• Otwarcie nowego budynku Publicznego Przedszkola Samorządowego w Laskach.

• I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lokalnych Twórców

• Grupa rekonstrukcyjna w naszej szkole

8 kwietnia w naszej szkole gościliśmy grupę rekonstrukcyjną. Spotkanie dotyczyło tematu ,,Powstanie 44. Bitwa o Polskę”. Poznaliśmy zarys II wojny światowej. Jednak głównym celem było poszerzenie wiedzy o powstaniu warszawskim. Mieliśmy okazję poznać życie powstańców oraz przebieg walki. Mogliśmy zobaczyć broń i ubiór z tamtych czasów. Czynnie uczestniczyliśmy w rekonstrukcji walk. Była to cenna lekcja historii.

• Program - Native Speaker w każdej szkole

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie ,,Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy ze szkołą angielskiego🇬🇧 online Tutlo! która umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla nas do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Warsztaty polegają na konwersacjach w języku angielskim z lektorami z różnych krajów na platformie Tutlo podczas zajęć języka angielskiego.
            Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Kinga Kossek- Trelińska - nauczycielka języka angielskiego.

• Akcja - "Wyślij pączka do Afryki"

W środę 20 marca w naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Wyślij paczka do Afryki". Celem zbiórki było wsparcie osieroconych dzieci z Republiki Środkowej Afryki i Czadu.
            Zebraliśmy kwotę 2044zł, która przekazana została braciom franciszkanom.
            Dziękujemy wszystkim za życzliwość i wsparcie, a członkom drużyny, ich Rodzicom za pyszne słodkości.

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

19 marca 2024r. w Bralinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt a 20 marca 2024r. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców.
            Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce a drużyna chłopców zajęła V miejsce.

Reprezentacja szkoły - dziewczęta:
            Frydrych Julia
            Kłodnicka Kamila