• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 14.02.2023 20:28
      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
      • 28 września bieżącego roku biblioteka szkolna przygotowała spotkanie czytelnicze z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Celem imprezy było uczczenie 200 rocznicy wydania książki Adama Mickiewicza: ,,Ballady i romanse" oraz zaprezentowanie pięknego, głośnego czytania. Uczniowie kl.Vlll: Lena Przybylska, Maria Żurawa, Maja Białek, Amelka Rosilewska, Aleksan dra Pogoda, Nadia Woźnica, Julka Składnikiewicz, Hubert Jokiel oraz Paulina Wróbel z klasy Vl czytali głośno swoim młodszym kolegom z kl. lV-Vlll balladę A. Mickiewicza pt. ,,Świtezianka" oraz przygotowali quiz z treści wysłuchanego tekstu. Oprócz tego zgromadzeni uczniowie mogli zapoznać się z bezpieczną stroną internetową, na której mogą znaleźć skany pierwszego wydania ,,Ballad i romansów" z 1822r. oraz inne dzieła A. Mickiewicza. Spotkanie upłynęło w sympatycznej literackiej atmosferze. Nad całością czuwała bibliotekarz - Pani Renata Marczak.