•  Wszystko zaczęło się od……książki, czyli jak rozwijać swoje pasje
      • Wszystko zaczęło się od……książki, czyli jak rozwijać swoje pasje

• 17.01.2024 23:26
      •  Wszystko zaczęło się od……książki, czyli jak rozwijać swoje pasje
      • Spotkanie z pasjonatek historii, P. Henrykiem Welcem
         24 listopada w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Laskach odbyło się spotkanie z historykiem Panem Henrykiem Welcem. Pan Henryk jest wielkim pasjonatem historii średniowiecza. A wszystko zaczęło  się od …książki, którą Pan Henryk otrzymał  jako nagrodę na koniec roku szkolnego w 4 klasie szkoły podstawowej. I tak rozpoczęło się jego zainteresowanie czasami dawnymi. Jego ulubione zajęcie to rekonstruowanie dawnych strojów. Uczestniczy w spotkaniach i turniejach rycerskich oraz bierze udział w maratonach, za co otrzymuje nagrody, medale..Pan Henryk jet także autorem książki historycznej o swojej miejscowości, w ktorej mieszka i pracuje.  Uczniowie klas: IV-VIIII naszej szkoły mogli posłuchać ciekawych opowieści o życiu dawnych ludzi i licznych ciekawostkach historycznych, których nie znajdą w podręcznikach. Spotkanie z Panem Henrykiem Welcem było żywą lekcją historii oraz rozwijaniem zainteresowań  historycznych i oczywiście, czytelniczych.