• II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

• 24.12.2020 09:48
      • „ Moje małe pisanie. Konkurs na wiersz”
      • Po raz drugi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Laskach zorganizowano Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców.
        Konkurs organizowany jest w celu propagowania twórczości lokalnych poetów oraz promowania talentów uczniów  rozwijających swoje pasje i zamiłowania.

W tym roku w związku z  sytuacją epidemiczną, organizatorzy zaproponowali uczniom konkurs na wiersz, zachęcając ich w ten sposób do pisania i prezentowania własnej twórczości.
        Konkurs  adresowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych powiatu  kępińskiego.
        Zadaniem uczniów było napisanie wiersza o dowolnej tematyce i przesłanie wyników swojej pracy  drogą mailową na adres organizatorów.
        W  konkursie wzięło udział 28 uczniów: 16 z klas IV-VI oraz 12 z klas VII-VIII SP reprezentujących 8 szkół podstawowych powiatu kępińskiego.
        Doskonałe przygotowanie i wysoki poziom zaprezentowanych wierszy niełatwo było ocenić komisji konkursowej składającej się z Członków Kępińskiego Koła Literatów w osobach: Pani Jadwigi Miesiąc, Pani Renaty Adamskiej, Pani Aleksandry Jokiel.

W kategorii klas IV-VI najwyżej oceniono wiersz Wiktora Biczysko z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach. Drugie miejsce ex aequo przyznano Igorowi Dobrzyńskiemu z Zespołu Szkół w Słupi i Natalii Zimoch z Zespołu Szkół w Trzcinicy a trzecie Magdalenie Parzonce z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach.
        Wyróżnienie otrzymała uczennica Szkoły Podstawowej w Świbie, Emilia Bacińska.

Wyniki zmagań konkursowych w kategorii klas VII –VIII przedstawiają się następująco:
        I miejsce zajął Marcel Drelak z Zespołu Szkół w Słupi,
        II miejsce ex aequo zajęli uczniowie: Karaś Oliwia ze  Szkoły Podstawowej im. Ks.  Z. Peszkowskiego w Krążkowych i Nikodem Nokiel  ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. K Baczyńskiego w Kępnie,
        III miejsce ex aequo przyznano Wiktorii Hełce ze Szkoły Podstawowej w Słupi oraz Nikoli Statkiewicz z Zespołu Szkół w Trzcinicy.
        Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Wszystkie nagrody oraz dyplomy zostały dostarczone bezpośrednio do szkół uczestników biorących udział w konkursie.

Patronat nad  konkursem objęli: Wójt Gminy Trzcinica Pan Grzegorz Hadzik i Dyrektor  Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach Pani Hanna Smyrek. Drobne upominki dla wszystkich uczestników ufundował Zarząd Powiatu Kępińskiego. Nad całością organizacyjną konkursu czuwała P. Renata Marczak nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach.

Dyrektor ZS w Laskach  Pani Hanna Smyrek serdecznie dziękuje uczniom i nauczycielom szkół powiatu kępińskiego, którzy wzięli udział w w/w konkursie. Ponadto składa podziękowania członkom Kępińskiego Koła Literatów za pracę w komisji konkursowej i za dotychczasową owocną współpracę.

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Laskach, zamykając drugą edycję Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Lokalnych Twórców, zaprasza do kolejnej w przyszłym roku szkolnymsmiley