•  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 14.02.2023 19:13
      • Czytaliśmy ,,Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza
      • 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała i zaprezentowała głośne czytanie wybranych fragmentów dzieła Adama Mickiewicza pt. ,,Pan Tadeusz", zachęcając tym samym do przeczytania całej lektury. Uczniowie klas VIIIa i VIIIb: Lena Grycman, Kamila Parzonka, Maja Maciejewska, Lena Nawrot, Emilia Rabiega, Martyna Namyślak, Zofia Bogacz, Marta Ptak, Maja Grycman, Amelia Dumin, Patryk Bakalarz, Bartosz Baum wcielając się w rolę narratorów zaprezentowali m.in. inwokację, bitwę z Moskalami, polowanie na niedźwiedzia, opisy przyrody, obyczaje, przedstawili także głównych bohaterów utworu.  Korzystając z uroków jesiennej aury głośne czytanie odbyło się w plenerze i było przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII SP. Całość uwieńczył wspólnie zatańczony polonez pod hasłem ,,Poloneza czas zacząć.....”.Okazało się, że czytanie i taniec- fajna sprawa. Spotkanie czytelnicze  upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze i przyniosło wszystkim dużo pozytywnych wrażeń.