• Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

• 17.01.2024 23:11
      • Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy
      • 13 listopada czytelnicy biblioteki szkolnej oraz członkowie Koła Historycznego z klas IV-VIII SP pod opieką Pani Aliny Gawlik i Pani Renaty Marczak odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę biblioteczną poświęconą rodzinie Ulmów, zwiedzili salę muzealną związaną z przeszłością Ziemi Trzcinickiej; zapoznali się z księgozbiorem bibliotecznym biblioteki oraz elektronicznym katalogowaniem i wypożyczaniem książek on-line.
        Duża część spotkania upłynęła uczniom na wysłuchaniu informacji na temat książki historycznej, której autorem jest Pani Renata Gość, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. Autorka z pasją opowiadała uczniom o etapach powstawania książki ”Dzieje Trzcinicy”, źródłach historycznych i innych materiałach potrzebnych do napisania książki. Dzieliła się spostrzeżeniami nt innych dostępnych książek o najbliższej okolicy. Pani Renata zaprezentowała także inne książki, których jest autorką. Uczniowie mogli także zadawać pytania autorce. Wspólne zdjęcie było podsumowaniem ciekawego i pożytecznego spotkania spotkania.