• „Łańcuchy czytelnicze na świąteczną choinkę”

• 01.03.2021 21:25
      • Po przeczytaniu fragmentu książki, należało wykonać z papieru kolorowego jedno oczko do kolorowego łańcucha na świąteczną choinkę.
      • Podczas nauki zdalnej uczniowie spędzali bardzo dużo czasu przed ekranem.
        W związku z tym, biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III SP do aktywności poza ekranem, np., czytania ulubionych książek.

Czas pandemii jest dobrym czasem, właśnie na czytanie książek lub słuchanie audiobooków. Zadaniem aktywnych Czytelników było przeczytanie głośne, najlepiej codziennie przez  15 minut  fragmentu ciekawej książki, mogła być także lektura ale obowiązkowo w wersji papierowej.

Po każdorazowym przeczytaniu fragmentu, należało wykonać z papieru kolorowego jedno oczko do kolorowego łańcucha na świąteczną choinkę. Na każdym oczku uczniowie  napisali datę, kiedy czytali i tytuł książki.  W ten sposób powstały kolorowe, długie, pomysłowe łańcuchy, które uczniowie przynieśli na wystawę po powrocie do szkoły. Okazało się, że wśród uczniów klas I- III mamy bardzo aktywnych czytelników, bowiem w aktywności czytelniczej łącznie wzięło udział 31 uczniów.

Uczniowie, którzy wykonali najdłuższe, najbardziej pomysłowe łańcuchy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki z rąk Dyrektor ZS Pani Hanny Smyrek oraz opiekuna biblioteki szkolnej Pani Renaty Marczak – pomysłodawczyni akcji czytelniczej.

Byli to następujący uczniowie:

Klasa I: Lena Pawlik, Wiktoria  Nawrocka, Filip Lubojański

Klasa II : Piotr Smiatacz, Franciszek Lorenc, Zofia Gnacy

Klasa IIIa: Dawid Biczysko - autor najdłuższego łańcucha czytelniczegosmiley, Hubert Żeleźniak, Marcel Treliński

Klasa III b: Rabiega Alan, Julia Frydrych, Klaudia Gawlik

Pozostali uczniowie biorący udział w aktywności otrzymali dyplomy.
        Biblioteka szkolna dziękuje Rodzicom oraz Wychowawcom klas I- III za współpracę w czasie realizacji aktywności. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
        heart