• NAUCZYCIEL, PROFESOR - Feliksa Linke

• 08.03.2023 16:37
      • NAUCZYCIEL
      • W październiku w szkole odbyła się Powiatowa Olimpiada  Matematyczno-Sportowa im. Feliksa Linke.
        Feliks Linke: Nauczyciel w szkole w Laskach, wizytator, metodyk matematyki w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Poznaniu i w Kaliszu; zasłużony działacz oświatowy i społeczny; współautor 14 podręczników do matematyki, wielokrotnie odznaczony za wybitne osiągnięcia pedagogiczne i działalność społeczną, uhonorowany „Medalem Komisji Edukacji Narodowej”. Z tej okazji biblioteka szkolna zaprezentowała wystawę okolicznościową poświęconą biografii oraz dokonaniom Feliksa Linke. Materiały zostały opracowane na podstawie informacji zaczerpniętej z Internetowej Encyklopedii Dziecięcej.  Na wystawie w bibliotece szkolnej zgromadzono także pamiątki: świadectwa szkolne, medale i odznaki, podziękowania, dyplomy, publikacje Pana Linke oraz inne cenne pamiątki udostępnione bibliotece szkolnej dzięki uprzejmości i za zgodą Rodziny Pana Linke. Wystawę udostępniono uczestnikom Olimpiady Matematyczno – Sportowej oraz ich opiekunom. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wystawę udostępniono Gościom oraz uczniom naszej szkoły.