zakładki do książek a klasa II zapoznała uczniów z Życzeniami Książki, czyli.. kilka rad jak szanować książki. Świeżo upieczeni czytelnicy wraz z wychowawczynią Panią Honoratą Biedą przekazali także dar- książkę dla biblioteki szkolnej. Miłym akcentem było także obdarowanie pierwszoklasistów  wielkimi  cukierami, specjalnie przygotowanymi na tę okazję przez Panią  Weronikę  Ciura, prezent  przekazała uczennica klasy II Julia Ciura.
        Na zakończenie sympatycznej imprezy czytelniczej  uczniowie wysłuchali i obejrzeli  teatrzyk "Jak Się Patrzy", który tym razem brawurowo wystawił sztukę Wandy Chotomskiej „Kopciuszek” w nowej odsłonie. W role aktorów wcielili się uczniowie klasy V: Maja Kolodziej, Zofia Zimoch, Iga Mikołajczyk, Dawid Biczysko. Zwieńczeniem spotkania było wspólne pamiątkowe zdjęcie.
        Dzień ten obfitował w wiele pozytywnych emocji i wrażeń. Imprezę czytelniczą przygotowały: bibliotekarka Pani Renata Marczak oraz Wychowawczyni kl. I Pani Honorata Bieda
        /blog/?bid=blog6&aid=17